Stran 15 od 23 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 221

Tema: Terierji

  1. #141

    Privzeto

    Ne vem kaj vas motijo celi repi.To da morajo biti kratki je v vaših glavah.
    Tudi moj ima cel rep, pa zaradi njega še nisem imel kakih problemov ali pa videl težav,pa tudi jamarim z njem.

  2. #142

    Privzeto

    Tisti živahni, ki so veliko v trnju in goščavi imajo večkrat rane na koncu repa. Se težko pozdravijo, če so pogosto na lovu. Tudi bavarcu ga je bilo že treba amputirati. Niso španjelom, ptičarjem in še nekaterim brez potrebe repe kupirali. Za tiste hišne je pa vseeno.
    In pri nas je to dopustno. Le veterinar mora opraviti.

  3. #143

    Privzeto

    Po stotih letih so nekateri pojedli vso znanje sveta ... res škoda, da vas stari niso poznali; ti neumneži ti, tako daleč od naravnih psov, da o jamarjenju niso imeli pojma sploh ne bi...

    PS
    So kupirali zaradi BOB-ičev in podobnosti na naravne pse ....samo naprej ne pravt, da kakšnemu vrlemu lovskemu kinologu ne pride na uho
    Živeli nepohabljeni psi ... mogoče se vprašajo kdaj in pogledajo vsaj čez plot

  4. #144

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tisti živahni, ki so veliko v trnju in goščavi imajo večkrat rane na koncu repa. Se težko pozdravijo, če so pogosto na lovu. Tudi bavarcu ga je bilo že treba amputirati. Niso španjelom, ptičarjem in še nekaterim brez potrebe repe kupirali. Za tiste hišne je pa vseeno.
    In pri nas je to dopustno. Le veterinar mora opraviti.
    Jaz sem pa slišal, da se letos kupiranje ne da več opraviti in tudi veterinarji nočejo več kupirati repe. Ve kdo več o tem?

  5. #145

    Privzeto

    Tako kot sem napisal. Če je delovni pes, ki ima lahko poškodbe repa je dovoljeno. Mi nobeni vižli nismo kupirali ker je šla večina v nelovske roke. Pa tudi kratkodlaki se trnja izogibajo. Prepeličar je pa imel kljub kupiranem repu vedno oskubljenega. Ne predstavljam si pa žimavca v trnovem lovišču z dolgim repom.
    Za terierja mi pa ni znano. Bomo pa še videli.

  6. #146

    Privzeto

    Prav si slišal. Če hočeš kupiranega boš moral pač počakati, da se psu poškoduje po naravni poti...ali pa sploh ne seveda. Šele nato boš lahko "aputiral" rep. Lahko pa psa skopiš ali pa stereliziraš...če nočeš problemov z njim
    Živeli lovski kinologi v vrhu; eminenca...baje

    Seveda pa nikomur ne oporekam "naravnih" repov, ki krasijo naravne pse ..... aha, bolečina je problem, ali nepohabljanje, ali naravni psi... ma kdo razume vse to počlovečenje.
    Pristaši naravnih pso, sedaj lahko strunite vrste in začnete kaj bolj plemenitega ..... recimo "nekupiranje" mladih judov in muslimanov.
    ...vas prežvečijo in izpljunejo v najbližje smeti...da da, tako daleč smo prišli z nadživalmi

    Kaj pa luknjanje ušes kravam itd in rezanje rogov; res, da ne boli, zgledajo pa nearavno

  7. #147

    Privzeto

    Seveda pa vsem obilo užitkov z malimi vragci .... veliko uspeha in sreče pri oddaji. Naj pridejo v prave roke!

  8. #148
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Naša Azra oz celo leglo imajo kupirane repe, je pa to opravil veterinar(z lokalno narkozo, nato zašito, da je res estetsko in brez bolečin).

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Moji bojo kar s celimi repi. Dejansko, ste sploh kdaj gledali terierja na lovu? Itak skoz rep na gor nosi, tko da so poškodbe precej redke. Pa še za vodno delo je boljše, če ima rep.

    Lojz, tudi moja punca ima vižlo(samca) in je z njim prejagala celo jesen in zimo ( tereni od Gorenjske, barja, Bele krajine, Hrvaške...). Pes nima kupiranega repa - pa se na repu ni nič poznalo. Problem je bil edino okoli oči, ko z glavo prodira skozi grmovje, je imel malo rdečice.

    Tko da tole s kupiranimi repi je, bolj kot ne, fama...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #150
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vsi psi si ne poškodujejo repov na lovu. Eni si pa odpirajo rane vsakič, ko greš na lov in to je šele muka za psa...

Stran 15 od 23 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •