Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 66

Tema: CAC - Radgona 2009

  1. #51

    Privzeto

    Stečina,oprosti,napaka!Ne čakat do njegovega osmega leta starosti,ker se ti zna zgoditi,da boš ostal praznih rok.To je treba začeti delati prej!Ko bo star 4 leta.Do takrat pa se oziraj za primernimi psicami,preučuj rodovnike,potomce psic,lastnosti,ki so jih prenesle na mladiče,...Sicer je res,da samcu običajno ne iščeš psice,ampak je ravno obratno.Veliko uspeha.
    Kar se pa tiče tistega BOBja,ki ga tvoj pes ni dobil-ne padaj na prvega sodnika.Govorim iz lastnih izkušenj.Moj pokojni samec je dobil na razstavah velikokrat oceno odlično brez naslova,pa je na koncu razstavno kariero končal z tremi zaključenimi šampionati.Od vseh razstav,ki se jih je udeležil,pa mi je najbolj pri srcu Europska razstava v Bratislavi leta 2003,ko je v razredu delovnih samcev osvojil odlično tretje mesto.Samec,ki je bil v tem razredu CAC,je naslednje leto bil na evropski v Barceloni BOB.Pa ne samo zaradi tega.Sodnica,ki je tisto leto ocenjevala Basset Hounde na evropski je bila namreč vzrediteljica njegovega dedka.Pa mojega psa in mene ne pozna.
    Hubertus,vsaka ti čast za ta post.Sama se ne bi mogla bolje izraziti!
    Rezultati z razstave kolikor jih vem pa so:
    BIS CAC Radgona:
    Jack Russel Terier
    BIS FCI VI:
    1.Beagl iz Češke(hudiča,ne spomnim se njegovega imena)
    2.Istrski kratkodlaki gonič;BEN;lastnik;Rihtaršič Jurij
    3.Basset Hound;Brynmor Zani;lastnik;psarna Brynmor

    No za konec se bom pa še malo pohvalila z našimi mulci.Za nas je bila razstava zelo uspešna.V razredu mladih samcev je Brynmor Zani dobil PRM in BOB,ter zaključil mladinski šampionat.Njegova sestrica Brynmor Zaina je v razredu mladih psic prav tako dobila PRM,v razredu odprtih psic je Bassbar Salentina dobila CAC in v razredu šampionov BlueBerry od Berounky RCAC.Zani in Salentina sta bila tudi tretji najlepši par razstave,BlueBerry,Zaina in Zani pa najlepša vzrejna skupina.Za konec je bil Zani še tretji najlepši gonič razstave.
    LP Tjaša

  2. #52
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Lunca hitro večat ali pa kar prizidat sobo kjer hraniš pokale in plaketeČestitke.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #53

    Privzeto

    Veper,placa dosti.Smo že v štartu računali na velik hodnik z veliko poličkami.
    LP Tjaša

  4. #54

    Privzeto

    Stečina!Tudi meni tiste psice niso bile všeč, prepričana sem bila , da bo samec BOB, ni tvo pes edini , ki se mu je na ta dan zgodila krivica, izredno pa te spoštujem, ker imaš tako mišlenje, glede paritev in vsega, samo jaz na tvojem mestu ne bi čakala do 8 leta.Psa pa le še kje pokaži, predlagam ti CACIB Lendava- tuji sodniki, brez vez in poznanstev.
    Hubertus, bom probala dobiti vse rezultate .

  5. #55
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Hubertus---- Žal se nisva razumela!
    Zaradi osebnih obveznosti nisem razstavljal.Vsa čast vsem udeležencem na razstavi,žal mi je pa tistih kateri se ne udeležujejo takšnih razstav in veselo pljuvajo po kinologiji. Vsaj iz moje okolice naj povem da postaja vodnik lovskega psa drugorazreden lovec.Prvorazredni lovci prihajajo paradno oblečeni na lov z čistimi zadnjimi sedeži v avtu in veselo pametujejo o kinologiji.Nikoli niso imeli lovskega psa , danes pa imajo največ kritik na področju kinologije. Z lovskim psom je veliko dela (za primerjavo-lani sem vložil najmanj 1000 ur v svojega psa) veliko stroškov (hrana,cepiva zaščita proti klopom...) in kaj imam od tega???
    Veselje in lastni užitek...(to je meni dovolj) Ne zahtevam plačil ali nagrad saj imam pse za lastno zadovoljstvo in na razstave hodim pokazat in nič drugega (olimpijsko načelo)
    Ponosen sem na svojega psa in na njegovo delo in naredil bom vse za njega.
    Za primerjavo naj povem da smo od Radgone oddaljeni 50 km in pri 70 članih lovske d. smo bili prisotni 3 lovci (dva na razstavi in jaz kot obiskovalec)
    Niti pripravnikov nismo poslali na razstavo.
    Naj še enkrat povem vsa čast razstavljalcem da si vzamejo čas in pokažejo kaj imamo
    LP Lakl

  6. #56
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Detel prav imaš!!

    To se pri nas dogaja redno - vse pada od starosti.

  7. #57

    Privzeto

    pozdravljeni, mogoče kdo ve kje je naslednja rastava lovskih psov v SLOVENIJI

  8. #58

    Privzeto

    Razstava samo za lovske pse je samo 1x letno.Na žalost.Če bi bolj redno hodili na takšne prireditve,bi lahko večkrat organizirali tudi kakšne specialne razstave v okviru CAC ali CACIB razstav z renomiranimi sodniki.Mogoče se bo z leti kaj spremenilo(pobožne želje).
    Vedno pa se lahko udeležiš državne ali mednarodne razstave.Prva takšna bo 31.05.2009 v Hrušici.
    LP Tjaša

  9. #59

    Privzeto

    hvala za odgovor, samo nevem ,je tudi za lovske pse lp

  10. #60

    Privzeto

    CAC ali CACIB razstava je vedno za vse pasme, lovske in nelovske.Vkolikor te katera zanima, lahko dobiš prijavnico, saj se je potrebno kar nekaj časa prej prijaviti, prvi rok prijave je vedno najcenejši.

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •