Stran 2 od 24 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #11

    Privzeto Ppu grom

    V celoti se strinjam z alojzom. Tisti,ki to kroglo uporabljate/mo in že imate izkušnje z lova,napišite kako se vam obnese. Očitno pa mora biti kar vredu krogla,če jih še celo Amerikanci pohvalijo....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #12

    Privzeto

    Jaz sem že velikokrat izkopal kroglo iz zemlje po strelu na divjad:) sem pač firbec..

    Jaz jo bom ta al pa drugi tedn nabavo in jo nabasal; sebi in še z dvema sem se dogovoril, ki veliko streljata z mojo municijo..da vidimo:)

    Videt ni slaba zadeva, samo malo me moti, ker plašč in jedro nista vezana - na slikah je videt da ni jedra. Zgleda pa kr dost podobno ko failsafe, vsaj odpiranje.

  3. #13

    Privzeto

    Krogla je bakrena, spredaj luknjica 3mm, dolžine 12mm zapolnjena z svincem. Jedra kot ga poznamo ni.

  4. #14

    Privzeto

    z jedrom sem mislil svinc, ki je zgleda sam namenjen odpiranju..lahk bi pol tud sam vosek dali notr al pa špičko..

  5. #15

    Privzeto

    Pri tej krogli me malo moti "šlampasta" izdelava. Nabavil sem 100 krogel PPU grom v cal. 7mm in teži 158grs (10.2g). Zaradi radovednosti sem jih pričel vagati in ugotovil, da teže varirajo od 153grs do 162grs. Takšnih razlik pri drugih proizvajalcih krogel nisem opazil, teža njihovih krogel pa se popolnoma ujema z deklarirano.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Se pravi, da jih je bolje doma filat ane
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto PPU grom

    Škoda, ker PPU ne ponuja nabojev s kroglo Grom v kalibru 7x65R - saj bi jo tudi sam rad preizkusil.

  8. #18

    Privzeto

    Zanimivo da polnejo groma v 7x57/R in 7x64, v 7x65R pa ne...
    V kraljestvu Zlatoroga

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Se pravi, da jih je bolje doma filat ane
    Sigurno. Že zaradi samega smodnika, ppu ima enega izmed najslabših smodnikov, pravzaprav ne poznam smodnika, ki bi bolj zapacal cev.

    Bi mi mogoče kdo poslal ene 50krogel ppu grom .30 kalibra?...seveda plačam zanje

  10. #20
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo da polnejo groma v 7x57/R in 7x64, v 7x65R pa ne...
    Malo žalostno ja. Tudi v moji čehinji bi šel skozi cev, če bi bil na voljo v tem kalibru. Bomo pa očeta za 30-06 pregovorili
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 2 od 24 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •