PDA

View Full Version : hornday light magnum



gamsletnik
27. July 2008, 12:55
ali kdo uporablja to municijo hornday light magnum -če jo kako se kaj obnese-najbolj me zanima v kalibru 308 win-9,7g
LP

kuje
18. August 2008, 16:02
Jaz sem uporabljal to strelivo v 308win dve leti.Bil zelo zadovoljen.Krogla,ki je bila polnjena je bila interbond 9,7g.Preizkusil tudi hitrost na ustju cevi.Pri Hornady navajajo 914m/s.Pri preizkusu,ki sva ga opravila s prijateljem,ki sam polni naboje je pa pri treh nabojih naprava pokazala 907m/s,kar je precej blizu podatkom na škatlici.Standardno polnjenje dosega okrog 860m/s.Gospodar v naši LD zaprisega na to strelivo v 308win.On uporablja polnjenje s kroglo SST 9,7g.Če jagaš gamsa in moraš včasih poseči po daljavi 200m ali kak meter več je to dobra izbira.Polnjenje je precizno.Iz moje puške s 60cm cevjo 1.5cm raztrosnega kroga pri treh izstreljenih nabojih.Razen cena mislim pa,da že krepko presega 50eur.Za normalne strelne razdalje do 150m ne potrebuješ te zadeve.Za posebne namene kot je lov na gamsa v visokogorju pa je dobra izbira.Skratka,če to strelivo potrebuješ kar pogumno ponj.Te ne bo razočaralo!Lp.