Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kolega je januarja uplenil muflona z 9,3x62 s kroglo rws evo. Muflon je bil zadet v sredino plečke, izstrel pa za plečetom. Na vstopni rani ni bilo nobenih poškodb(se pravi samo luknja od krogle!..česa takega še nisem videl), izstrel pa premera manj kot 2cm, podpludbe pa mogoče 1cm okrog rane. Je res da sem videl samo 1 komad uplenjen s tem kalibrom in to kroglo, v 308win sem jih videl nekaj in bi rekel da EVO v tem kalibru niti približno ni vreden svojega denarja - v 9.3x62 po videnem sigurno je!
    Seveda pa ne dvomim, da je "domača" Mega sposobna precej podobnih rezultatov!

  2. #62

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    v 308win sem jih videl nekaj in bi rekel da EVO v tem kalibru niti približno ni vreden svojega denarja - v 9.3x62 po videnem sigurno je!
    Tale je pa malo bosa, kajne ?
    Vsak, ki ima nekaj znanja bo že po konstrukciji in opisu krogle ugotovil, kako se bo obnašala ob zadetku. EVO pa je krogla, kjer 50m/s ne pomeni nič.

  3. #63

    Privzeto

    Za moje pojme je to vsestranski kaliber edino odsuna ne gre zanemarit...
    Sigurno eden boljših kalibrov za lov v Sloveniji!
    Če se puška uporablja večinoma za lov bo pomoje tako ali tako tudi odsun bolj zanemarljiv. Če pa se bo spustil kakšen strel na tarčo več, se bo pa sigurno poznalo .

    kolega je januarja uplenil muflona z 9,3x62 s kroglo rws evo. Muflon je bil zadet v sredino plečke, izstrel pa za plečetom. Na vstopni rani ni bilo nobenih poškodb(se pravi samo luknja od krogle!..česa takega še nisem videl), izstrel pa premera manj kot 2cm, podpludbe pa mogoče 1cm okrog rane.
    Verjamem!
    Preveč jih misli, da ta kaliber nevem kako razbija le zaradi premera krogle. Ne pogledajo pa hitrosti krogle ali pa še niso videli zadetkov na divjadi...

    Edini problem tega kalibra je pomoje draga municija.. ampak če se bo puška uporabljala večinoma za lov in manj za tarčo, bo tako ali tako tudi to zanemarljivo

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Sigurno eden boljših kalibrov za lov v Sloveniji!
    Če se puška uporablja večinoma za lov bo pomoje tako ali tako tudi odsun bolj zanemarljiv. Če pa se bo spustil kakšen strel na tarčo več, se bo pa sigurno poznalo .


    Edini problem tega kalibra je pomoje draga municija.. ampak če se bo puška uporabljala večinoma za lov in manj za tarčo, bo tako ali tako tudi to zanemarljivo
    A to govoriš iz lastnih izkušenj?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #65

    Privzeto

    No vidim,da vas kr nekaj pozna in uporablja ta naboj.Jaz sem se najbolj ogrel za ali Lapua Mega,Sako Hammerhead ali Hornady Interlock SP RN.So nekje v srednjem cenovnem rangu in sodeč po izkušnjah lovcev iz nemško govorečih dežel delajo dobro.Vse pa imajo težo 18,5g.V višjem cenovnem rangu je pa TUG-UNI ali TOG BRENNEKE.Sploh slednjega zelo priporočajo kot univerzalno kroglo v tem kalibru.Mogoče še Geco Plus?...Najbolj me vleče k 18,5g...mislim,da je to nekakšna standardna gramaža v tem kalibru.Kaliber bom pa največ upoorabljal za pogone ter čakanje na krmišču.Za srnjad ter gamsarijo sem pa naročil cev v 270win.Prvi teden aprila ko puška pride bo hitr....moram nekaj potuhtat....hvala za info.Pa le napište še kej...

  6. #66

    Privzeto

    A to govoriš iz lastnih izkušenj?
    Tako kot sem videl zadetke ipd. Druge stvari pa so itak logične
    Več kot to pa ne morem rečt ker z njim nisem še lovil in imam premalo izkušenj.. Več bom lahko povedal ko bo izpit narejen in bo puška doma ,
    Res da je do izpita še nekaj časa ampak je vseeno moja skrita želja puška v kalibru 9,3x62..

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Tako kot sem videl zadetke ipd. Druge stvari pa so itak logične
    Več kot to pa ne morem rečt ker z njim nisem še lovil in imam premalo izkušenj.. Več bom lahko povedal ko bo izpit narejen in bo puška doma ,
    Res da je do izpita še nekaj časa ampak je vseeno moja skrita želja puška v kalibru 9,3x62..
    Forum ni namenjem odkrivanju skritih želja ampak izmenjavanju znanja. Ker zadevnega znanja nimaš, te šeenkrat prosim da količino postov prilagodiš znanju, to bi bilo cca. eden na tri mesece, vprašanja pa kar postavljaj brez omejitev.
    Tvoje skrite želje pa so po naslednjem vrstnem redu:
    - praznovati 18 rojstni dan
    - biti sprejet v LD
    - narediti izpit o varnem rokovanju z orožjem
    - pribobiti dovoljenje za nabavo orožje
    - nabaviti puškov 9,3*62
    in nato boš lahkoi dajal nasvete in izkušnje


    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    No vidim,da vas kr nekaj pozna in uporablja ta naboj.Jaz sem se najbolj ogrel za ali Lapua Mega,Sako Hammerhead ali Hornady Interlock SP RN.So nekje v srednjem cenovnem rangu in sodeč po izkušnjah lovcev iz nemško govorečih dežel delajo dobro.Vse pa imajo težo 18,5g.V višjem cenovnem rangu je pa TUG-UNI ali TOG BRENNEKE.Sploh slednjega zelo priporočajo kot univerzalno kroglo v tem kalibru.Mogoče še Geco Plus?...Najbolj me vleče k 18,5g...mislim,da je to nekakšna standardna gramaža v tem kalibru.Kaliber bom pa največ upoorabljal za pogone ter čakanje na krmišču.Za srnjad ter gamsarijo sem pa naročil cev v 270win.Prvi teden aprila ko puška pride bo hitr....moram nekaj potuhtat....hvala za info.Pa le napište še kej...
    Kar koli od naštetega boš vzel bo ok. Tako da se odloči. Sam uporabljam TUG.

  8. #68

    Privzeto



    evo, izbira je kar pestra

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Sam uporabljam TUG.

  10. #70

    Privzeto

    Sedaj delajo tudi:
    TOG ( angleško : Torpedo Optimalna-Geschoß) (2003),
    TAG ( angleško : Torpedo Alternativ-Geschoß). (2007), brez svinca
    Predvsem zadnja je aktualna.

Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •