Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Ali lahko opravljam lovski izpit?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto

    Pri nas imamo lovca (izpit ima 2 leti), ki je pred služenjem vojaškega roka uveljavljal ugovor vesti. Ko je kot pripravnik zaprosil za izdajo nabavnega dovoljenja so mu njegov ugovor tudi pomolili pod nos. Najprej smo mislili, da se zadeva ne bo dala rešiti, pa je kasneje z preklicom ugovora uredil vse potrebno in dobil izdano nabavno dovoljenje in orožni list.
    Kar se tiče odstrela, pa imamo npr. v naši LD v poslovniku določeno, da mora pripravnik v času pripravniškega staža upleniti vsaj dve živali parkljarjev. Ko sem enkrat sprožil debato na to temo, smo skupaj ugotovili, da naj določilo ostane, nikoli pa se ne bo nikogar sililo k odstrelu, če sam tega ne bo hotel. Iz tega sledi, da se lahko v pripravniški dobi izkažeš tudi drugače in da to ni nobena ovira na poti k lovskemu izpitu. Mislim, da razen redkih, nobena stvar oz. problem ni le črno - bel.
    Dobrodošel.

  2. #2

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Pri nas imamo lovca (izpit ima 2 leti), ki je pred služenjem vojaškega roka uveljavljal ugovor vesti. Ko je kot pripravnik zaprosil za izdajo nabavnega dovoljenja so mu njegov ugovor tudi pomolili pod nos. Najprej smo mislili, da se zadeva ne bo dala rešiti, pa je kasneje z preklicom ugovora uredil vse potrebno in dobil izdano nabavno dovoljenje in orožni list.
    Kar se tiče odstrela, pa imamo npr. v naši LD v poslovniku določeno, da mora pripravnik v času pripravniškega staža upleniti vsaj dve živali parkljarjev. Ko sem enkrat sprožil debato na to temo, smo skupaj ugotovili, da naj določilo ostane, nikoli pa se ne bo nikogar sililo k odstrelu, če sam tega ne bo hotel. Iz tega sledi, da se lahko v pripravniški dobi izkažeš tudi drugače in da to ni nobena ovira na poti k lovskemu izpitu. Mislim, da razen redkih, nobena stvar oz. problem ni le črno - bel.
    Dobrodošel.
    jaz imam isto situacijo, sem pripravnik, zagret, vodnik psa z izpitom, skratka, rad bi postal jager...

    pred 20 leti pa sem bil na tankem ledu zaradi študija in sem šel raje v civilno vojsko, ker sem tako lahko študiral in doštudiral...

    se da torej s preklicom pravice do ugovora vesti priti do nabavnega in orožnega??

    se zahvlajujem za kakršnokoli pomoč, bi pa kar preskočil kake pikre na račun preteklega "mirovništva", če je možno ;)

  3. #3

    Privzeto

    Nisi edini, ki bo zaradi ugovora spremenil mnenje in dobil orožje. Se da.
    Osebno sem brez ugovora, poznam pa nekaj lovcev, ki so bili "mirovniki" zdaj pa imajo orožje.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •