Stran 35 od 36 PrvaPrva ... 25313233343536 ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 358

Tema: lovska izkaznica

  1. #341
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Po tem členu zakona o orožju pa je članstvo obvezno.
    59. člen
    Izjema
    Lovska družina ali strelska organizacija mora v 30 dneh sporočiti pristojnemu organu vsako prenehanje članstva v družini ali organizaciji.
    Pristojni organ odvzame posamezniku, ki mu je prenehalo članstvo v lovski družini ali strelski organizaciji, orožni list za lovsko ali športno orožje, razen če se je vključil v drugo lovsko družino ali strelsko organizacijo.
    Na prošnjo posameznika iz prejšnjega odstavka lahko pristojni organ izda dovoljenje za posest takega orožja. Dovoljenje za posest lovskega orožja se ne izda posamezniku, ki mu je prenehalo članstvo v lovski družini, ker ni opravil lovskega izpita

  2. #342

    Privzeto

    Sam sem izpit za lovca naredil pred več kot 15 leti. Zaradi časa in delavnih obveznosti sem opustil lov kar nekaj let nazaj. Ko sem opustil lov, sem bil pozvan iz UE naj vrnem orožni list, kar sem tudi storil. Imam Dovoljenje za posest orožja.

    V lasnkem letu se mi je ponudila možnost, da se včlanim v LD na Hrvaškem.

    Orožnega lista še vedno nimam. Na podlagi posestnega sem uredil evropski orožni list (prenos orožja znotraj EU) in si na hrvaškem uredil lovsko izkaznico za tujca (55 Eur/letno).

    Sam sem tudi poskusil pisal na LZS se včlanil in plačal članarino za 2017, ker sem mislil, da lahko na podlagi te izlaznice uredim orožni list.

    Na EU sem dobil odgovor: Orožni list se izda samo lovcem, ki so člani LD, ki imajo lovišče (Slovenija), tako da sem pol si uredil vseeno evrospki orožni list in lahko orožje z dovoljenjem na posest in evropsko OL prenašam čez mejo in nimam nobenih težav.

    Sem pa razmišlaj, da v mojem primeru članstvo v LZS nima nobenega smisla, ker od njega nimam nobenih ugodnosti (govorim za moj primer).

    LP
    Last edited by www5; 24. February 2018 at 20:54.

  3. #343

    Privzeto Lovska izkaznica

    Tako kot povsod drugod v tej naši ljubi deželi, je tudi na področju lovskih izkaznic velika zmeda in različno razumevanje in tolmačenje Zakona, podzakonskih aktov in Pravilnikov. Vidi se, da je bilo vse skupaj pisano v naglici in nepremišljeno.
    Sicer pa je ZDlov v svojem 1. odstavku 62. člena jasen:

    " Oseba, ki izpolnjuje s tem zakonom določene pogoje, ima pravico do pridobitve lovske
    izkaznice. Pravico pridobitve lovske izkaznice ima tudi oseba, ki izpolnjuje s tem zakonom
    določene pogoje pa ni član oziroma članica lovske družine oziroma delavec oziroma delavka
    upravljavca lovišč s posebnim namenom."

    V povezavi s 1. odstavkom 60. člena istega zakona ima oseba, ki ima opravljen lovski izpit, pravico do pridobitve lovske izkaznice določenega tipa, ki jo izda LZS.

    Kar se pa tiče članstva v LZS: članice LZS so LD, upravljavke lovišč. Neposredno članstvo fizičnih oseb v LZS ni mogoče, samo preko LD. Ne razumem, zakaj te na LZS niso o tem poučili in so sprejeli plačilo članarine za leto 2017!

  4. #344

    Privzeto

    Citat lupus je objavil: Pokaži objave
    Tako kot povsod drugod v tej naši ljubi deželi, je tudi na področju lovskih izkaznic velika zmeda in različno razumevanje in tolmačenje Zakona, podzakonskih aktov in Pravilnikov. ...
    Lovska izkaznica je lovska izkaznica, orožni list je pa orožni list. Orožni list z zakonom o lovu nima nič opraviti!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #345
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Lovska izkaznica je lovska izkaznica, orožni list je pa orožni list. Orožni list z zakonom o lovu nima nič opraviti!
    Preberi si post št. 340 pa boš videl zakaj mogoče obstaja povezava med orožnim listom in zakonom o lovu. Do orožnega lista za lov je upravičen posameznik ki predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu.

    Po zakonu o lovu: Pravico udejstvovanja v lovu ima državljan oziroma državljanka Republike Slovenije ali tuji državljan oziroma tuja državljanka s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: lovec oziroma lovka), ki ima opravljen lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico ali je zaposlen oziroma zaposlena v lovišču s posebnim namenom.

  6. #346

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Preberi si post št. 340 pa boš videl...
    Brez skrbi, saj sem.
    Orožna listina je tudi dovoljenje za posest orožja!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #347

    Privzeto

    Se strinjam z Mrkim.

  8. #348

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam z Mrkim.
    Saj bi se tudi jaz rad, ampak očitno različno beremo.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #349

    Privzeto

    Mogoče sem kaj spregledal. Debatiramo o OL za lov. Tisti , ki lahko lovijo in niso člani LD imajo OL za posest. Če ima kdo še vedno za lov je nekdo pozabil obvestiti UE ali pa tam niso ažurni. (priznam, da nisem bral vsega).
    Last edited by alojz1; 26. February 2018 at 17:52.

  10. #350

    Privzeto

    Imam opravljen lovski izpit. Nisem član nobene LD v Sloveniji. Imam dovoljenje za posest orožja.


    In sedaj vprašanje:


    Kakšno prednost, ugotnost ti prinaša članstvo v LZS in ureditev lovske izkaznice, kaj pridobim z njo?

    Evropski orožni list pridomi tudi brez te izkaznice in lahko prenašam in lovim v sosednjih državah.

    lp

Stran 35 od 36 PrvaPrva ... 25313233343536 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •