PDA

View Full Version : Razmere na LZS



Gebirgsjaeger
22. July 2008, 13:26
Pozdravljeni.

Mene zanima, če ima kdo kaj informacij, kaj se na LZS dogaja?
Predvsem mislim na stanje zaposlenih in same vodstvene strukture.

Kar imam informacij, mislim da na LZS skrbijo samo še za svoje plače in prav nič drugega?

Zakaj LZS sklicuje danes sestanek, na temo delovanja samo štirih OLZ?
Ali so te zveze manjvredne, so problematične?

Mislim, da smo z novim predsednikom, za katerega sem mislil, da bo naredil red, dobili samo policijsko in UDBOVSKO LZS. Na žalost.

solzica
22. July 2008, 14:20
no, no...planinski jager (gebirggsjaeger)!!!!!!!!!!!

ZR7
22. July 2008, 14:27
...
Mene zanima, če ima kdo kaj informacij, kaj se na LZS dogaja?
...

Kaj konkretno je v dnevnem redu tega sklicanega sestanka.
Si dokumente na Lisjaku pregledal?

tica
22. July 2008, 22:18
Mislim, da smo z novim predsednikom, za katerega sem mislil, da bo naredil red, dobili samo policijsko in UDBOVSKO LZS. Na žalost.
Težke besede padajo in verjamem, da so bile napisane v nekem afektu in nepremišljeno. Kaj je kolega tako razkačilo, da se je tako odzval, ali res samo povabilo posameznih vodstev OLZ na sestanek k predsedniku LZS?
Nič ni kaj skrivati, tudi sam sem bil udeleženec in eden pobudnikov za čimprejšen sklic, tema pa je bila ena sama: neodzivanje na dogovrjene aktivnosti od marca dalje, predvsem v vodenju podatkov v Lisjaku, neorganiziranje izobraževanj za člane LD, ki so zadolženi za delo z aplikacijami (vsa ostala območja so izobraževanja že organizirala) in še bi lahko našteval. Zakaj bi take stvari dopuščali le za malo skupino OLZ? Odločili smo se za pogovor in po izmenjavi mnenj skupaj zastavili rešitev problemov v relativno kratkem roku. S tako prakso bomo še nadaljevali, spremljali in po potrebi nudili vso potrebno pomoč tako Območnim lovskim zvezam kot lovskim družinam.

Veper
22. July 2008, 22:40
Kar je do sedaj Tica napisal ali pa rekel je vedno držalo kot pribito. Torej njegov post samo potrjuje tisto,kar je bilo obljubljeno in sicer na LZS se dela s polno paro in rezultati se vidijo tudi na terenu. Sicer pa sem se sam prepričal o tem ne davno nazaj.

ZR7
23. July 2008, 06:30
Torej Tica, če prav razumem, je bil ta sestanek sklican za tiste OLZ, ki svojih obvez niso izpolnile? Potemtakem je za Gebirgsjaeger-jevo to samo pohvala, če niso bili med njimi.

LP

tica
23. July 2008, 11:29
Drži in LZS je dolžna poskrbeti, da so o obveznostih obveščene tudi LD. Žal je ponekod vloga OLZ, ki jo v sistemu organiziranosti še ohranjamo, premlačna ali pa svoje naloge sploh ne opravlja in informacije do LD sploh ne pridejo. Za to je šlo na tem sestanku, v glavnem.

ZR7
23. July 2008, 11:33
...Žal je ponekod vloga OLZ, ki jo v sistemu organiziranosti še ohranjamo, premlačna ali pa svoje naloge sploh ne opravlja in informacije do LD sploh ne pridejo. ...

Mi pa imamo pravico izvedeti katere OLZ to so, kajne?
Bi bilo po moje prav, če to tu zapišeš.

tica
23. July 2008, 14:03
Bilo bo bahavo in neodgovorno, če bi samo z nedelovanjem enega področja (Lisjaka) delil ocene. To bo storil naš predsednik, verjetno bodo prvi ukrepi v smeri sanacije razmer v Obalno-Kraški LZ.

Gebirgsjaeger
23. July 2008, 15:15
No, če je tako potem pa se opravičujem.

Je pa dejstvo, da vedno več upokojenih "miličnikov" vodi OLZ in nenazadnje tudi LZS. To so dejstva!

Po eni strani me pa bega, ko se govori, da OLZ ne rabimo, po drugi pa vse informacije gredo prav na OLZ in šele na to na LD.

Potem pa je tu še en dejavnik.

OLZ, ki delujejo že nevem koliko časa imajo stvari pošlihtane, na novo ustanovljene zveze, pa morajo stvari še do konca pošlihtati. Če je LZS ponudila pomoč, pričakujem, da se bo na naši zvezi (če je bila med temi) oglasil nekdo ter nam ponudil strokovno pomoč, da se bo potem lahko pomagalo po LD-jih.

Lahko pa se motim.

Še enkrat ponavljam, da se opravičujem, če sem koga užalil, vendar prav vsi "miličniki" ki so službovali pod prejšnjim sistemom v policiji so na seznamih UDBE. Kar pa ni nič narobe, če so delali v interesu države in ne za svoje interese.

Gebirgsjaeger
23. July 2008, 15:23
no še nekaj.

Vseeno nimam pa tako slabega mnenja o zdajšnjem predsedniku LZS.

Me pa včasih določene izjave "miličnikov", ki si mislijo da so pravniki, ker poznajo dva zakona vržejo iz tira!

JANEZ L
23. July 2008, 15:37
Lp!

Jaz bi samo to prosil, da ne obračunavamo z UDBOVCI, miličniki, policaji, politiki, ker bomo začeli počasi še kosti kopat in ta bele, modre, roza in ne vem kakšne še sestavljat in na nov pokopavat. To je lovski forum in ne strankarski, zatorej se mi beseda UDBA, miličnik in ne vem kaj še, STASI mogoče ne zdi primerna in na mestu. Vem, da imajo posamezniki do bivšega režima zamere, a to ni mesto za obračun. Glejmo naprej, glejmo z zeleno, delajmo v dobrobit Narave...
Kar se tiče Srečkota, sem ga imel čast osebno spoznati in kot sem že nekje zapisal, pustil je vtis, da je "dec" na mestu in v to še vedno verjamem.

Lovski zdravo
Janez L

tica
23. July 2008, 16:02
Na tem forumu smo se v preteklosti razpisali na široko o Območnih lovskih zvezah in večinsko mnenje je bilo, da jih ne potrebujemo oziroma naj delajo le tisto, kar je njihova pristojnost. Ne pozabimo, Območnim zvezam je dal veljavo in moč Zakon o varstvu … iz leta 1976, kar je bila ena večjih napak, LZS, kot krovno organizacijo pa dobesedno kastriral. Mnogi šefi OLZ še danes živijo v duhu tega zakona in pozabljajo, da že od leta 2004 velja Zakon o divjadi in lovstvu, ki na prvo mesto postavlja LOVSKO DRUŽINO z obvezo združevanja v LZS. Zakon pa je porodil še eno organizacijo-OZUL, ki naj skrbi za stvari strokovne narave.
In zakaj ne moremo preprosto ukiniti OLZ? Večina jih dela dobro, odvisno od strokovnosti in delavnosti tajnika, za posamezne pa je najbolje, da jih ustanoviteljice preprosto ukinejo. Ampak samo ustanoviteljice, nobeden drugi te pravice nima. Država s svojimi institucijami nalaga lovskim organizacijam vedno več nalog, zahtev po strokovnem delu je vedno več in organiziranost, ki še kolikor toliko funkcionira ni pametno porušiti, predvsem ne prej, da se lovstvo reorganizira, kot je v svojem programu zapisal tudi sedanji predsednik LZS. Gradiva na to temo se pripravljajo za izredni občni zbor, ki bo sklican po veljavnih Pravilih v mesecu septembru 2008, reorganizacija pa bo šla v smer prenosa dela nalog LZS na območja, ki bodo delovala v imenu in na račun LZS. Katere naloge, na katera območja, izvajalci …, bo določila pogodba o prenosu nalog.
O nudenju pomoči Zvezam pa le to, da smo se do sedaj odzvali na vsako prošnjo ali zahtevo, na temo Lisjaka izvedli že 25 izobraževanj s skoraj 500 udeleženci. Dogovor včeraj je bil, da se izobraževanja speljejo tudi v teh območjih, nudi pomoč pri uvedbi osebnih prijavnih imen dostopov v Lisjak-a, uredijo evidence za prijavo povozov divjadi na ReCO112 in vzpostavi evidenca lovskih čuvajev s sklenjenimi pogodbami po LD. Vsaj z naše strani je velika pripravljenost za ureditev razmer, bojim pa se, da bo odziv bolj mlačen, kot že večkrat do sedaj.

RAUBŠIC
31. August 2008, 15:54
Je pa dejstvo, da vedno več upokojenih "miličnikov" vodi OLZ in nenazadnje tudi LZS. To so dejstva!

Še enkrat ponavljam, da se opravičujem, če sem koga užalil, vendar prav vsi "miličniki" ki so službovali pod prejšnjim sistemom v policiji so na seznamih UDBE. Kar pa ni nič narobe, če so delali v interesu države in ne za svoje interese.

Gebirgsjaeger, zagotovo si mladenič, ki "uživaš" sadove izpostavljanja vseh miličnikov, ki so bili na seznamu UDBE. Zagotovo veš oz. si prepričan, da so bili vsi miličniki na tem seznamu, ne veš pa, če so delali v interesu države in ne za svoje interese. Dobro bi bilo, če že po nekom "ser..š", da to tudi argumentiraš ali pa se podučiš o nam še nepozabljenih dogodkih v Sloveniji.

Gebirgsjaeger, demokracija je težko razumljiva, celo za mladi rod. Vsak si jo drugače tolmači, ko gre za njihove cilje in interese. Ti kritiziraš, organe LD,OZL in LZS, kot da ne bi bilo volitev. Za našo OLZ in LD vem, da so bile volitve in kdo je bil izvoljen. Očitno ti ni uspelo na volitvah, zato kritiziraš "celo poklicno skupino", katerim očitaš nesposobnost, jim podtikaš stvari, katerih dobro ne poznaš. Ti bi jih povsej verjetnosti zato, ker so to, kar so delali, kar "onemogočil" kandidiranje na volitvah. V takšnem času smo nekateri živeli in veliko prispevali, da smo ga "preživeli". Ti ga očitno še nisi in bi ti v nekaterih primerih, ko ti odgovarja, bolj od demokratičnih volitev v LD itd odgovarjal "delegatski" sistem, samo za dosego ciljev in da bi imel možnost "izločanja". Dobro je, da je pri večini lovcev miselnost drugačna in da pri njih trenutno ne "vžge" doktorat in veliko denarja pod palcem, da si izvoljen za vodenje LD ali OLZ ali LZS. Za lovce so bolj pomembne še druge verline, katerih pa vsi nimamo, znajo pa presoditi kandidate, da izvolijo "ta prave".

Gebirgsjaeger, pa tudi če so "miličnikiiiiiiiii". :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

ZR7
31. August 2008, 20:41
Raubšic, mislim da si se v tem več kot en mesec poznem odgovoru o Gebirgsjaegru malo zmotil kar se tiče volitev in delegatskih sistemov.

Bi pa oba prosil, da se vrnemo na samo temo. Poklici nas lovcev so raznoliki in ni potrebnih nobenih diskriminacij!

LP