Stran 59 od 73 PrvaPrva ... 94955565758596061626369 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 581 do 590 od 725

Tema: 308 win.

  1. #581
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Alojz1 malo se umiri, asociacije ki jih premore tvoj operacijski sistem niso nujno pravilne.

    Tu kvasiš neke nebuloze o R8, a videl si jo samo na sliki, kaj šele da mi dal daljnogled z ene na drugo.
    Dejstvo je, da pač prestavljanje montaž pri Blaserju ni mogoče brez ponastavitve vijakov, kar ti bo potrdil vsak lastnik puške, tudi rakun.
    muzikant alojz1 se nikoli ne zmoti.

  2. #582

    Privzeto

    Tu na Forumu sem že večkrat napisal kaj narobe. In se zahvalil ali opravičil vsakemu, ki je na napako opozoril.
    Zato Pikolis ne posplošuj.
    V omenjenem primeru je spor glede originalne Blaserjeve montaže.
    Enako bi lahko pisali npr o originalni montaži za češko bokarico. Iz ene puške jo lahko prestavimo na drugo. Le daljnogled moramo na drugi pristreliti. Ko ga damo nazaj na prvo pa zavrtimo kupole v prvotno stanje. Kdor to ne razume naj pač kupi sa vsako cev svojega skupaj z montažo. To je najbolj enostavno in tisti, ki jim denar ni problem to tudi prakticirajo. Komotnost pač plačamo. Mislit pa tu ni treba nič. Sploh, če nam vse skupaj nastreli kdo drug in potem reklamiramo pri vsakem zgrešenem strelu.

  3. #583
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Ubistvo držijo trditve od obeh.
    Alojz1: da, daljnogled lahko enostavno prestavljaš (nastreliš, kupolo obrneš na 0, prestaviš daljnogled na drugo cev in nastreliš…)
    Muzikant: res je, v večini primerov(pri meni na vseh 6ih ceveh) moraš vijake malo ponastavit, kar pa ni nek problem. Mislim da rakun zna uporabljati izvijač…
    Ne razumem čemu to prerekanje?

  4. #584
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    In po vsaki premontaži ponovno nastreljevati.

  5. #585

    Privzeto

    Muzikant. Vem, da imaš dovolj znanja in prakse. Ponovno vsakokratno nastreljevanje je potrebno pri slabi montaži ali daljnogledu.
    Jaz pa sem predvideval, da ima Racoon kvaliteten daljnogled. Montaža ni vprašljiva.
    In pri kvalitetnem daljnogledu se z zasukom kupol na prvotno stanje grupa zadetkov ne spremeni.
    Jaz streljam na različne daljave. Vsakič zavrtim kupolo. Ko dam na 0 je na 100m zadetek tam kjer mora biti.

  6. #586
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    [QUOTE=alojz1;108698]
    Zato Pikolis ne posplošuj.


    To delaš ravno ti.

  7. #587

    Privzeto

    Jaz sem obširno razložil. In sem nekomu, ki ne razume še pripravljen še dodatno.
    Enako bi pričakoval od tebe. Pa enostavno napišeš:
    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    To delaš ravno ti.
    Kaj v mojem postu je narobe?

  8. #588
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kakšen koli daljnogled ima ne bodo zadetki na istem mestu, ker bo lega montaže različna.
    Ima pa Blaser montažo 30mm in Zeissa.

  9. #589

    Privzeto

    Pojdiva po vrsti.
    Če sname montažo in jo vrne nazaj so zadetki enaki. Drži?
    Če da montažo na drugo puško, pristreli daljnogled bo druga puška točna. Drži?
    Če prestavi na prvo puško in vrne kupole na prvotni položaj bo........zadetek tam kjer mora biti.
    Če ne bo je nekaj narobe.
    Preverimo pa takole. Daljnogled fiksiramo v nek cilj. Prevrtimo obe kupoli. Vrnemo jih v izhodiščni položaj. Križ mora biti tam, kjer je bil prej.
    Tako lahko preverimo tudi kvaliteto vsakega mehanizma v kateremkoli daljnogledu. Mislim, da zeis ne sme imeti težav. Jaz imam IOR in jih ni.
    Sin pa Zeissa z odprtimi kupolami in jih tudi ni.
    Last edited by alojz1; 31. March 2014 at 21:59.

  10. #590
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    In po vsaki premontaži ponovno nastreljevati.
    To boš pomojem tako ali tako moral že zaradi različnih balistik kalibrov v vprašanju...

Stran 59 od 73 PrvaPrva ... 94955565758596061626369 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •