Stran 16 od 61 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #151
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Katerokoli boš vzel ne bo težav. Že večkrat sem prosil da prvi, ki najde kroglo v divjado objavi. Pa nič. Tudi slaloma ne dela. Mislim, da je za tvoj kaliber idealna.
    Krogla ima zaradi žlebov majhen upor v cevi. Tisti, ki imate radi močne polnitve lahko takoj polnite max. Najboljšo grupo lahko iščete z nižanjem polnitve.
    Hvala. Katero kroglo iz polnitvenih tabel pa vzamem za podatek? Kakšno standardno 150gr? Tale LOS H monolitna ima 5gr več, ampak glede na manjši upor bi mogoče bil max. podatek za 150gr Lapua Mega ali 150gr Lock base primeren? Če bo grupa 5 strelov na 200m manj kot 5cm ostanem pri tem, sicer polnitev nižam po 1gr. Takole nekako sem si zamislil iskanje polnitve za mojo puško s to kroglo.

  2. #152
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Evo krogla(150gr Los HT) iz srninega mladiča
    (šalo na stran, streljal sem v lesen čok, krogla je obtičala 35cm globoko!)V balističnem gelu bi verjetno šla daaaaaleč

  3. #153
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto učinek LOS 140 HT na srnjaka

    Ne vem, če je tu dovoljeno objavit link do kakšnih drugih slovenskih forumov. Če ni, naj admin ali moderator pač zbriše.
    Tule:
    http://www.strelec.si/vanilla2/discu...8/los-762mm/p4
    je nekaj slik o učinku krogle LOS 140gr HT na večletnega srnjaka na 100m. Kaliber 300WSM, polnitev pa zgleda da je pod minimumom, kot sem na hitro preveril.
    Last edited by Robert91922; 29. October 2013 at 20:56.

  4. #154
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Skušam-o samo izkoristit to, kar vem-o in kar imam-o ter uporabiti v praksi. To so počeli tudi naši predniki. Najprej gorjače in kamni, potem sulice, malo kasneje loki, pa samostreli, črni smodnik, brezdimni smodnik...in tako naprej do aktualnih monolitnih krogel in Vihtavuori dvokomponentnega smodnika.
    Spoštujem prednike in njihov način življenja sploh pa njihove dosežke, glede na to, kaj so imeli na razpolago.
    Mi pa vseeno ne pride na misel, da bi jagal z mavzerco od starega očeta in z mehanskimi merki, ki jih je malo popilil, da je lahko bolj točno meril.
    Eno obdobje je bila kriza z RWS. Prvi partizan SP je ravno tako opravil svoje.....namreč nismo nosili bremen reklam, tako kot danes.... Še sam si očitam zakaj sem postal tako izbirčen in delikaten, kje so tisti časi.......

  5. #155
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ne vem zakaj bi imel ravno 155gr?
    Sej za jelena je po zakonu itak 9g dovolj, maš losovo ht 140gr(9.1g), pa še boljši balistični koeficient ima za kak daljši strel.
    Kakšen pa je ta balistični koeficient?

  6. #156
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Začneš z MAX? Pa kaj ste vi normalni al kaj vam je?


    Pa kako boš začel z MAX če pa ne veš kje je max!!!!!!!

    Prvo moraš MAX poiskat in to pomeni da začneš z nižjo polnitvijo in ko najdeš MAX, ki se od puške do puške od tulca do tulca razlikuje, potem iščeš preciznost, pa naj bo LOS ali RWS ali PPU...

  7. #157
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tomaž, tvoj oče in jaz nisva vedela za koeficiente, ko sva šla iz veselice direkt na jago...

  8. #158

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Začneš z MAX? Pa kaj ste vi normalni al kaj vam je?
    Prehudo razburjenje. Sem prepisal od proizvajalca.
    Tabela ima min. in max doziranje za določeno kroglo. In zaradi majhnih tlakov pri tej krogli je proizvajalec napisal, da lahko brez problemov polnimo max. Je pa res, da z ustaljeno prakso ne gre skupaj. Meni na spodnji polnitvi zelo malo poči. Kot dolga 9-ka.
    Samo v razmislek. Deepcurl krogla je 0,03 mm debelejša. 7,22mm za 7kal. Tu pa je dobro začeti pod min. In proizvajalec ima za to kroglo posebno tabelo kjer pa ni Vihtavourija.
    Last edited by alojz1; 29. October 2013 at 22:04.

  9. #159

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kakor sem videl na strelskem forumu proizvajalec svetuje polnjenje na max. Imaš ti drugačne izkušnje Alojz1?
    .
    Jaz imam raje blage polnitve. Ampak z njimi ne streljam daleč. Čeprav bi verjetno tudi ta delala super z večjo hitrostjo.

  10. #160
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Ne glede na to, se polnitve vedno išče od min proti MAX in nikakor obratno... Pa ja nisi od včeraj Alojz...

Stran 16 od 61 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •