Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 50

Tema: risanica

  1. #31

    Privzeto

    Saj sem napisal,da ni problem v orožju ampak v trgovcih,ki ti vturijo "kr nekej",sam da paše,pa če je tudi za drug kaliber mišljeno.
    RWS,najbrž si imel res smolo,al pa se nekdo puške ni pazil,to maš pa lahko tudi Sauerja,pa če boš z njim "štoke pajsov",pol bo tudi ta dobil "luft".
    No,kakor komu paše,tudi jaz sem se ogreval za Tikko,ampak me je odvrnil odnos trgovca,tko da sem pol vzel klasičn M98
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #32

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Saj sem napisal,da ni problem v orožju ampak v trgovcih,ki ti vturijo "kr nekej",sam da paše,pa če je tudi za drug kaliber mišljeno.
    RWS,najbrž si imel res smolo,al pa se nekdo puške ni pazil,to maš pa lahko tudi Sauerja,pa če boš z njim "štoke pajsov",pol bo tudi ta dobil "luft".
    No,kakor komu paše,tudi jaz sem se ogreval za Tikko,ampak me je odvrnil odnos trgovca,tko da sem pol vzel klasičn M98
    A to misliš tist ko je možakar kupil 243 zraven pa dobil nabojnik za 30-06?
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #33

    Privzeto

    Tudi,pa tudi drugh primerov sem slišal kar nekaj.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #34

    Privzeto

    Zadetki z mojo Kranjsko karabinko M113-poden od podna!!!!???

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Franc, ni švoh, sam to je sposobna v tem kalibru(predvidevam 223rem.) tudi crvena zastava.
    tikkina oz. sakova cev s povprečnim strelcem, v .308win, pa dela takole:

    Zadetki sicer niso kjer bi morali biti, ker je puška nastreljena na drugo vrsto municije.
    nastreljena je pa takole:


    Ker pa poznam kako dela finska cev v teh tamalih kalibrih, ji dam rahlo prednost pred "našo, slovensko robo"
    Drugače mi je m113 precej bolj všeč, kot tista ki sem jo imel.

  6. #36

    Privzeto

    Puška je v kalibru .243Win,ter swarovski 6x42(dosti rezerve,če bi bil gor kakšen leupold v večji povečavi)!

  7. #37

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Kranjski karabin sem imel v uporabi 2leti, vsaj ta je bil podn od podna. Zaklep je imel ogromno "zračnost", prav tako ni izmetaval tulcev tako kot bi jih moral, naboj se mi je večkrat postavil počez. Puške so kupili leta 1995 oče in še 2 njegova kolega. Samo ena od teh 3 pušk ima še originalno cev, ostali 2 sta že bili menjani. Vsaj za takrat lahko rečem, da je Crvena Zastava delala dosti bolj kvalitetno orožje kot v Kranju.
    Tikka ima isto cev kot Sako(75model imam sam, 85 pa oče, z obema puškama naredim grupo 3 strelov pod 1.5cm, kar mislim da je sposobna redko katera kranjska puška).
    To da je zaklep glasen, mene osebno ne moti, bolj mi je važno, da lavfa kot namazan.
    Zanimivo je tudi to, da večrat klasično tovarniško kopito bolj paše v ramo kot kopito "narejeno po naročilu":icon_smile:
    Luft ki nima nobene veze pri odprtem zaklepu te moti, škrtlanje tike pa ne:)

    Glede kopita je pa pomemno kdo ti ga naredi in koliko ga plačaš..glede tovarniških: more pasat 90% ljudem, ki pa neverjetno bolje streljajo potem ko jim majster naredi novega govorim glede svojih izkušenj.

    Glede grupe 3h strelov v 1.5cm pa sledeče: moja doma narejena puška kalibra 8x57IS z mojo municijo naredi 3 v eno luknjo. pri natančnosti je več dejavnikov, prvo je majster k cev dela, majster k cev paše, pol je pa še municija, pa še strelc je nekje umes

    Pa s tem pregovarjanjem nebo nobeden nobenmu koristil, kvečjemu zmedel nekoga, k je tu gor prišo po nasvet..

    Ko bojo pa ljudje začeli cenit delo pravih puškarjev, bo pa tudi kak dober karabin padel umes:) dokler bo pa vsak mislo, da je "roba" pri puškarju itak poceni pa krneki, kar so vrjetno povzročili tudi slovenski mojstri, ki so bolj trgovci kot pa rokodelci.

    Zanimivo je, da se najboljši karabini naredijo na "fuš" pa ne pri nekih "puškarjih"

  8. #38

    Privzeto

    Točno tako,se podpišem!

  9. #39
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Luft ki nima nobene veze pri odprtem zaklepu te moti, škrtlanje tike pa ne:)

    ... ...

    Zanimivo je, da se najboljši karabini naredijo na "fuš" pa ne pri nekih "puškarjih"
    tocno tko

    Popolnoma nepotrebno je citirati celoten post, da potem poveš samo to kar si napisal. Prosim bolj varčno s citati, da ostane vse bolj pregledno!
    admin
    Last edited by ZR7; 10. March 2010 at 19:30.

  10. #40

    Privzeto kranjski karabin

    pozdravljeni tovariši lovci!
    za lov uporabljam karabinko sava kranj m113 v kalibru 8x68. Puška mi dobro služi in zame kar natančna. Motijo me samo dve stvari... Ročica zaklepa je preozka in se tako prilega kopitu,da ne moreš hitro repatirati. druga stvar pa je ta da pri strelu nabojnik pade iz puške kar me najbol moti... kako je pri vas ? imate iste probleme ? je mogoče da bi puškar določene stvari izbolšal ?

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •