Stran 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #181

    Privzeto

    Imam slabe izkušnje. Tudi meni je sodnik ocenil španjela prav dobro.
    Še isti mesec pa isti sodnik odlično. In vsem prisotnim predstavil vzor kakšen mora biti španjel. Takrat sem mu pokazal pravi rodovnik (prej sem oddal fotokopijo). Mu tudi nerodno ni bilo.
    In ker malo poznam pse, vidim napake in opazujem sodnike pri delu.
    In večkrat sem videl kraval, ki ga naredi prizadeti lastnik. Največkrat neupravičeno. Na telesni oceni lahko vsak poda pritožbo in je pes ocenjen pred komisijo.
    Pri delu je pa tako. Vodniki največkrat niti ne vedo kaj mora pes znati. Ne poznajo pravilnika niti točkovanja. Vedo samo, da je pes odličen, sodnik pa zanič.

  2. #182
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    V 30 letih dela z psi sem jih imel že kar nekaj različnih pasem. Nikoli nisem gledal porekla. Vsi pa so imeli telesno odlično in v delu I razred.
    Jaz mislim, da je najbolj pomembno delo z psom v zgodnji mladosti. Če takrat zamudimo zelo težko nadoknadimo. Psa brez lovskega nagona ni. Od vodnika je odvisno kako ga izpilimo. Lahko se pojavijo napake v rasti in posledično na telesno oceno. Vendar na delo to nima vpliva.
    Očitno tvoje znanje vodnika presega vse meje normale, da si iz vsakega lovskega psa sposoben narediti odličnega pomočnika pri lovu.
    Se strinjam, da je delo s psom zelo pomemben faktor za končni uspeh, vendar zame bo vedno na prvem mestu genska zasnova. Nanjo od nekdaj prisegajo naši južni bratje pa si lahko brez kančka slabe vesti priznamo, da so na račun tega kar nekaj stopnic pred nami.
    Navsezadnje pa prehitro se staramo, da bi si lahko privoščil in npr. goniča štiri leta prosil naj mi prižene prvega zajca ali lisico pred cev.

  3. #183

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Očitno tvoje znanje vodnika presega vse meje normale, da si iz vsakega lovskega psa sposoben narediti odličnega pomočnika pri lovu.
    Se strinjam, da je delo s psom zelo pomemben faktor za končni uspeh, vendar zame bo vedno na prvem mestu genska zasnova. Nanjo od nekdaj prisegajo naši južni bratje pa si lahko brez kančka slabe vesti priznamo, da so na račun tega kar nekaj stopnic pred nami.
    Navsezadnje pa prehitro se staramo, da bi si lahko privoščil in npr. goniča štiri leta prosil naj mi prižene prvega zajca ali lisico pred cev.
    Primož, imel si psičko z dobro gensko osnovo pa nisi bil uspešen z njo. Zato si drugo kupil pri "južnih bratih" ki so kot praviš par stopnic pred nami. Kako je bilo na PNZ?
    Delo z psi nam mora biti v veselje. Potem je tudi uspeh.

  4. #184

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa ti Alojz ne napišeš direkt kateri so bili suspendirani?
    Zato ker ne sodijo več. (Vem za zadnjega).

  5. #185

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zato ker ne sodijo več. (Vem za zadnjega).
    Ja sigurno to ni tisti, ki bi ga bilo treba čim prej izbrisati iz kinoloških prireditev, katerega psi vedno zmagujejo, pokažejo pa bom rekel, neko srednje znanje. Kar nekaj članov tega foruma, ki so se prejle oglašali v tej temi, situacijo zelo dobro pozna!
    Drugače pa ne rečem, da nekateri znanje svojih psov preveč cenijo in so potem razočarani, ko pač njihov štirinožni prijatelj ne dobi maksimalne ocene. Se je pa že ogromnokrat zgodilo, ko je recimo pes naredil delo odlično tako kot se pričakuje za tako oceno, pa je dobil oceno zgolj 3, čeprav so se vsi okoli navzoči, ki se na delo s psi zelo dobro spoznajo menili drugače, a zadnja je sodnikova, pa četudi ni bila poštena in fer... tudi če se pritožiš na koncu sodniki v veliki večini primerov pridejo do medsebojnega dogovora, da je pač sodnik imel prav... evo pa si na hladnem :-)
    Naj povem še en primer, ko je sodnik takoj po opravljeni nalogi izrekel oceno 4, ko pa je izvedel, kako je dobil drugi pes, ki je bil pač tudi favorit za zmago, se je premislil in dal raje oceno 3, da se slučajno nebi pri komu zameril... takole se tudi dela...

  6. #186

    Privzeto

    Rikec vem da so nepravilnosti. In takrat je treba reagirati. Tudi sodniki so kot vsi ljudje. In med njimi je rivalstvo in nagajanje.
    Zato pa je treba na nepoštenje reagirati. Z utemeljeno pritožbo. Tega pa verjemi, si nihče od njih ne želi. Pri tej debati pozabljamo na poštene, nesebične, tiste, ki se trudijo, da pes in vodnik delo opravita. Dajejo nasvete in ne gledajo, kako bi oceno znižali ampak po možnosti, ki jo dopušča pravilnik, zvišali.
    Tale debata naj bo vzpodbuda, da vodniki do potankosti spoznajo delo za posamezno pasmo. In način točkovanja. Potem bo tudi konfliktov manj.
    Moramo pa priznati, da je včasih sodniško delo nehvaležno. Kako na razstavi med deset odličnimi izbrati najboljšega. Če ocenjujejo trije ima lahko vsak svojega favorita.

  7. #187
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Primož, imel si psičko z dobro gensko osnovo pa nisi bil uspešen z njo. Zato si drugo kupil pri "južnih bratih" ki so kot praviš par stopnic pred nami. Kako je bilo na PNZ?
    Delo z psi nam mora biti v veselje. Potem je tudi uspeh.
    Alojz, da je imela prva psička dobro gensko zasnovo praviš ti, ki z njo nisi nikdar lovil, vendar mene v to žel ne boš nikoli prepričal. V šolanje prve psičke sem vložil veliko več časa in truda kot pri sedanji in ti lahko rečem, da med njima ni primerjave. Da lahko oceniš potencial psa ne rabiš imeti 30 let izkušenj, vsaj jaz ne. Saj je vsakemu bebčku jasno, da je pes, ki ga prvič spustiš na sled lisice in jo goni pet minut bolje zasnovan od tistega, ki na sledi lisice stisne rep med noge in si ne upa napraviti niti nekaj korakov iz travnika v gozd.
    S sedanjo psičko balkanko PNZ v Zasavju enostavno nisva opravila, ker psička ni gonila srnjadi, s čimer sem že pred pričetkom preizkušnje seznanil sodnika, zajca ali lisice pa enostavno ni bilo v lovišču. Nad rezultatom nisem bil niti najmanj razočaran, prej vesel, ker se izmed vseh ostalih udeleženih psov, ki so veselo gonili srnjad moja psička ni zmenila zanjo. In prav to je ena od njenih gensko zasnovanih vrlin, saj je do takrat niti enkrat samkrat ni bilo potrebno odvajati od gonje srnjadi.
    Sva pa bila zato mesec kasneje nagrajena na PNZ v Pišecah, kjer je samostojno poiskala, dvignila in gonila zajca.
    Očitno imava povsem nasprotne poglede, zato predlagam, da ti ob morebitnem naslednjem spodrsljaju pri nakupu po mojem mnenju slabo zasnovanega mladiča le tega odstopim v šolanje. Mogoče me le na tak način prepričaš v nasprotno.

  8. #188

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Alojz, da je imela prva psička dobro gensko zasnovo praviš ti, ki z njo nisi nikdar lovil, vendar mene v to žel ne boš nikoli prepričal. V šolanje prve psičke sem vložil veliko več časa in truda kot pri sedanji in ti lahko rečem, da med njima ni primerjave. Da lahko oceniš potencial psa ne rabiš imeti 30 let izkušenj, vsaj jaz ne. Saj je vsakemu bebčku jasno, da je pes, ki ga prvič spustiš na sled lisice in jo goni pet minut bolje zasnovan od tistega, ki na sledi lisice stisne rep med noge in si ne upa napraviti niti nekaj korakov iz travnika v gozd.
    S sedanjo psičko balkanko PNZ v Zasavju enostavno nisva opravila, ker psička ni gonila srnjadi, s čimer sem že pred pričetkom preizkušnje seznanil sodnika, zajca ali lisice pa enostavno ni bilo v lovišču. Nad rezultatom nisem bil niti najmanj razočaran, prej vesel, ker se izmed vseh ostalih udeleženih psov, ki so veselo gonili srnjad moja psička ni zmenila zanjo. In prav to je ena od njenih gensko zasnovanih vrlin, saj je do takrat niti enkrat samkrat ni bilo potrebno odvajati od gonje srnjadi.
    Sva pa bila zato mesec kasneje nagrajena na PNZ v Pišecah, kjer je samostojno poiskala, dvignila in gonila zajca.
    Očitno imava povsem nasprotne poglede, zato predlagam, da ti ob morebitnem naslednjem spodrsljaju pri nakupu po mojem mnenju slabo zasnovanega mladiča le tega odstopim v šolanje. Mogoče me le na tak način prepričaš v nasprotno.
    Super Primož! Dokler imaš takega psa, da ti ne goni srnjadi in zna sam poiskati lisico in sploh zajca in se ne ozirati na srnjad si lahko izjemno vesel!!!

  9. #189
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Super Primož! Dokler imaš takega psa, da ti ne goni srnjadi in zna sam poiskati lisico in sploh zajca in se ne ozirati na srnjad si lahko izjemno vesel!!!
    Rikec, res sem zelo navdušen nad delom psičke.
    A kljub vsemu ostajam pri mnenju, da imam le povprečnega goniča.

  10. #190

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Rikec, res sem zelo navdušen nad delom psičke.
    A kljub vsemu ostajam pri mnenju, da imam le povprečnega goniča.
    Lepo, da si skromen! Sej se lahko razvije z več jagami in več izkušnjami na lovih v še boljšega psa, takega, kot si ga želiš.

Stran 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •