Stran 10 od 92 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #91

    Privzeto

    Misli, da ste vsi skup nekam zašli in da ste nekateri nevoščljivi, ker imajo nekateri lovci kamere. Jst sm si jo nabavali pred dvemi leti v Ameriki in ne zaradi tega, da bi imel korist ampak, da imam slike, ki jih lahko gledam in občudujem. Sama tema tega je šla čist v neko skrajnost.
    Vsem želim še naprej lepe posnetke.

    lovski zdravo:icon_smile:

  2. #92

    Privzeto

    No iz odgovora informacijske pooblčaščenke je videti, kako hitro smo lahko žrtev nekoga, ki ima hude duševne bolečine zaradi slike. Kot vemo gredo take tožbe v vrednosti kar nekaj hudih pušk... Torej zato je treba to področje dobro poznati (sem se nanaša moje prejšnje pisanje o kompliciranju tistih, ki zakone pišejo....) Za uporabo svetujem zasebno zemljišče in pa takojšnje brisanje posnetkov, na katerih so ljudje.
    Prepoved gibanja po gozdu je po ustavi prepovedana!!!! (velja za območje Slovenije)
    Dovoljena je v izjemnih primerih. Tako območje je potrebno izločiti iz namembnosti gozd, ga na karti označiti in registrirati najmanj na ZGS. Torej tisti,ki vidite take table po gozdu se pozanimajte o ozadju prepovedi.

  3. #93
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O prepovedi gibanja po gozdu sem odprl novo temo in tja preselil objave, ki so debatirale o tem: http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=1126

    Tu pa naprej o avtomatskih kamerah in debata o primernosti.

  4. #94

    Privzeto

    Mi je všeč, ker smo končali to razpravo,katera mislim da ni spadala na ta naslov foruma.

    Ker dobivam vprašanja na ZS sem rekel, da tukaj malo razjasnim delovanje samih kamer, katere se pojavljajo na trgu.....

    Kamere delujejo na senzor premikanja, kateri se aktivira kadar ga kdo sproži. To pomeni sledeče: kamero postavimo na drevo aktiviramo kamero (večina kamer ima tako imenovani reakcijski čas) to je od sprožitvje kamere do samega slikanja, običajo so ti časi od 30-60 sekund, če v tem času ne uspemo pobegniti iz prizorišča smo na sliki to pa ni nič takega. Slike se zapisujejo na SD kartice od 1GB - 4 GB, baterije gredo različne in različni tipi baterij! Pregledovanje posnetkov poteka preko televizije (če to podpira kamera), drugače preko USB čitalca SD kartic, lahko si jih pa tudi ogledujemo na licu mesta mali LCD ekrančki na sami kameri.

    Katero kamero izbrati?! Sam sem preizkusil zelo, zelo veliko modelov, kateri so si med seboj zelo različni v CENI, KVALITETI....., modele ne smem navesti če ne me bo šef za uha

    Ali izbrati kamero s IR ali FLEŠOM?! Kadam me nekdo vpraša to mu odgovorim sledeče. Nekdo ima puško kombinirko in upleni letno od jelena, prašiča, lisico, zajca..... drugi pa ima za vsako divjad svojo puško. Sam uporabljam obe kamere s IR in s FLEŠOM, odkrito povem, da fleš ne moti toliko divjadi kot ljudje govorijo, večkrat se mi zgodi da prav s IR-em slikam merjasca in krmišče potem ostane tisto noč nedotaknejo. Je pa zelo odvisno od posameznega področja, na enem področju mi bolj moti IR na drugem FLEŠ, tako da to odločitev nakupa puščam odprto. Razlika je še ta, da pri kamerah s FLEŠOMOM dobimo slike čez dan in ponoči barvne, pri IR pa so čez dan barvne ponoči črnobele.Ne smemo pa pozabiti da cenovna razlika med IR in FLEŠOM je od 30-100% dražja pri podobnem modelu. Zakaj jez uporabljam obe varjante?! Po pravici povedano zaradi tega; ker tam kjer imam zelo veliko obiskovalcev, bolj prometna gozdna pot, je večja možnost da kdo zaluta in se mi postavi pred objektiv- tam je nastavljena IR kamera. Tam kjer pa ni tega pa FLEŠ, slike so boljše cena pa je bolj primerna.

    Pri nakupu kamer predlagam nakup 2megapix dalje, manjše resolucije so že problematične, vidljivost slike, prepoznavnost.....

    Kupci pri nakupu IR kamere naj obrnejo največjo pozornost pri samem IR-ju, KOLIKO NJIHOVA NAPRAVA ima LED -DIOD!!!!!!!! Kaj je LED-dioda, LED-diodo, imajo naprave za nočno opazovanje, snemanje....

    Kajti več kot jih ima boljša bo slika, predlagam, da ima kamera minimalno 30 LED-diod. Če jih ima več tem boljše. Če razložim po kmečko: če ste v hangerju in boste imeli 10 žarnic boste videli delno, če pa boste imeli 30 in več bo pa skoraj kot podnevi.

    Proizvajalci običajno dajo srce kamere 4 ali 5megapix, LED -diod pa 18-22 kosov, to je pa bistveno premalo!!!. Vam povem, da s tako kamero ne boste zadovoljni. To je komercialna poteza, s katero dosežejo boljšo ceno, manj diod manjša cena. Ljudje pa smo naivni in gledamo samo koliko megapix,ima kamera.Moja prva kamera katera me je stala 350 eur je bila 5 megapix. LED -diod 20. Popolna KATASTROFA! Je bilo 10LED-dio premalo.

    To je kot bi v BMW, dali motor od CLIOTA 1.2, stvar bi seveda delovala ampak, kolikor pač bi lahko

    Upam, da sem vsaj malo prebližal delovanje kamere. Šefe upam da nisem bil predolg.

    lp

    PS: jazbec slikan s kamero IR s 72 LED-diodami, kakšna bi bila slika če bi jih bilo samo 15-22kosov? To prepuščam vam v razmislek.

  5. #95
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Trma,res lepa in jedernata predstavitev avtomatskih kamer. Ali lahko napišeš še kaj o objektivih in njihovih lastnostih pri različnih kamerah.

  6. #96
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    ...
    Katero kamero izbrati?! Sam sem preizkusil zelo, zelo veliko modelov, kateri so si med seboj zelo različni v CENI, KVALITETI....., modele ne smem navesti če ne me bo šef za uha ...
    Modele kar navedi, le uvoznike, prodajalce, preprodajalce ipd. izpusti!

  7. #97
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Trma, lahko poveš kaj več o led diodah. Me zanima zaradi moje video kamere, ki bi tudi potrebovala močno IR osvetlitev. Tista, ki je vgrajena in dodatna originalna, nista vredni nič.
    Na kolikšno razdaljo je slikan jazbec? Ali so led diode vgrajene v kamere, ali se jih dobi tudi posebej, ipd?

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Nekaj takšnega bi ti zagotovo zadostovalo!
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #99
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Nekaj takšnega bi ti zagotovo zadostovalo!
    Ja kar izgleda. Poleg še akumulator, vse skup v rukzak in na prežo pajceke čakat. Me prav zanima, kako bi se pri nas odzvali na to IR svetlobo.

  10. #100

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Trma,res lepa in jedernata predstavitev avtomatskih kamer. Ali lahko napišeš še kaj o objektivih in njihovih lastnostih pri različnih kamerah.
    Bushel, Stealth in Leaf imajo zelo ozki zorni kot (springer ti boš bolj vedel kako se to napiše) ozki kot slikanja, zelo dobre lastnosti ima Cuddeback,Moultrie in Stealth. Zmagovalec je pa vseekakor Reconyx, kateri ima najbolj širši kot in domet slikanja 30-35 metrov (še mogoča prepoznavnost), je pa cena te kamere od povprečne kamere IR še enkrat dražja. Govorim pa o modelu Reconyx RM45, kamero sem imel na preizkušnji slabih 10 dni in je vredna tega denarja. Nekatere kamere naprimer Stealth imajo celo možnost nastavitve zooma pred aktiviranjem kamere, dokaj uporabna zadevica. Naprimer če imamo lociran cilj zelo blizu nastavimo temu primerno, če je pa oddaljen pa približamo.

    lp

Stran 10 od 92 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •