Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 65

Tema: Remington

  1. #51
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    [QUOTE= Iz tega sem zaključil, da 4 vijaki M3,5 , (kot jih ima večina montaž) ne morejjo dovolj džati daljnogleda da se ne premika.[/QUOTE]

    Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #52

    Privzeto

    Na Blaserjevi montaži tudi jaz nisem imel problemov. Na Rem. 700 in original montaži pa se je grupa po 10 strelih premaknila 4cm levo. Sedaj se ne premika več.

  3. #53
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.
    Jaz sem pa prepričan,da se je pri pristrelitvi puške tudi tebi na Blaserju in Zeissu malo kegljalo in da je vse skupaj leglo šele po nekaj 10 strelih in potem je bilo potrebno puško ponovno pristreliti. Če pa se motim pa je tvoje orožje svetovni fenomen. Pred kratkim sem bil namreč navzoč pri pristrelitvi nove montaže in nove ostrostrelske puške na katero je bil seveda pritrjen tudi popolnoma nov buris (se ne spomnim oznake ampak ogromna zadeva) in zadeva je vredna kar precej preko 20 ke pa so mojstri po pristrelitvi raztros z mize za nastrelitev na 300m 2,5cm povedali da ko se bo vse skupaj po nekje 150-200strelih uleglo bo pa to to in da bo potrebno vmes še nekajkrat stvar pristreliti. Sam nisem strokovnjak ampak fantje ki to počno pa so nedvomno strokovni in jim je vrjeti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #54
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem pa prepričan,da se je pri pristrelitvi puške tudi tebi na Blaserju in Zeissu malo kegljalo in da je vse skupaj leglo šele po nekaj 10 strelih in potem je bilo potrebno puško ponovno pristreliti. Če pa se motim pa je tvoje orožje svetovni fenomen. Pred kratkim sem bil namreč navzoč pri pristrelitvi nove montaže in nove ostrostrelske puške na katero je bil seveda pritrjen tudi popolnoma nov buris (se ne spomnim oznake ampak ogromna zadeva) in zadeva je vredna kar precej preko 20 ke pa so mojstri po pristrelitvi raztros z mize za nastrelitev na 300m 2,5cm povedali da ko se bo vse skupaj po nekje 150-200strelih uleglo bo pa to to in da bo potrebno vmes še nekajkrat stvar pristreliti. Sam nisem strokovnjak ampak fantje ki to počno pa so nedvomno strokovni in jim je vrjeti.
    Ne vem kako ostrostrelno puško so to fantje imeli, vendar če je bila vredna 20k eur, je res bistro gor tlačit burrisa... Zna bit da bo pri tej puški vseeno malo več treba za pristrelitev, mogoče bodo fantje po 500 strelih ugotovili, da burris ne sede...

    Jaz lahko podprem STJRPja, sam sem na blaserja lrs2 dal S&B 5-25x56 PMII in ni blo nič potrebno pristreljevat po določenem času...

  5. #55
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Mislim da je Veper mislil na 2k (2000 €)

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA,
    A si to izmeril ali si to čutil na vodi.... jaz sem namreč izmeril.
    Razvili smo namreš popolnoima nov sistem, kjer lahko ismeriš premikanje daljnogleda glede na cev puške glede na montašo in gibanje križa v daljnogledu samem.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #57
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Mislim da je Veper mislil na 2k (2000 €)
    Ne ne sem kar prav napisal ampak saj ni pomembno ker tako in tako ne bom več debatiral o tem in se prekljal s "strokovnjaki" ker sam pač nisem nek ekspert. Balaševič je rekel da "ako su lagali meni i ja lažem vas " mislim pa da niso imelifantje vzroka za kaj takega saj jim denar ni problem ker se jih slovenska kriza ni dotaknila živijo v drugi evro deželi in imajo mnogo daljšo orožarsko tradicijo kot mi. Skratka če od puškarstva živiš in to ne slabo boš pa že nekaj vedel kaj ne??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #58

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.
    Sedaj sem šele videl, da je montaža proizvod domačega dela in znanja. In verjetno so tudi tvojo , ki je plod vrhunskih strokovnjakov, večkrat dopolnjevali in izboljševali. Napake se pokažejo ob uporabi, kot je napisal Krpan. Ne dvomim, da bo na koncu zadovoljen.

  9. #59

    Privzeto

    Po koliko strelih pa pričakujete da se montaža uleži? Krpan,zanima me,kako si/boš rešil premikanje po snemanju montaže? Sam sem preizkusil že marsikaj,najmanjše odstopanje zadetkov je bilo pri EAW "švenk" montaži, skoraj tako dobro pa so se obnesle tudi suhlove montaže,še največje odstopanje(pa še to ne katastrofalno) je bilo pri Weawer hitro snemljivih obročkih na picatiny šini. V prejšnjih prispevkih si omenjal naležno površino in merjenje odstopanj,pa me zanima ali prihaja do odstopanj (pri snemanju in nameščanju) na celi površini?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Dolgin, narobe si me razumel. Montaža se ne premika pri spoju med zgornjim in spodnjim delom montaže ampak v spoju med zgornjim delom montaže in daljnogledom.

    Za ker razvijamo novo montažo smo želeli testirati (izmeriti) vsak detajl, da ne bo poznejših presenečenj. Za testiranje razstavljivega spoja med zgornjim in spodnjim delom montaže, smo naredili kontrolno montažo (spodnji del), ki je zavarjena in privijačena v betonski steber delavnice in usmerjena v 100 metrov oddaljeno tarčo. Nato smo zgornji del montaže z daljnogledom več tisočkrat nataknili in sneli, da bi ugotovili, če bo prišlo do kakšnih odstopanj. Odstopanj nismo ugotovili, in daljnogled je po zadnjem natikanju še vedno kazal isto točko kot pri prvem. Nato smo ugotovili, da je ta kontrolna montaža uporabna še za veliko drugih testiranj. Naprimer če je en klik res en cm, če se po tem ko daljnogled premakneš za 10 klikov v desno in 10 klikov v levo daljnogled vrne v izhodiščno stanje. Daljnogled lahko testiraš tudi po streljanju ali če ti pade na tla, in takoj preveriš ali se je kaj premaknil.

    Glede originalnih montaža pa tole, čeprav mislim, da sem o tem že pisal.
    Na tej puški je bila originalno montirana weaver šina, ko sem jo odstranil sem ugotovil, da se sprednji in zadnji del ne ujemata z puško ampak da je skoraj en mm razlike, zato je bila šina upognjena. Na mestu kjer gredo vijaki skozi šino, je bil požrt navoj, kar pomeni, da se je šina premikala in tolkla po navoju, lastnik pa je zato vijake prekomerno zategnil in uničil še navoj na vijakih in na koncu (domnevam) zaradi tega ker je nad puško obupal prodal naprej, po polovični ceni, saj z njo ni mogel nič zadeti.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •