Stran 21 od 61 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #201
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Je pa scapulo prijela!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #202
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Komad sedaj visi in je položaj vstopne luknje lahko spremenjen glede na okostje. Po mojem je krogla priletela v hrbtenico, se tam razbila in naredila takšno luknjo. Napiši nam.

  3. #203
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Je pa scapulo prijela!
    Na izstopni je. Na vstopni pa bi rekel da ni. Naj Borazer pove.

  4. #204
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat projc je objavil: Pokaži objave
    TTSX ima modrer vrh, tsx nima, drugače je enako.
    Sam imam 180gn v .308, pa še zdaj ne vem koliko napolniti z N150, nebi je gnal hitro, max 2400fps ,saj so hitrosti zaradi utorov, ki jih ima po moje večje kot pri navadni monolitni krogli, zato sem mislil nabaviti 150 ali 130gn.
    ttsx ima ene 3x večjo luknjo zvrtano od tsx-a, tako da je bolj primeren tudi za lažjo divjad.
    Glede tistih utorov pa ne pretiravaj preveč, ne boš dobil nič kaj višjih hitrosti kot pri klasiki.
    Dvomim da bo 180gr monolitka v 308win sploh fajn grupirala, ker je dolga ko pra*ica...sploh če maš 1:12 navoj v cevi. Meni že 165gr monolitna ni grupirala kaj ekstra fajn, pa imam 1:11 navoj, ki je še bolj primeren za težje krogle.
    Za 308win je 130gr ttsx perfektna, verjetno niti 110gr ni slaba.

  5. #205

    Privzeto

    Navoj imam 1:11, teža ttsx 180gn je res malo prehuda, bi filal okoli 2400fps, dolžino pa pač zmerim in dam malenkost preskoka. Samo kaj ko ne vem s koliko ladungo n150 začeti. Za 8x57 tsx 200gn so mi fantje tu že svetovali polnitev, in lepo dela (zaenkrat samo v papir)

  6. #206
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljen Projc,

    Če hočes ti lahko pomagam dobiti optimalni load pri katerem boš pričel iskati najbolši oziroma najpreciznejši load za tvoje orožje.

    Če si zainteresiran za mojo pomoč, mi na ZS posreduj naslednje podatke:
    - Kaliber orožja,
    - Težo krogle in proizvajalca ter ime,
    - Kapaciteto tulca (koliko gramov vode gre v poln dovrha napolnjen tulec),
    - Vrsto in tip smodnika,
    - Dolžino cevi merjeno od ležišča krogle (pomembno zaradi nodov- čimbolj natančno),
    - Optimalno dolžino naboja za tvoje orožje v mm (tukaj ne mislim tovarniške dolžine temveč optimalno dolžino naboja ki je za tvojo puško),
    ...

    Z lovskimi pozdravi

  7. #207
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat projc je objavil: Pokaži objave
    Borazer, s kakšno hitrostjo si jo pa pognal ?
    Ta krogla ne dela gobice - http://www.barnesbullets.com/product...le/tsx-bullet/
    TTSX ima modrer vrh, tsx nima, drugače je enako.
    Sam imam 180gn v .308, pa še zdaj ne vem koliko napolniti z N150, nebi je gnal hitro, max 2400fps ,saj so hitrosti zaradi utorov, ki jih ima po moje večje kot pri navadni monolitni krogli, zato sem mislil nabaviti 150 ali 130gn.
    Pozdravljen,

    Po mojih izkušnjah boš kaliber.308 z kroglo 180gr Barnesr TTSX in smodnikom VihtaVuori N150 težko oziroma nemogoče napolnil, ker kljub 100% polnem tulcu si še vedno zelo zelo nizko z tlakom ... Po mojih izračunih imaš v tulcu še vedno 10% premajhen tlak, kar lahko privede do Explozije smodnika, kar pa ni dobro za tvoje zdravje...

    Edina rešitev tukaj je po mojem mnenju kompresijsko polnjenje z 102%-105% smodnikniške polnitve v tulcu .308, pri čemer pa ti hitrosti na ustju puškine cevi znašajo od 2430fps do 2530fps. Tole pa NI vedno "najpametnejše" početje, ker bolj spominja na rusko ruleto kot na polnjenje preciznih nabojev...

    Najbolj pametna rešitev v tvojem primeru je nabava smodnika N140.

    Z lovskimi pozdravi,
    Last edited by borzon; 12. June 2014 at 08:25.

  8. #208

    Privzeto

    Borzon, hvala za pomoč ter objektiven odgovor. Te krogle sem dobil v zamenjavi, so pa res dolge... Ves čas sem bil v dilemi, ali bo sploh šlo.
    Ne bom se igral, se jih bom kar rešil, ter nabavil 130gn.
    LP
    Last edited by projc; 12. June 2014 at 09:16.

  9. #209

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Ima kdo kaj izkušen s to kroglo in kako bi se kaj obnesla v kalibru 30-06 s 200 graini oz.kako kaj vpliva teža na to kroglo (podpludbe,padci na mestu,odstrel srnjadi,....) ???
    Kaj mi lahko kdo svetuje glede tega !!!!

  10. #210

    Privzeto

    Ne vem zakaj bi uporabljal tako težke krogle? Si jih mogoče slučajno dobil? Sam bi mnogo raje izbral kaj v rangu 130-150 grainov. Manjši odsun, položnejša krivulja leta krogle, pa monolitne tako ali tako bolje delujejo (na cilj) pri večjih hitrostih.

Stran 21 od 61 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •