Stran 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sraka, ker se imaš za velikega kinolološkega strokovnjaka z visokim IQ, mene pa si ocenil kot osebo, ki nima pojma o psih, te sprašujem le eno reč. Koliko legel si imel v svoji karieri?

  2. #52

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Sraka, ker se imaš za velikega kinolološkega strokovnjaka z visokim IQ, mene pa si ocenil kot osebo, ki nima pojma o psih, te sprašujem le eno reč. Koliko legel si imel v svoji karieri?
    __________
    Spoštovani kolega Detel, do sedaj nisem imel še nobenega legla, ker me narava ni obdarila s to možnostjo. Pa ti ???

  3. #53
    ZR7 Guest

    Privzeto


    Sraki in Hubertusu iskrena hvala za informacije in hudomušnost.
    Obenem pa še želje za prijetne in uspešne love sedaj na jesenskih pogonih.
    Jaz bom svoje orodje.. upsss lovsko prijateljico lahko šele za vikend malo spustil v njej najljubši ambient.

  4. #54

    Privzeto

    No pa sem si vzela čas,da odgovorim JANEZu L.
    Dragi moj Janez!
    Najlepši primerek psa je pač okus vsakega posameznika,idealen predstavnik itak ne obstaja.Vedno pa se išče približek idealu.
    Kaj so za mene torej razstave.Po vsej verjetnosti nekaj takega,kot je za večino lovcev skupna jaga.Predvsem oblika druženja z ljudmi,ki imajo radi pse,še posebno če imajo ti ljudje isto pasmo kot ti.Izmenjava mnenj,nabiranje izkušenj,širjenje obzorij,možnost preučevanja pasjih osebkov,možnost primerjave,vpogleda v razvoj pasme,odstopanj v pasmi in v različnih linijah,preučevanje rodovnikov,potomcev plemenjakov in še bi lahko naštevala.Vsekakor pa tudi druženje z mojimi psi.Kaj je razstava za njih?Predvsem možnost socializacije,spoznavanje drugih psov,drugih ljudi,obnašanja v gneči,navajanje na splošni "?umbus",neznane zvoke,učenje.Dober trening z osnovami za izpit B-BH,ki ga imajo športni kinologi in ki naj bi ga imel pes spremljevalec.Tudi v VP izpitih je nekaj teh osnov.Pes se nauči obnašati samozavestno tudi v popolnoma neznanem okolju.Velikokrat sem namreč videla na razstavi lovske pse z spodvihanim repom,ki se mu je že na kilometer videlo,da se boji.Na žalost zaradi tega,ker ga ni nihče učil,kako se obnaša v takih primerih.
    Poleg tega razstava za moje pse pomeni celodnevno preživljanje časa z mano.Tisti dan sem namreč 100% samo njihova,saj me ne ovira služba in dnevne obveznosti.Pa ne misliti,da si vzamem čas za njih samo na razstavah.Še na dopust ne znam iti brez svojih psov.
    No torej to so zame v osnovi razstave in prav veselim se jih.Sedaj že komaj pričakujem Evropsko razstavo psov v Budimpešti,kjer si bom brez dvoma lahko ogledala konkretno število psov svoje pasme,ki bodo prišli iz vsepovsod,tudi iz Rusije.Zanimivo bo opazovati na kaj v pasmi dajejo oni povdarek,predvsem pa se veselim srečanja z prijatelji in vzreditelji iz širne Evrope.
    LP Tjaša

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Lunca - Tjaša.

    Ali si lovka ???

    Pozdrav!

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Lunca - Tjaša.

    Ali si lovka ???
    ...
    Je že odgovorila:
    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...Nisem lovec in nikoli ne bom. ...

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    __________
    Spoštovani kolega Detel, do sedaj nisem imel še nobenega legla, ker me narava ni obdarila s to možnostjo. Pa ti ???
    Ne vem na pamet, ker jih je bilo več. Hotel sem ti le povedati, da z vzrejo pridobiš veliko izkušenj in spoznavaš pasjo dušico .

  8. #58
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto PNZ - da ali ne (drugič)

    No saj bomo kmalu spoznali ,da je bistvo lovskega psa kvaliteta njegovega dela in ne poziranje na pasjih razstavah.

    Izven konteksta pa vendarle: Nekaj let nazaj oče lovec (večina ga pozna) povprašal na tekmi streljanja z risanico če lahko sodeluje tudi njegov mladoletni (mislim da je bil takrat star 12 let)sin ki ni lovec. Seveda so vsi v en glas prikimali,pobrali štartnio in dečko je tekmoval.Kaj tekmoval izkazalo se je ,da je za nekaj krogov premagal celotno elito slovenskih strelcev in upravičeno pričakoval pokal in priznanje in še nagrado povrhu.Pa se je hudo zmotil,saj so staknili glave in po slovensko ugotovili da z zmago ne bo nič .ker ni lovec in ker ni ,in ker ni.......
    No izvirna tarča z žigom in podpisom sodnika je dolgo visela na vhodnih vratih lovske trgovine v lasti fantičevega očeta in vsaj tu je bilo nekaj zadoščenja.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    No saj bomo kmalu spoznali ,da je bistvo lovskega psa kvaliteta njegovega dela in ne poziranje na pasjih razstavah.
    Da so lovske sposobnosti lovskega psa bolj pomembne od njegove zunanjosti tisti, ki se ukvarjamo s psi zagotovo vemo. Ne vem pa kdaj nam bo to uspelo prepričati tiste, ki si z lovsko kinologijo gradijo osebne kariere in utrjujejo položaj LKDjev.
    Za večino lovskih pasem namreč velja, da morajo biti telesno ocenjeni preden opravljajo PNZ, ki je pogoj za izvajanje lova. Tudi pri goničih to velja skoraj za ustaljeno prakso, vendar naj tistim, ki niso prepričani, povem, da po pravilniku ni tako. Goniči lahko opravijo PNZ brez telesne ocene!!!!
    Res mi ni jasno zakaj pes pri lovu potrebuje telesno oceno. Edini odgovor, ki mi pride na misel je ta, da imajo sodniki kaj delat, LKDji pa sesat denar.

    Ni pa zato treba izničevati pomena pasjih razstav ali celo z viška gledati nanje. To je pač ena od kinoloških manifestacij in če se jih vodniki želijo udeleževati ni nič narobe.

    Na tekmah za goniče v Italiji je ena od ocen tudi splošna ocena zunanjosti, tako, da v konkurenci tudi zunajost lahko odloči zmagovalca.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #60

    Privzeto

    Pozdravljen hubertus nevem a si ti prepričan da ni potrebno goničem biti telesno ocenjen preden opravijo PNZ.

Stran 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •