Stran 57 od 73 PrvaPrva ... 74753545556575859606167 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 561 do 570 od 725

Tema: 308 win.

  1. #561

    Privzeto

    Vse našteto je dobro. Sem skoraj vse preizkusil (ali znanci). Vsak prisega na tisto kar sam uporablja. Pozabil si Mego.
    Jaz sem pristaš lažjih v tem kalibru. LOS streljam zaradi poškodb ,ker nima svinca in zaradi CENE. Čeprav je v drugi temi nekdo napisal, da poceni ni dobro. On že ve. Proti takim argumentom ni debat.
    Last edited by alojz1; 28. March 2014 at 10:15.

  2. #562

    Privzeto

    Še tole. Na puški imaš verjetno na original Blaserjevi montaži dober daljnogled. Ne kupuj še enega za drugo cev.
    Daljnogled je nastreljen na 9,3. Vijak na kupoli odvij in prestavi na 0.
    Prestavi daljnogled na drugo cev in nastreli. Ko ga daš nazaj na prvo cev enostavno kupole zavrti na 0.

  3. #563
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Preferirate lažje 150-165gr ali težje do 180gr krogle?
    Mogoče je bilo od tega že kje kaj napisanega, pa mi je ušlo, zato se ne jezite preveč...
    O moji izbiri imaš napisano na prvi strani teme monolitne krogle.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #564
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Uporabljam Lapua Mega 150gr. Zelo zadovoljen z natančnostjo, za divjad pa težko rečem, ker sem uplenil samo 1 srnjaka in še tega nisem izkožil (streljan na nekih 30m, zadet v desno stegno zadaj, izstop pri levi plečki, padel po 10m).

  5. #565
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vse našteto je dobro. Sem skoraj vse preizkusil (ali znanci). Vsak prisega na tisto kar sam uporablja. Pozabil si Mego.
    Jaz sem pristaš lažjih v tem kalibru. LOS streljam zaradi poškodb ,ker nima svinca in zaradi CENE. Čeprav je v drugi temi nekdo napisal, da poceni ni dobro. On že ve. Proti takim argumentom ni debat.
    Ja, res je, pozabil sem Mego...
    Tudi sam se nagibam k lažjim zaradi več šok efekta in boljše balistične krivulje...
    Če bi sam polnil, bi med prvimi verjetno poskusil tudi LOS...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Še tole. Na puški imaš verjetno na original Blaserjevi montaži dober daljnogled. Ne kupuj še enega za drugo cev.
    Daljnogled je nastreljen na 9,3. Vijak na kupoli odvij in prestavi na 0.
    Prestavi daljnogled na drugo cev in nastreli. Ko ga daš nazaj na prvo cev enostavno kupole zavrti na 0.
    Sem razmišljal tudi v tej smeri, čeprav sem se včeraj že pogovarjal s Teodorjem o možni optiki... :) Za začetek bom verjetno kar uporabil starega (ki je skoraj nov)... :)

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    O moji izbiri imaš napisano na prvi strani teme monolitne krogle.
    No, vidiš, se mi je zdelo, da sem nekaj izpustil... Si uplenil še kaj razen pujska s to kroglo? Kako si zadovoljen?

  6. #566
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    mugo je objavil:
    O moji izbiri imaš napisano na prvi strani teme monolitne krogle.


    No, vidiš, se mi je zdelo, da sem nekaj izpustil... Si uplenil še kaj razen pujska s to kroglo? Kako si zadovoljen?
    Beri temo o monolitkah naprej od pujska, prideš tudi do srne. Pa še enega lisjaka sem. Bolj malo, ampak kaj hočem, nisem kaj dosti lovil preteklo zimo.
    Zaenkrat sem zadovoljen, a bo treba še kako leto testirat, prava vrednost se pa tako pokaže šele pri kakem slabšem strelu. Natančnost tega streliva je dobra v moji puški.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #567

    Privzeto

    Na da ne bo samo Alojz LOSa pohvalil, tudi jaz ga uporabljam v .308, lani uplenil z njim štiri kose srnjadi in junico, najdlje je šlo 20m.
    Letos sem za 7,5x55 Swiss nabavil še Hornady Interbond, ker monolitke .308 niso ravno primerne za kaliber 7,5. Za 8x57 imam pa MJG, nekaj pa še starih Hornadyjevih Interbond RN. Bomo videli kaj bo ratalo iz tega.

  8. #568
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Še tole. Na puški imaš verjetno na original Blaserjevi montaži dober daljnogled. Ne kupuj še enega za drugo cev.
    Daljnogled je nastreljen na 9,3. Vijak na kupoli odvij in prestavi na 0.
    Prestavi daljnogled na drugo cev in nastreli. Ko ga daš nazaj na prvo cev enostavno kupole zavrti na 0.
    Zna se zgodit da ti montaža na novo cev ne bo pasala, imej tudi to v vidu. Rakun, Sicer pa ne vem kaj si zmišljuješ neumnosti, glede na to da je 9,3 za tvoje lovišče zakon...

  9. #569

    Privzeto

    Dela v javnem sektorju pa ima preveč denarja.

  10. #570
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Le on ve zakaj...

Stran 57 od 73 PrvaPrva ... 74753545556575859606167 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •