Stran 58 od 73 PrvaPrva ... 84854555657585960616268 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 571 do 580 od 725

Tema: 308 win.

  1. #571
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Verjetno bi rad bil namesto Rakuna Alojz Ražman.

  2. #572
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Zna se zgodit da ti montaža na novo cev ne bo pasala, imej tudi to v vidu. Rakun, Sicer pa ne vem kaj si zmišljuješ neumnosti, glede na to da je 9,3 za tvoje lovišče zakon...
    Razlika je med R93 in R8, da bi bila razlika med samimi R8 cevmi za montažo, pa prvič slišim...
    9,3 je itaq zakon! Zakaj 308? Glej spodaj...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dela v javnem sektorju pa ima preveč denarja.
    Sponzor na žalost ni moja služba (bi potem moral še konkretno šparati kar nekaj časa), ampak splet okoliščin, ki so posledica pregovora "Dobro se z dobrim vrača..."...

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Le on ve zakaj...
    308 zato ker je univerzalen kaliber za lov in za strelišče... 9,3 je zame samo za lov (predvsem zaradi cene municije, odsuna)... 308 je bil že izbran pred nakupom rabljene R8 (takrat sem hotel kupiti Steyr Mannlicher Pro Hunter)... In še na koncu - če pride do vojne, bo tudi municije vsepovsod dovolj...

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Verjetno bi rad bil namesto Rakuna Alojz Ražman.

  3. #573
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Razlika je med R93 in R8, da bi bila razlika med samimi R8 cevmi za montažo, pa prvič slišim...
    Rakun aka Alojz Ražman, nikdar in nikoli ne bo nobena montaža pasala z ene na drugo R8 cev, brez da bi ponastavil vijake za pritrjevanje montaže.

    To ti je prodal Alojz1, ki je pač na tem področju zgolj teoretik.

  4. #574
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Rakun, pri vas imate prašiče, jelenjad, medota, kaj ti bo 308...

  5. #575
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ksj bluziš, tudi z 9.3mm ne pada vse v ognju, že videno;)

  6. #576

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Rakun aka Alojz Ražman, nikdar in nikoli ne bo nobena montaža pasala z ene na drugo R8 cev, brez da bi ponastavil vijake za pritrjevanje montaže.

    To ti je prodal Alojz1, ki je pač na tem področju zgolj teoretik.
    Ups Muzikant. Nisem vedel, da daljnogled z montažo tudi prodajaš.
    Mi teoretiki smo grozno picajzlast. Nam se zdi popolnoma logično, da je montaža na eni in drugi cevi pritrjena z enakim pritiskom na tisti preklopni gumb. Že zato, ker so tiste črte na preklopnem gumbu tako lepo v ravnini. Z vijakom pa korigiraš. Na eni, drugi ali n.... cevi.
    Ti vedno vsako zadevo prikrojiš kot tebi paše. In seveda izkoristiš priliko, da malo popljuvaš druge. Tudi pri dolžinah cevi. Potem pa tule prodajaš puško z menjalno cevjo istega kalibra, le par cm krajšo.
    In kupca verjetno prepričuješ kako koristno je imeti dve cevi istega kalibra z montažo in daljnogledom NA VSAKI.

  7. #577
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Alojz1 malo se umiri, asociacije ki jih premore tvoj operacijski sistem niso nujno pravilne.

    Tu kvasiš neke nebuloze o R8, a videl si jo samo na sliki, kaj šele da mi dal daljnogled z ene na drugo.
    Dejstvo je, da pač prestavljanje montaž pri Blaserju ni mogoče brez ponastavitve vijakov, kar ti bo potrdil vsak lastnik puške, tudi rakun.

  8. #578

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z vijakom pa korigiraš. Na eni, drugi ali n.... cevi.
    Ne razumem. Ali sploh ne bereš, ali pa rabiš za zasuk vijaka inženirja puškarske stroke.
    Pa saj sem napisal, da je meni logično.
    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Alojz1 malo se umiri, asociacije ki jih premore tvoj operacijski sistem niso nujno pravilne.
    Tu kvasiš neke nebuloze o R8, a videl si jo samo na sliki,
    Je pa razlika med nama. Jaz ne kupim vsake puške in jo naslednji mesec prodajam.
    Seznaniti z njo se da tudi na drugačen način. Verjamem, da pri prodaji ne delaš izgube. Zato pa smo taki, ki nekaj malega vemo o orožju tebi trn v peti.
    Last edited by alojz1; 31. March 2014 at 16:47.

  9. #579
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    No pridi na forumsko srečanje pa ti bom dal puško in menjalno cev, pa lahko po mili volji prestavljaš in tuhtaš.

    Če boš uspel v praksi potrditi uporabnost daljnogleda na dveh ceveh kot si opisal Rakunu, ti dam puško, če ne pa eno brco v rit.
    Dogovorjeno ?

  10. #580

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če boš uspel v praksi potrditi uporabnost daljnogleda na dveh ceveh kot si opisal Rakunu, ti dam puško, če ne pa eno brco v rit.
    Dogovorjeno ?
    Uporabnost je po tvoji logiki zelo čudna zadeva. To sem ugotovil že pri tisti puški z dvena menjalnimi cevmi istega kalibra. Tudi brco v rit bi mirno prenesel, če bi o uporabnosti razsojal kdo drug in ne ti.
    Ne vem kakšno montažo imaš ti. Jaz sem pisal o enodelni.
    Enako velja za moj daljnogled z odprtimi kupolami in montažo za picanity šino. Brez problema ga prestavim na drugo puško, ki ima enako šino. Celo kazalec (spomin) ima daljnogled, da mi ni treba vsakič tuhtati kam moram na drugi puški kupolo prestaviti. Če dam nazaj na prvo, dam samo kupoli na 0 in nobenega strela za preverjanje točnosti ni treba.

Stran 58 od 73 PrvaPrva ... 84854555657585960616268 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •