Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 44

Tema: Odnos Lovec - mladi (javnost)

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Potrebujemo sistem s programom, ki ga bo nekdo napisal, nekdo potrdil in nekdo predaval in bo za vse enak...

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Odnosi Lovec - mladi (javnost)

    Lp!

    No končno smo odložili vedro in začeli razmišljati s trzno glavo. POHVALNO! Springer, jegermaister, krt, ZR7(šef - slavljenec), miš93. HVALA! Res je treba bo s predlogi na dan. Mogoče sem utopičen in preveč idealističen ampak vse eno imam voljo, ki jo črpam iz Narave, Gore in "deklice".... spet me je zaneslo, a kar žarim.
    Predloge, ki jih bomo tu zapiali lahko združimo v celoto, ki jo nato predstavimo vodstvu LZS. Imel sem čast našega novega predsednika mag. Kropeta osebno spoznati in povem vam je "dec" na mestu z veliko volje in optimizma, samo pomagati mu moramo, tudi mi forumvci.
    Še nekaj, tako radi ponavljate, da so na forumu tudi ne lovci, naj se še ti vključijo v debato, kaj mislijo oni, saj so vendar javnost in upam, da ne tista iz dveh kombijev.
    Ideje je potrebno nekje začeti.

    Lovski zdravo
    Janez L

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Odnos Lovec - mladi (javnost)

    Lp!


    Opazil sem, da je debata zamrla, da ni idej kako in kaj, smo se sprijaznili s samokritiko? Je to res tovariši lovci, ne verjamem. Samo volje vam manjka, tiste volje, ki jo vam s svojimi razmišljanji hočem povrniti. Res je, vsakemu ni dano, da se lahko razpiše, izliva brez sramu svoja čustva. Meni je, imam Naravo, Goro in "deklico". Sem srečen človek, zadovoljen, nič mi ne manjka. Saj ne pričakujem, da se boste razpisali kot jaz, daleč od tega. Želim si le nasvet, kaj si mislite, kako bi naredili vi. Stavek ali dva. Saj to ni težko, ali pač. Veste kaj, to, da ljubezen do narave, lova položimo v srce mladim, smo si dolžni sami sebi in Naravi. To prvinsko ljubezen, ki je sodobni družbi manjka. No spet me je zaneslo, "ah" življenje je lepo.... Boste napisali:" Saj imamo knjižico, Loviti je naravno", ki jo je LZS izdala leta 2004 v nakladi 5000 izvodov. Mogoče je bil ponatis, nevem. Samo to me je zbodlo v oči, 5000 izvodov, kako zaboga jo sploh imam. Saj izvodov ni niti za četrtino lovcev, kaj šele za vse ciljne skupine, ki naj bi jih knjižica zadevala. Knjžica same je v redu, poljubno napisana tako, da se jo z malo znanja razume. Samo če pridemo s tem v vrtec ali nižje razrede O.Š. sem prepričan, da noben otrok tega ne razume. Da, sem eden tistih, ki jo je prebral, ne le dobil. Še nekaj vam napišem, naša, če se izrazim karikirano, "ciljna publika" so prav ti malčki, ki imajo še neobremenjeno srce in kar takemu otroku položiš v srce tudi vzkali in dozori. Vas že vidim, imate me za čudaka ali morda še za kaj hujšega. Že hitite tipkati:"Janez saj se ti meša ko take pišeš!" Ne nič se mi ne meša. Obsedite in malo premislite moje besede, resnico prepoznajte tudi sami. Zopet me je zaneslo na krilih ljubezni, ljubezni in spoštovanja do Narave, Gore in "deklice".
    Sedaj vrli šolniki, pedagogi le sedite za tipkovnice in napišite svoja mnenja, tudi "javnost" naj se vsede, zapiše svoje misli, ideje. Naj se ne vsuje zopet plaz samokritike, naj se sproži plaz idej, idej, ki bodo nekaj spremenile, da bodemo nekoč, nekoč v sivi prihodnosti se brez kančka sramu in samopomilovanja zazrli v lastno srce. Si dejali:" Res je! Bilo je težko, vendar smo z intuziazmom in voljo, ter malo spodbude nekaj premaknili." Premaknili! Premaknili vest v spoznanje, da je ljubezen in spoštovanje Narave tista bit, ki lahko naredi svet lepši. Kot je zapisal lovski tovariš springer - prijatelj:"Nismo edini naravovarstveniki, smo pa EDINI, ki se s tem aktivno ukvarjamo." Hvala ti prijatelj, ne samo za to. Hvala, za vsa spoznanja do katerih si mi pomagal. Vem, zdim se vam čisto "mimo", mimo smisla foruma, samo če bi me videli v dušo, bi mi bili zavistni! He, he... Zdaj pa brž za tipkovnico. Tudi kritik in zaničevanj se ne bojim, prav nasprotno, veselim se jih, a če je to smisel teme je drugo. Kritiki! Raje napišite nekaj argumentiranega, da bomo na koncu lahko strnili misli in izdali lastno brošuro. No, pa sem se izdal.

    Lovski zdravo
    Janez L

  4. #34
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Janez L pa saj niti ni tako zapleteno kot mogoče misliš. Poglej zbrala se nas je peščica in ustvarili smo forum-lov.org ,ki ga obiskuje vse več mladih in to je že velik korak naprej. Oddelek za najmlajše je mačji kašelj vendar je potrebno van kaj napisati ,ali pa nalepiti. Stavim da našo galerijo obiskujejo mladi in se učujo oziroma spoznavajo delo lovcev. Polek tega imamo link povezavo z spletno stranjo o lovu na primorski os.šoli ,kjer jim je to krožek in imajo krasnega mentorja. Janez mi delamo ,tudi ti delaš in to je lepo kajne. Vendar bo verjetno preteklo še nekaj Save pod njenim mostom,preden bomo klasičen način lahko prerasli. Torej zadeva teče ,samo počasi pa vendar.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #35
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Veper, Janez, združimo vajine ideje.
    Tole s šolo, kjer so že lepo dejavni na tem področju ne bi bila slaba iztočnica.
    Kako priti do njihovih izkušenj?

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Odnos Lovec - mladi (javnost)

    Lp!

    Tokrat brez proze. Bi prosil Lovski tovariš če mi zapišeš ta link. Hvala. No sedaj me že malo poznate in vidite, da me pri pisanju rado zanese, vendar sanjam in sanjati je lepo. He, he...... "čist nor"

    Lovski zdravo
    Janez L

  7. #37
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Takole:
    http://www2.arnes.si/%7Eosngdm3/
    Osnovna šola Dušana Muniha iz Mosta na Soči in njihova unikatna biološka učilnica

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Mimo vrste

    Lp!

    ZR7 hvala za prijaznost, se vidi, pravi "šef".

    Janez L

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Po ogledu

    Lp!

    Brez komentarja, samo pohvale. Priporočam in to toplo, ogled teh strani. Sem hotel odkriti novo "žaganje". Ako bi bili sposobni na vsaki O.Š. urediti tako učilnico, potem, nas ni skrbeti za prihodnost. Ogled mi je vlil novega upanja in idej. Bom zvečer malo premislil in zapisal, ko bode tekst dozorel, ga objavim. Do takrat pa lp.

    Lovski zdravo
    Janez L

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Po neprespani noči he, he...

    Lp!

    Noč je bila res neprespana, tisti he, he... je samo za dvig lastne morale. Nisem se smejal, se nibilo ničemer. Da tudi meni se to zgodi. Razne misli so mi rojile v glavi večino nevesele, ampak med mislimi je bilo tudi to, kar je dejal lovski tovariš Veper. Tisto, da tudi mladina zahaja na forum in tisto o linku. Naredimo ga, tudi skico kako bi ga oblikovali imam. Predstavili bi vse od Narave, lovstva, naravovarstva.....in seveda samega lova. Vse skupaj bi podprli z fotografskim materialom in ta ko slikovito v celoti predstavili. Imam že, kar zamišljeno seveda pomoči drugih in idej se ne bom branil, prav nasprotno vesel jih bom in spoštoval. Spoštoval vse tiste, ki boste pomagali, da bo moja ituziastična ideja dozorela. Se bomo več na Krki v živo pomenili. Prosil bi pa tudi, da se boste tovariši solovci na tem linku vzdržali neprimernih izjav in komentarje v nasprotnem primeru bi prosil šefa in moderatorje, da takšno izjavo nemudoma odstranijo.

    Lovski zdravo
    Janez L

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •