NamenKontaktOglaševanjeGalerijaMali OglasiForum
Forum Lov se zavzema za demokratično,
odprto, pluralno ter transparentno
delovanje na področju lovstva v Sloveniji.
 
Domov
Novice
Lovstvo
Živali in okolje
Nasveti in znanje
Kinologija
Družabnost
Orožje in oprema
Zgodbe, leposlovje
Video
Kulinarika
Naši testi
Reklamni članki
Sokolarstvo
Lov z lokom
Zakonodaja
Povezave
FPSS slide image

Protokol varne uporabe strelnega orožja

Avtor: Borislav Kavčič
Protokol varne uporabe strelnega orožja
Pred nami so jesenski skupni lovi. Prav je, da se malo spomnimo osnovnih varnostnih elementov pri ravnanju z orožjem.

Več...
FPSS slide image

Nalezljive bolezni psov

Vir: Veterinarske spletne strani
Zakaj zaščititi naše lovske pse pred nalezljivimi boleznimi
Nalezljive bolezni s katerimi se lahko okužijo naši psi so lahko usodne. Psa lahko zelo izčrpajo in poškodujejo ali pa celo povzročijo smrt. Pri boleznih, za katere obstajajo cepiva lahko s cepljenjem te nevarnosti odpravimo.

Več...
FPSS slide image

Solnograški sejem 2010

Avtor: Skerl Miha
Solnograški sejem 2010
Obiskal sem Solnograški sejem lova, turizma in ribolova. Za razliko od drugih obiskovalcev iz Slovenije sem se na pot odpravil precej pozno vendar mi ni žal saj sem prispel pravočasno in imel dovolj časa za oglede in nakupe na poti pa me je spremljalo sonce.

Več...
SRAKA – ODGOVOR NA ČLANEK Z DNE 03/02-2010 Natisni E-pošta
Milan KRANJC
SRAKA – ODGOVOR NA ČLANEK Z DNE 03/02-2010
Malo za šalo, malo za res, za humor in smeh
Kar si napisal, nisem jezen. Spoštujem svobodo govora,  demokratično izmenjavo mnenj, stališč in predlogov. S spoštovanjem sprejemam drugače misleče, ki so temelj demokracije in nasprotje enoumnosti.

Na prvi članek Milana Kranjca je uporabnik Sraka na forumu napisal svoj odgovor: http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=542&page=11 , katerega sedaj komentira avtor prvotnega članka Milan Kranjc:

Nisem vseved, pa tudi svojih mnenj in predlogov nikomur ne vsiljujem. Tudi orientacijke luči nimam, ki bi mi pomagala razsvetliti temo mojega uma, da bi lahko odgovoril na vsa vprašanja  v zvezi z lovstvom in našo organizacijo. Zato pa sem humorist. Nisem pa marioneta.  Če bi bil programiran, potem ne bi grešil,  a potem ne bi bil človek, temveč kvečjemu robot ali stroj.
   
ZDlov je tak kakršen je in velja. Ali ga bomo uspeli izboljšati in kdaj pa je drugo vprašanje. Strinjam se s tabo, da  zakon ni tako slab, da ne bi mogel biti še slabši in da ni tako dober, da ne bi mogel biti še boljši. S pisanjem nisem hotel nikogar prizadeti, niti povzročiti medsebojnih prepirov. Opozoril sem le na  preteklo nepopustljivost, ponos in nespravljivost nekaterih funkcionarjev, ki so LZS spravili v položaj v kakršnem je bila. Da posamezne članice še danes niso zadovoljne s pravili, pa izhaja iz dejstva, da so njihovo skladnost z Zdru in ZDLov prerekale  in pri tem bile uspešne. Ali bodo s tem prenehale ali pa še naprej «nagajale« ne vem. Sam se zavzemam za  demokratično organizacijo, tako, ki bo znala prisluhniti članstvu in se njim približati.
   
Moje razmišljanje o drugačni organiziranosti  ni greh, temveč izraz mojih pogledov na sedanjo organiziranost  LZS. Možnih oblik  je več, katera je najprimernejša in za večino sprejemljiva  je stvar razprave, objektivne analize in ocene.  Znano pa mi je, da je v Sloveniji  več strokovno interesnih združenj  teritorialno organiziranih tako, da imajo svoje območne enote, pisarne, regijske ali področne odbore, podružnice, poslovne enote, sekcije, itd., da so torej upravno teritorialno organizirane. Tudi LZS je strokovno interesno združenje upravljavk lovišč. Ustanovljena je z zakonom in z obveznim članstvom.  In zakaj in iz kakšnih objektivnih in utemeljenih razlogov svojih nalog ne bi mogla izvajati in pokrivati tudi s svojo teritorialno organiziranostjo in se  tako približati članstvu?   Gre torej  za vprašanje koncepta naše organizacije, za delitev in prenos pristojnosti, moči in pooblastil z višjega (upravnega/centralnega) nivoja na nižji nivo v okviru administrativne/upravne hierarhije. Morda zdaj  ni pravi čas za razmišljanje o tem, zagotovo pa bo  v prihodnosti prišlo do sprememb. Upam, da jih bova oba doživela in dočakala.
  
LZS  je na podlagi ZDlov in na podlagi temeljnega akta dolžna opravljati svoje naloge in zvezi s tem tudi odločati o pravicah, dolžnostih in obveznostih svojih članov. Zato menim, da  svojih nalog ne more prenesti na koga drugega in da tudi ni možen noben dogovor o tem vprašanju (o prenosu in prevzemu njenih nalog). Zdaj so območne lovske zveze v bistvu servis tako LD kot LZS za opravljanje skupnih oz. prenesenih nalog. Prenesene naloge opravljajo v imenu in za račun LZS. Nadzor nad tem opravlja LZS. Tudi njihovo financiranje je urejeno z akti LZS. Pri tem ne gre za storitve, ki bi jih OLZ opravljale za LZS, ampak za  izvajanje prenesenih nalog iz pristojnosti LZS in to na območju, ki ga pokrivajo. Je morda to paralelni sistem teritorialne organiziranosti LZS?  Je to konsistentno oz. zakonito? Območne lovske zveze sicer  lahko opravljajo storitve za LZS ali za koga drugega, vendar izključno in samo tiste, ki jih imajo v pravilih konkretno in ne na splošno navedene in opredeljene kot opravljanje pridobitne dejavnosti. Če imajo v svojih pravilih kot pridobitno dejavnost morda navedeno to, kar je zapisano v vzorcu pravil, ki ga je pripravila LZS, (ZLD/LZ lahko zaradi zagotavljanja boljše izkoriščenosti osnovnih sredstev (oddajanje poslovnih prostorov) opravlja tudi druge pridobitne dejavnosti, povezane z namenom in cilji ZLD/LZ, ki se lahko opravljajo v obsegu, potrebnem za uresničevanje namena in ciljev ZLD/LZ), potem menim, da jih ne morejo opravljati. Po Zdru mora biti pridobitna dejavnost navedena konkretno in  ne na splošno.
 
Se  strinjam, da v temeljnem aktu (pravilih) ni potrebno določiti na kašen organizacijski in operativni način bo LZS izvajala svoje naloge in da se to lahko  določi in opredeli v kakšnem drugem splošnem aktu LZS. Zato so določbe, ki določajo prenos določenih njenih nalog v izvajanje na usposobljeno članico v pravilih nepotrebne in se iz njih lahko črtajo.  Dovolj je, če so v tem aktu določene naloge, način in organizacija njihovega  izvajanja pa se določi z drugim aktom.

   Smeh je polovica zdravja. A brez humorja ga ni. Kava pa je dobra, če je na njej smetana.

Z odličnimi lovskimi pozdravi,

 M. KRANJC
Št.komentarjev (0)Add Comment

Za vpis komentarjev je potrebna registracija

busy
 
< Nazaj   Naprej >
Družabni dogodki
V deželi cvička
neimenovana.jpg
Avtor: Marijan Likar
Foto: Jože Uhan, Likar Marijan
Strelska tekma v deželi cvička
Doživeli smo prijetno druženje in tekmovanje v lovski strelski disciplini na tekmi, ki so jo na Trebelnem priredili člani strelske sekcije LD Trebnje.
Več...
 
Tekmovanje za 4. pokal Primorske
flinta.jpg
Avtor: Matjaž Romano
Tekmovanje za 4. pokal Primorske
V nedeljo 13. junija 2010 jeDruštvoslovenskih lovcev Doberdob s pomočjo Strelskega Društva Svoboda organiziralo 4.tekmovanje za Pokal Primorske v Štorjah pri Sežani.
Več...
 
Kulinarika
"Jagrska" kalorična bombica
vrt1.jpg


Avtor: Janez Lavrih

"Jagrska" kalorična bombica...
Daleč od zdrave prehrane, ako ravno vse "bio"... Kdaj se pa lahko tudi pregrešimo v slepi tekmi z zdravjem...
Več...
 
MESO NA ŽARU IN ŠE KAJ...
srnin_mladic_na_zaru_in_cevapcici.jpgAvtor: Janez Lavrih
Meso na žaru in še kaj...
Vročina je še vedno neznosna in nam resnično škoduje. Kaže se vsepovsodi in tudi nestrpnosti je veliko. Je pa lepo sončno vreme tudi prilika za piknik na prostem, seveda v večernih urah, da so temperature že bolj "delavne"...
Več...
 
Zgodbe z lova
JUTRANJE MISLI
jaga.jpg
Avtor: Janez Lavrih

Jutranje misli...

Nepozabno in čarobno, malemu človečku nerazumljivo, vendar prastaro, lahko bi dejal, od nekdaj.

Več...
 
Z Dijano na srnjaka
huntersrnjak.jpgAvtor: Hunter
Vir: Forum

Z Dijano na srnjaka
Petkovo popoldne je pričelo pisati zgodbo, zgodbo o lovu na srnjaka v LD Brestanica. Po uvodnem srečanju s starešino te družine sem v Medvedjem brlogu spoznal še mojega spremljevalca na lovu.
Več...
 
Domov | Novice | Lovstvo | Živali in okolje | Nasveti in znanje | Kinologija | Družabnost | Orožje in oprema | Zgodbe, leposlovje | Video | Kulinarika | Naši testi | Reklamni članki | Sokolarstvo | Lov z lokom | Zakonodaja | Ekipa in DFL | Povezave |
Stran je avtorsko zaščitena,vse pravice pridržane © FORUM-LOV.ORG
Izdelava GREHOR
Zadnji oglas