Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    EDIT: Sem si probal naročit. Ne pošiljajo v Sloveniijo :(

    Tole bi imel:
    http://www.amazon.co.uk/Nomad-Bugpro...rds=permethrin

    Ali pa tole:
    http://www.amazon.co.uk/Bugproof-Ult...rds=permethrin

    Moram malo raziskat, kako bi lahko dobil...

  2. #52
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Brlogar, prilepiš, prosim, link?

    S svakom uporabljava Forth in tudi izredno dobro deluje. Zunaj sem skoraj vsak dan (na lovu, da se razume) in dobil samo dva klopa, pa še to takrat, ko sem se pozabil pošpricati.
    Drugače pa sva se s svakom letos tudi cepila proti klopnemu meningoencefalitisu...

  3. #53
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem prehitro odgovarjal, pa spregledal, da si to že naredil... :)

  4. #54
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Brlogar, če ti prideta kaj prav tale dva linka:
    http://www.ebay.com/itm/Bugproof-Mos...item5ae6312e8e

    in

    http://www.ebay.com/itm/Bugproof-Ult...item5aed221bb6


    Vse iz V.Britanije...

  5. #55

    Privzeto

    Vsa divjad in tudi psi so okuženi, vendar jim virus meningitisa ne povzroča težav oziroma ne vpliva nanje, vsaj tako je predaval doktor Bidovec.

  6. #56

    Privzeto

    Erlehija je hujša, če znakov ne zaznamo pravočasno. Jaz sem bil že ob enega psa. Simptomi se pokažejo v razbolelosti sklepov in togi hoji. Kasneje tudi hujšanje in izguba ravnotežja.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Rakun, ti bom povedal o mojih izušnjah in in zkušnjah mojih sodelavcev, ki smo vsk dan v gozdu. Forth ne deluje. Zaenkrat še nismo preizkusili repelenta, ki bi bil učinkovit. In se raje nihče ne šprica, ker smrdiš že, pomaga pa ne. Pa še strupene zadeve so v glavnem to...
    Ravno danes sem začel s preizkušanjem ene nove maže, bom videl kako deluje. Ker letos je klopov nenormalno veliko. Prejšnji teden v tisti vročini sem imel povprečno po 5 prisesanih na dan, onih hodečih pa ne štejem. Danes nisem našel nobenega prisesanega.Mogoče je kriva sprememba vremena,ali pa maža, ki jo testiram, dejansko pomaga. Bomo videli kako bo v daljšem časovnem obdobju.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Brlogar, prilepiš, prosim, link?

    S svakom uporabljava Forth in tudi izredno dobro deluje. Zunaj sem skoraj vsak dan (na lovu, da se razume) in dobil samo dva klopa, pa še to takrat, ko sem se pozabil pošpricati.
    Drugače pa sva se s svakom letos tudi cepila proti klopnemu meningoencefalitisu...
    Ja, cepljen sem tudi jaz.

    Od repelentov ki vsebujejo DEET večina virov daaaleč najbolj priporoča Ultrathon. Tega se dobi tudi pri nas.

    Za impregniranje obleke pa ameriška vojska uporablja Permetrin. Ko se zadeva vsuši v blago traja par tednov in menda deluje tudi še po dveh do treh pranjih.
    Tale tvoj tadrugi Ebay link (Bugproof) bi znal biti kar uporabna zadeva. Bom proibal naročit.

    Sicer pa sem malo pobrskal in permetrin vsebuje tudi Effect sprej, ki ga dobiš tudi pri nas.
    http://www.effect-insekt.si/index.ph...ami%20mr%E8esa

  9. #59

    Privzeto

    Proti klopom še najbolj pomaga temeljit pregled po celem telesu takoj po prihodu domov, pregled ženskih rok in oči seveda

  10. #60
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Rakun, ti bom povedal o mojih izušnjah in in zkušnjah mojih sodelavcev, ki smo vsk dan v gozdu. Forth ne deluje. Zaenkrat še nismo preizkusili repelenta, ki bi bil učinkovit. In se raje nihče ne šprica, ker smrdiš že, pomaga pa ne. Pa še strupene zadeve so v glavnem to...
    .
    .
    .
    Na meni pa deluje... Večkrat pridem v gnezdo klopov, ko jih je naenkrat 15-20 na meni. Jih vidiš, kako jih stisne (noge pokrčijo k sebi) in poginejo... Pa ne delam reklame...
    Mugo si prepričan, da je Forth strupen? Bi naj bil na naravni bazi in priporočljiv tudi za dojenčke... Pa brez vonja, ko je enkrat na oblačilu...

    Drugače pa sem takoj za kaj drugega še sprobat. Če le deluje in ni predrago...

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •