Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 104

Tema: Strelivo za 7x64

  1. #51

    Privzeto

    Za tiste mehke krogle bi bila večja hitrost katastrofa. Saj smo pisali kakšne rane delajo. Zato polnjenje na spodnji meji.
    Tudi jaz polnim zase vse na spodnji meji (7x65). Se lepše strelja. Za 308 pa kolikor je možno, da še lahko vstavim kroglo.
    Me pa veseli, da smo se danes tako razpisali. Lovopust je tu in do maja bomo še kaj novega ugotovili

  2. #52

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rikec, kegelšpic jepri meni čisto na dnu, skupaj z Bellotom.
    Ne vem jaz sem bil z RWS KS 10,5g zelo zadovoljen, sploh pri jelenjadi.
    Najbolj mi je bil všeč raztros na 300m z tovarniško ponjenimi naboji dobrih 5cm.
    Sedaj pa prav tako razmišljam da bi prešaltal na EVO sploh kar se tiče potpludb in svinca v mesu.

    Lp

  3. #53

    Privzeto

    Kegelspitz se mi je zamerila, ko ni v 270 prebila jelena. Sierra gre gladko skozi, je še bolj natančna in cenejša.
    Saj za srnjad je vsaka dobra, če nismo zahtevni pri poškodbah. Problem je večja divjad, ko krogla ne prebije.

  4. #54

    Privzeto

    Poizkusil sem: kot pripravnik 10.5 TIG. Z njim sem uplenil premalo da bi se dalo pošteno sodit. Nato Geco 10.7. Vsa srnjad je padala kot pokošena, vendar precej razbita. Drugje je nisem sprobal. Nato 10.1g orix, napolnjen doma. Nisem bil čisto siguren, kako so mi to napolnili. (min, max...)poškodbe na srnjadi so se zmanjšale, jelena (70 kg) nisem prestrelil, res pa je, stal malo pod kotom. Po dobrih 50 metrih ležal brez kaplje krvi na sledi.
    Sedaj jagam z vulkanom,11g. Na srnjadi škoda minimalna, jelen je padel na mestu, prestreljeno pleče, vhodna luknja enaka izhodni, pujs, lanščak, strel v jetra, ležal čez 50m.
    Zaenkrat je ne menjam.

  5. #55

    Privzeto

    Vsaj eden, ki je ugotovil, kaj je najboljše

  6. #56
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Nova Štifta
    Prispevki
    17

    Privzeto

    z očetom sva v tem kalibru uporabljala najprej gecota ampak so bile prevelike poškodbe, sedaj pa uporabljava HPC 10,2g od S&B in sva z njim zadovoljna, res da sva ga zaenkrat lahko stestirala samo na srni in mladiču in sta oba obležala v ognju poškodbe majhne, na ostali divjadi pa še ni bila šansa sprobat.

  7. #57

    Privzeto

    HPC je krogla z votlo konico. Zna ostati v večji divjadi zato se ne zanašaj le na krvno sled, ker je lahko le vstopna rana.

  8. #58
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Nova Štifta
    Prispevki
    17

    Privzeto

    tisti ki mi jo je priporočil je rekel da mu tudi prebija jelenjad, bomo vidl letos k bo kej večjega šansa streljat ...

  9. #59
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    sicer negre za 7x64 ampak za 270win in kroglo rws ks 9,7g.Uglavnem na divjadi pod cca 20kg ziva pizdarija.Res da vse pada v odnju samo vcsih mislis da si z topom streljal....

  10. #60
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Nevidi se dobro podpludb na srnjadi....Natancnost vrhunska 150m z crveno zastavo 270win optika leupold vxr 3-9 ter zasucna montaza.Tarca je ostrostrelna za 300m za lazjo predstavo.
    Probal sem tudi na 322m in bil presenecen krogla nastreljena na 150m ima tocno 10cm padca na 322m.

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •