Stran 22 od 23 PrvaPrva ... 12181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #211
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Ja mi lahko kaj več poveš prof. racoon o m76... ? Ker sem bral malo te ameriške forume in pa same "študije" izpeljank pa naj bi bilo res tako, da je to ubistvu ak-47 sistem in pa daljša cev, vendar pa naj ne bi zaradi tega trpela natančnost in pa kakovost ? Ali pač?
    No tle ti bom jaz malo opisal zadeve... Dejansko je m76. verzija m70, z večjim kalibrom in je bila kar se tiče svoje uporabnosti in načina vojskovanja, ko je bila narejena, zelo uporabna puška... O sami preciznosti se pri sistemu m76 ne da govoriti, če ne drugo je optika z 4x povečavo zelo omejujoča... Pa tudi kaliber ni ravno značilen ostrostrelski... Tako da bi ti osebno reku tako, če dobiš ugodno priliko in si take puške želiš, pol je to to, če pa sanjaš o kakem snajperju, je danes za ugoden denar veliko repetirk, ki z dobro optiko odlično zadanejo...

  2. #212

    Privzeto

    No ja drži kar si povedal.... Dejstvo je tako, kot sem rekel, ni res neke velike potrebe po teji puški, vendar pa mi je bila od nekdaj všeč, kar se tiče preciznosti, ne bom govoril in ne vem ampak mislim da na 100-150m streljam 9-10 z lahkoto, lahko se motim, tudi želel sem si presedlati na 8x57is, ker mi je ta kaliber nekako ljubši, kot dosedanji 7x57 oziroma 7x64, katere imam, pa tudi polavtomat me vleče že od samega začetka, pa tudi zaradi očeta, ki je služil vojsko in si tudi želi iti kako nedeljo na strelišče in ponovo streljati z to puško... Mene zanima tudi, če se da tudi kak drug dalnjogled gor montirati, brez nevem kakšnih predelav(ker se ne spoznam toliko na orožje, sem samo "dober" strelec), pa tudi kakšen bo odziv mojih tovarišev ob taki "lovski" puški, mislim da bom na ta račun požel dosti ogorčenja oziroma neodobravana, pa saj to me niti ne moti...

  3. #213
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če hočeš drug daljnogled vzemi Zrak 6×42, zraven pa dobiš tudi pripadajočo montažo... Tako da ni potrebne nobene predelave.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #214

    Privzeto

    A no potem pa super..... Saj za zrak dalnogled naj bi imel še daljinomer pa smer vetra pa tako, če se ne motim?

  5. #215
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kot ostrostrelska puška s tem kalibrom, je, kot je že Tomaž napisal, omejena (ni najbolj primerna za dolge strele), vendar je kljub temu na ostrostrelskih tekmovanjih reden gost.

    Namerilni križ v optiki Zrak 4x32 je takšen:


    Daljinomer je v takšni obliki, da ti pomaga pri strelih na pehoto (razmerje dolžina črtice - oddaljenost pehotnega cilja - 200, 400, 600 in 800m) in ni v njem laserja ali karkoli drugega, da ti pokaže točno razdaljo.
    Tudi za smer vetra ne vem, kaj si mislil. Meri ga ne, ampak so samo črtice za popravek smeri.

    S to puško in optiko smo podnevi streljali maksimalno na 700m, zvečer z drugo nočno optiko pa do razdalje 400m.

  6. #216

    Privzeto

    Pa nastreliti to puško je kar problem. Križ takoj skoči za kakšnih 20cm.
    Za lov jo jaz ne bi imel. Kaliber je pa v redu.

  7. #217

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    A no potem pa super..... Saj za zrak dalnogled naj bi imel še daljinomer pa smer vetra pa tako, če se ne motim?
    Za smer vetra moraš na zgornji "gumb" za nastrelitev daljnogleda montirati zastavico, da vidiš v kero smer piha in pa ono vetrnico (lahko jo narediš tudi sam iz 3 polovičk žogice za ping pong), ki se vrti in ti pokaže hitrost vetra...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #218

    Privzeto

    Hvala za obsežne odgovore alojz1 kaj si mislil, z tem da jo je problem nastreliti in pa da križ skače za 20cm ?! Drugače pa sem tudi prebiral dosti forumov od se reče bivše SFRJ(da ne naštevam vseh), ki m76 uporabljajo za lov in pravijo, da nimajo z njo nikakeršnih problemov, nekateri pa celo uporabljajo še železne tulce in se ne zaskoči, tako da..... Kot sem pa rekel na 100-150-200m mislim da sem zmožen zadevati 8-9-10, kar je za mene popolnoma dovolj, divjad pa te minimalne razlike nebi smela občutiti pri strelu za plečko.... Kaliber sem pa tako hotel zamenjati na 8x57js, in se strinjam da je to zelo dober naboj...

  9. #219

    Privzeto

    Te puške sem svoje čase nastreljeval na 300m. Problem je v tem, da nima klikov kot ostali daljnogledi in se majhen premik gumba pozna na tarči kar 20cm.
    Če je sedaj drugače, potem moje izkušnje spreglej.
    Na tvojem mestu bi vseeno pogledal za kakšno manj robustno pap. Tudi pištolski ročaj in vsakično čiščenje bata mi ni všeč Za lov je enostavno nerodna posebno še, če ima razbijalec plamena.

  10. #220

    Privzeto

    Alojz1 mi lahko še kaj poveš na to temo o razbijalcu plamena, zakaj je čiščenje oteženo? Pa tudi zanima me kateri dalnogled ste takrat verjetno v času (jla) uporabljali? Sedaj so gor montirani dalnogledi zrak 4x32 ali pa 6x42.... Sicer je pa kot sem gledal po posnetkih ta puška razstavljena brez neke hitrosti v 44s.....
    Mogoče še posnetek
    1.http://www.youtube.com/watch?v=Pr6RL...6dALTxczrgAGAA

    2.http://www.youtube.com/watch?v=3Ft5L...84ALTxczrgAFAA

    Se opravičujem za nenehna vprašanja, ampak tak sem pač po naravi, da kar ne vem oziroma me zanima sprašujem, pa brez zamere....

    LP!

Stran 22 od 23 PrvaPrva ... 12181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •