Stran 70 od 75 PrvaPrva ... 2060666768697071727374 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 691 do 700 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #691

    Privzeto

    Tole vse skupaj berem, pa se velikokrat sploh več nočem ubadati z odgovori, ker so tu sami bistri možje, ki so vse poizkusili in doživeli... Pa vendar.... Sebe ne smatram več za mladega lovca, sem sedaj v jagi 7 leto, tako da nekaj stvari sem tudi jaz že poizkusil in pa videl. Skratka poleti lovim z 7x64 na jesen, zimo pa z 7x57r. Oba dva kalibra sta S&B SPCE 11,2g. Imam tudi RWS strelivo za oba kalibra teže 11,5g vendar ne poznam oznake zdi se mi da je T-mantel. V prvi vrsti sem ugotovil da v obeh kalibrih z RWS in z S&B na tarči na 130m ni razlike, oziroma minimalna, sploh ne omembe vredna. V drugi vrsti, ja se strinjam S&B je malo bolj umazan in so cevi bolj vsrane...(PA KAJ POTEM ČE IMAŠ KROM) v tretji vrsti pa ga ni junaka, ki me bo prepričal da je 1,40€ slabše kot pa 3,85 € po komadu..... IN PIKA. Tukaj vidim sama modrevanja, pa diskusije o eni in isti zadevi... Kam vse divjad beži po strelu... Jaz osebno teh diskusij ne razumem, oziroma sem prezabit(priznam), vendar če je dvijad vstreljena po PS za plečko do 150 m naredi max. 100 m. Sploh ne vem več koliko srnjadi sem postrelil, pa si upam stavit, da nobeden kos ni naredil več kot 50 m.... Kar sem jaz streljal je povečini padlo v ognju... Podplutbe niso hude, logično 7x64 je malenkost agresivnješa krogla, 7x57 SPCE 11,2g je pa za moj okus prava izbira za srnjad. Za težjo divjad ne moram govoriti, vendar ponovno če je ustreljena tako kot mora biti ne bo šla daleč.. Kako je lahko kot sem prebral mladič z 7x64(če se ne motim pa tudi če je 7x57 ni pomembno) naredil 200m ne vem. Mislim da bi se moral vsak posameznik pri sebi malo zamisliti... To je 8 kg težak košček, kam streljate ljudje božji?! Jaz bi takemu puško vzel...Pa še bi lahko govoril pa se mi ne da več.... Za konec bi poudaril, le nekaj : ni pomembno kakšna je municija, pomemben je samo in strelec in pa ne cev pa zaklep puške pa dalnogled ampak KOPITO puške, v EU slabe puške, municije ali dalnogleda ni, so samo dobri in pa slabi strelci.... Brez zamere...

  2. #692

    Privzeto

    Lepo si se razpisal. Strinjam se glede zadetkov in cene streliva.
    Če res zadaneš tistih 15cm za plečko potem poizkusi še cenejši naboj (manj kot 1 euro) z LOS kroglo. Boš videl občutno razliko.
    Z SPCE streljajo vso divjad. Krogla se sleče. Plašč ne prodira globoko. Drobci svinca pa tudi ne. Zato večkrat NI izstrela. Divjad preveč lovcev smatra za zgrešeno. V resnici pa leži manj kot 200m daleč.
    Če loviš le srnjad teh težav ni. So pa velike luknje.
    Jaz beležim vsa iskanja že 30 let. Ne pišem na pamet. Ko imam kontrolo nastrela (zgrešen) vedno vprašam kakšen naboj je bil. In sem kar vesel, če je SPCE. Takrat je največkrat hitro konec.
    Žal je še vedno veliko takih, ki "zgrešen" strel ne preverjajo. Zato se tudi tukaj večkrat ponavljam. Pa nočete razumeti zakaj sem napisal, da je ta krogla naredila največ škode v naših loviščih.
    Last edited by alojz1; 18. September 2015 at 22:14.

  3. #693
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole pove vse o strokovnosti in objektivnosti teh ocen.
    Sedaj se bo pa kdo oglasil, da 7x64 pač drugače strelja kot 7x65R in debata gre naprej.
    ¸

    Ja verjetno mora biti res nekaj narobe z mano, da ne opazim počenih želodcev, ogromnih raztrganin in 200 metrskih pobegov z nastrela

  4. #694

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Kako je lahko kot sem prebral mladič z 7x64(če se ne motim pa tudi če je 7x57 ni pomembno) naredil 200m ne vem. Mislim da bi se moral vsak posameznik pri sebi malo zamisliti... To je 8 kg težak košček, kam streljate ljudje božji?! Jaz bi takemu puško vzel...Pa še bi lahko govoril pa se mi ne da več.... Za konec bi poudaril, le nekaj : ni pomembno kakšna je municija, pomemben je samo in strelec in pa ne cev pa zaklep puške pa dalnogled ampak KOPITO puške, v EU slabe puške, municije ali dalnogleda ni, so samo dobri in pa slabi strelci.... Brez zamere...
    Ne bodi preveč pameten. Tudi sam sem lovec že 15 leto, odstreljenih okoli 20 kosov srnjadi in nekaj malega druge divjadi na leto,vodnik krvosledca, glede strelskih sposobnosti si lahko kaj prebereš na strelskem portalu... tudi sam ne bi verjel če nebi doživel. Pri kar nekaj kosih manjše srnjadi se krogla enostavno ni odprla, kot bi ustrelil z VM kroglo, vstop in izstop samo luknjica, strel pa skozi prsne organe, na plučih brez raztrganin, in nato nepričakovano dolg beg. Ne pišem na pamet kot nekateri drugi tukaj, pač so to moje lastne izkušnje in izkušnje z iskanj... Verjetno krogle ne bi menjal, če bi bil z njo zadovoljen???

  5. #695

    Privzeto

    Jack. Veseli me da imaš dobre izkušnje z čehom in rwsom. Ampak si pa as, nacenejšo in najdražjo municijo tlačiš skupaj (to glede točnosti ni nič novega, se pogosto dogaja da nese "isto"), izbral si pa po mojem mnenju najslabše možne proivajalce nabojev in naboje same, ampak če si ti zadovoljen je ok.
    Imam pa eno vprašanje. Koliko divjadi si pa iskal(ko si streljal sam)?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #696

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    ... tudi sam ne bi verjel če nebi doživel. Pri kar nekaj kosih manjše srnjadi se krogla enostavno ni odprla, kot bi ustrelil z VM kroglo, vstop in izstop samo luknjica, strel pa skozi prsne organe, na plučih brez raztrganin, in nato nepričakovano dolg beg.
    Če lahko vprašam ... s kakšno kroglo si pa zamenjal SPCE; da dovolj "odpira"?

    PS
    Poznam tudi lovce, ki so v jagi krepko čež 15 let ... pa so na žalost isti kot prvega leta

    Jack0709, se kar strinjam s tabo.

  7. #697

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ne bodi preveč pameten. Tudi sam sem lovec že 15 leto, odstreljenih okoli 20 kosov srnjadi in nekaj malega druge divjadi na leto,vodnik krvosledca, glede strelskih sposobnosti si lahko kaj prebereš na strelskem portalu... tudi sam ne bi verjel če nebi doživel. Pri kar nekaj kosih manjše srnjadi se krogla enostavno ni odprla, kot bi ustrelil z VM kroglo, vstop in izstop samo luknjica, strel pa skozi prsne organe, na plučih brez raztrganin, in nato nepričakovano dolg beg. Ne pišem na pamet kot nekateri drugi tukaj, pač so to moje lastne izkušnje in izkušnje z iskanj... Verjetno krogle ne bi menjal, če bi bil z njo zadovoljen???
    Vidiš in zaradi takih majstrov kot si ti, se sploh ne maram pogovarjati... Kdo pa je o čem pameten, izrazil oziroma podal sem svoje mnenje oziroma opažanja. Če drugače ne glej, jaz sem v 7 letu lova presegel tvojo številko odstrela srnjadi, tako da tukaj mislim da sva si kvit, ne glede na to, da si že 15 let lovec. Kar se strelskih sposobnosti ne dvomim da si odličen... Jaz sem povprečen, vendar so vsi zadetki na tarčo z eno ali drugo puško dokaj grupirani znotraj 5 cm max. kroga ponavadi se gibljejo na tarči znotraj 8 kroga.... Dalnogleda nisem spreminjal od prvega dne nakupa in je pri karabinu že 7 let enako nastavljen, na bokarci pa 4 leta, municija je bila takrat kupljena iste serijske št. po 120 kom....RWS imam od deda tudi v večjih količinah, veliko pa streljam z MK na 130m(mi je izziv in pa dobra vaja in pa trening)kjer so rezultati presenetljivi (z surplus municjo federal HV). Hkrati pa naj omenim da imam na vseh treh puškah enak dalnogled swarovski 6x42.
    @dolgin, tvojega vprašanja ne razumem nabolje glede iskanja, vendar če si vprašal kolikokrat sem divjad iskal, je odgovor da 4. Ponavadi sem streljal v mraku, žival je odskočila iz roba travnika v gozd zelo zelo goste podrasti, zato se sploh nisem ubadal in sem enostavno poklical krvosledca. Se mi je pa zgodil primer, ko sem streljal srno in sem zadel tako imenovano mrtvo točko oziroma nekateri rečejo trikotnik plečke, kjer dejansko nisem zadel nobenega vitalnega organa in je srna odskočila, kot da ni bilo nič, na mestu strela pa nobene krvi, dejansko pa je ležala v gozdu nedaleč stran.

    LP!

  8. #698

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Če drugače ne glej, jaz sem v 7 letu lova presegel tvojo številko odstrela srnjadi, tako da tukaj mislim da sva si kvit, ne glede na to, da si že 15 let lovec.LP!
    Veliko nesporazumov nastane, ker se posti ne berejo.
    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    odstreljenih okoli 20 kosov srnjadi in nekaj malega druge divjadi na leto,

  9. #699

    Privzeto

    Drži... Posipam se s pepelom....

  10. #700

    Privzeto

    Koliko pa imate letnega plana za srnjad ce jih samo ti 20 odstrelis?

Stran 70 od 75 PrvaPrva ... 2060666768697071727374 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •