Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #141

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na, spet sem enemu na žulj stopil. Ali ima optiko previsoko, ali pa prehud kaliber.
    Vsaj napiši z katerim delom posta se ne strinjaš. To je osnova debate.
    Žulj? Ne, ne, ne optika je nizko, kaliber ni prehud, puška pa tudi ne buta - čeprav je med lažjimi...je pa res najbrž zadeva subjektivna oziroma stvar percepcije....

    V skoraj vseh postih je nekaj resnic, s katerimi se strinjam, ampak je pa tudi veliko plev, ki marsikoga zavedejo...

    Ampak kje si se pa ti v generalno mišljenem postu TAKOJ prepoznal??

    A, morda pa res tukaj:
    >Odsun je reakcija na hitrost in težo krogle. To je fizikalni zakon preko katerega ne moremo.<

  2. #142

    Privzeto

    Škoda časa... V pol leta odkar je registriran na forumu je spisal vsega tri poste (vključno s tema dvema danes) o koristnosti teh treh postov pa tudi nima smisla...
    Kdor ima okoli te teme kaj koristnega za napisat naj to tudi korektno napiše in bomo o tem pokomentriali. Če pa nimate nič koristnega za napisat, se raje obrnite stran.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na, spet sem enemu na žulj stopil. Ali ima optiko previsoko, ali pa prehud kaliber.
    Vsaj napiši z katerim delom posta se ne strinjaš. To je osnova debate.

  3. #143

    Privzeto

    Citat Opazovalec je objavil: Pokaži objave
    A, morda pa res tukaj:
    >Odsun je reakcija na hitrost in težo krogle. To je fizikalni zakon preko katerega ne moremo.<
    Ali še komu drugemu to ni razumljivo?
    Odsun JE odvisen od hitrosti in teže krogle. Učinek lahko ublažimo z težo orožja IN tako, da je oprijem orožja izven smeri sunka (nižje). Lep primer je revolver. Držimo spodaj. Sunek pa v tem primeru dvigne cev. To dviganje cevi pa je tudi nezaželjeno. Zato so pri bokaricah risane cevi spodaj, čeprav so bile sprva zgoraj.
    Fantje, debate nekateri jemljete preveč osebno. Nasprotujete, pa ne napišete čemu.
    Kdor pa razume pa bo ob nakupu orožja premislil kaj rabi. Spomnim se, da so včasih vsi hoteli visoko montažo za optiko in so lahko spodaj streljali še preko merkov. To je pravi recept za brcanje in je bilo veliko krvavih nosov.
    Zastavin karabin ima merke in kopito, ki omogoča streljanje preko njih. Puške brez merkov na cevi imajo pa običajno kopito, ki omogoča streljanje z optiko. Možne so tudi izjeme seveda. Ampak pri priznanih firmah je tako.

  4. #144
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali še komu drugemu to ni razumljivo?
    Zato so pri bokaricah risane cevi spodaj, čeprav so bile sprva zgoraj.
    Boljše bi bila rešitev z izboljšanjem kopita.
    Sicer pa pomik risane cevi v spodnji del zaklepa letega deloma razbremeni sil strela (manjša ročica = manjši moment).

  5. #145

    Privzeto

    Tudi to drži, čeprav ima kakšen naboj semi magnum še večji odsun. Pa je zgoraj.

  6. #146

    Privzeto

    Kolikor je meni poznano ni toliko pomemben odsun kot pritisk. Tega pa ima krogelni naboj neprimerno večjega kot šibreni. Kolikor vem je za zaklep hujši kak .270win kot pa 9,3x62.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #147

    Privzeto

    O, število postov je merilo... - še tile moji štirje so preveč!!... prav, utihnem

    Če se namesto besedičenja, predlaga še vsaj malo dodatnega branja - to seveda ni koristen nasvet...

    npr:
    http://www.bsharp.org/physics/recoil

  8. #148

    Privzeto

    Tudi sama cev lahko da svoje.
    Skozi "zlavfano" gre krogla s smodniškimi plini mimo vred mnogo lažje in z manj odpora kot pri novi tesni cevi.

    Vsaj tako je zaznaval en naš stari že pokojni jager. Potem je šel pa s čistilno šipko cel popoldan jeklen drat po cevi drgnit in bil nato nadvse zadovoljen.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #149

    Privzeto

    Posti vsakega, ki doprinese h kvaliteti debate, so dobrodošli. Vendar, k debati je treba doprinesti, ne pa da le zavračaš in nasprotuješ tistemu kar se napiše brez kakršnekoli obrazložitve zakaj tako misliš. Še tega nisem iz tvojih postov uspel razbrati, kaj te je sploh zmotilo. Če meniš, da smo v tej debati napisali kakršno koli zmoto, potem napiši kaj te je zmotilo ter napiši repliko oziroma svoje mnenje o tem. Bomo z veseljem prebrali in tudi pokomentirali.

    Citat Opazovalec je objavil: Pokaži objave
    O, število postov je merilo... - še tile moji štirje so preveč!!... prav, utihnem

    Če se namesto besedičenja, predlaga še vsaj malo dodatnega branja - to seveda ni koristen nasvet...

    npr:
    http://www.bsharp.org/physics/recoil

  10. #150

    Privzeto

    Pa tudi dodatno branje je treba razumet. Jaz sem isto napisal le malo bolj razumljivo (za nekatere).
    Nisem k krogli še plinov štel in dodatno kuril tiste z 30-06 vs 308. Saj je menda logično - več smodnika, več plinov, večji odsun. Nekaj pa mora tudi vsak sam vedeti ne da vse prebere.

Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •