Stran 67 od 73 PrvaPrva ... 1757636465666768697071 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 661 do 670 od 725

Tema: 308 win.

  1. #661

    Privzeto

    večinoma uporabljam omenjenega Oryx-a. tudi na pogonih na d. prašiče. zadostuje vsem opisanim želja. mogoče edino, ker se hitro odpira, lahko kakšno grmovje pred ciljem povzroči tudi večjo vstopno rano ali pa da zaide iz smeri. torej odličen prenos energije na cilj, visoka retenca z odlično prebojnostjo ter posledično dobra krvna sled.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  2. #662

    Privzeto

    Oryx sem tudi sam nekoliko preizkusil predvsem na srnjadi, sicer v kal. 30-06 ampak saj je podobna zadeva, enaka, le malo hitrejša krogla. Krogla dela močne poškodbe, celo pri strelih v mehko, kar nakazuje na to da ima močan notranji učinek, kar je za pogone sicer odlično. Opazil pa sem tudi, kot si rekel, da je ta krogla precej občutljiva na ovire in rada spreminja smer. Kar je edini minus pri tej krogli kar se pogonov tiče.
    Mogoče ima še kdo drug še kakšne izkušnje z Nosler Partition in TUG na pogonih v kal. 308 win?

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    večinoma uporabljam omenjenega Oryx-a. tudi na pogonih na d. prašiče. zadostuje vsem opisanim želja. mogoče edino, ker se hitro odpira, lahko kakšno grmovje pred ciljem povzroči tudi večjo vstopno rano ali pa da zaide iz smeri. torej odličen prenos energije na cilj, visoka retenca z odlično prebojnostjo ter posledično dobra krvna sled.

  3. #663

    Privzeto

    Danes me je razočaralo strelivo S&B 308, 180 grain FM. Res je 50 kom nekaj čez 30€. Ampak je katastrofalno polnjeno. In sumim, da ni edino. Na 100m je grupa dobra. Na 300m pa ni možno tarče z vsakim strelom zadeti (format A4). Ko je isti strelec streljal z sinovo lovsko (in polnjeno) je pa vsakič skoraj piko zadel.
    Pa smo izmerili hitrost. Od 604 do 708m/s. Puška Styer SSG, ostrostrelska, nova. Tehta kar 7,5 kg.

  4. #664

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Danes me je razočaralo strelivo S&B 308, 180 grain FM. Res je 50 kom nekaj čez 30â??. Ampak je katastrofalno polnjeno. In sumim, da ni edino. Na 100m je grupa dobra. Na 300m pa ni možno tarče z vsakim strelom zadeti (format A4). Ko je isti strelec streljal z sinovo lovsko (in polnjeno) je pa vsakič skoraj piko zadel.
    Pa smo izmerili hitrost. Od 604 do 708m/s. Puška Styer SSG, ostrostrelska, nova. Tehta kar 7,5 kg.
    rumena pakunga je res za en k....-FMJ 174grain že na 100m je katastrofa dočim pa so "meč" naboji zelo zelo solidni če že ne odlični

  5. #665

    Privzeto

    Pri lokalnem prodajalcu xxx sem našel nekaj streliva Hirtenberger z kroglo nosler partition 9.7g. Zanima me kakšne izkušnje imate s tem strelivom(srnjad, prašiči, natančnost) ?

    Vse informacije dobrodošle

    Lp

  6. #666

    Privzeto

    Ali je to novo strelivo ali kakšna stara zaloga pokojnega jagra?

  7. #667
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Dobra krogla za vso divjad, nekateri so se pritoževali da je pretrda(ker pač ima pregrado), ubistvu pa je prednji del krogle enako mehek kot pri klasični Sierri game king. Z natančnostjo sam nisem bil pretirano zadovoljen, tam nekje 3-4cm na 100m. Krogla je glede delovanja v praksi identična Accubondu(nima pregrade, je pa bonded za razliko od partitiona), bo vredu tako za srnjad kot pujse, znajo pa podpludbe bit kar obširne, Hirtenbergerjeva varianta ima 890m/s začetne hitrosti.
    Najbolje bo, da jo vzameš, pa sam sprobaš, lastne izkušnje so vredne več od forumskih

  8. #668

    Privzeto

    Alojz1 - to strelivo je novo 3 škatle ga ima

    rws - hvala za mnenje, sam tudi predvidevam, da bi potpludbe znale biti kar obsežne

  9. #669

    Privzeto

    Vprašal sem zato, ker tega streliva ni na trgu.
    Ima pa v Postojni Remingron z core-lokt kroglo, ki je odlična. Pa še poceni. Malo prek 20€ škatla.
    Prijatelj je ta teden z njimi prvič v življenju ustrelil 3 desetke. Predvidevam, da je tudi točna.

  10. #670
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Alojz1 - to strelivo je novo 3 škatle ga ima

    rws - hvala za mnenje, sam tudi predvidevam, da bi potpludbe znale biti kar obsežne
    Verjamem, da si prvi kupec ampak to strelivo je precej staro, kar pa nima pomena za rabo. Veliko sem ga postreljal, vedno prestrel, tudi pri prašičih in pa dober šok. S podplutbami ni problemov, seveda pri dobrem zadetku.

Stran 67 od 73 PrvaPrva ... 1757636465666768697071 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •