Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi pa samo to rekel! Doma ima zastavo 30.06 na leto "prebrne" najmanj 50 komadov rajši 70, je čisto delavna puška ampak natančna do mm... Seveda se po izgledu ne more primerjati z nemkami ampak vseeno, jaz jo rabim vsak dan in mi je prav malo važno kako izgleda...! Pa ne me narobe vzet, na ta način da karkoli mečem slabo luč na katere druge puške...
    Ma kaj streljaš škorce z njo .

  2. #52

    Privzeto

    Detel to pa ne :) za take zadeve je malokaliberska ali pa šrot :) Jelenjad, srnjad, gamsi....

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto M85

    Moja nova pridobitev, Zastava M85 kal. 30-06 Spr. + B. Elite 4200 2,5-10x50 4A križ z rdečo piko...

  4. #54

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Zame je prednost snemljivih ali dodatno obdelanih serijskih nabojnikov pri Mauserjih v tem, da so naboji lepo v vrsti in se lepše podajajo v cev. Dober nabojnik ali dodatno obdelan serijski tudi poskrbi, da se konice nabojev ne deformirajo.
    Prednost snemljivega nabojnika je med drugim - zraven že opisanih prednosti -tudi ta, da imaš lahko v vsakem nabojniku različni tip municije v istem kalibru, pa v par sekundah zamenjaš, če vidiš, da boš potreboval nekaj drugega, kakor tisto, kar si vstavil v puško...

    Edino meni moteči so snemljivi nabojniki, ki štrlijo ven iz kopita, ker se potem zadevajo ob podlago - mora biti "vtopljen", pa četudi je zaradi tega manjše kapacitete...

  5. #55

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Moja nova pridobitev, Zastava M85 kal. 30-06 Spr.
    Primož to je model M70 , drugače pa čestitke za novo pridobitev pa dober pogled! LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #56

    Privzeto

    Eno vprašanje a prodajajo zastave z manjšo dolžino cevjo ne 65 ampak 56 cm?Ker en tak kanon top od save(65cm) mam že doma pa mi je tko neugodno znjo jagat!mam pa tud 223 od zastave enkratna puška,pa fajn mejhna okretna!

  7. #57

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Eno vprašanje a prodajajo zastave z manjšo dolžino cevjo ne 65 ampak 56 cm?Ker en tak kanon top od save(65cm) mam že doma pa mi je tko neugodno znjo jagat!mam pa tud 223 od zastave enkratna puška,pa fajn mejhna okretna!
    Kolega je nabavil Zastavin M70 v "štuc" varijanti z cevjo 51cm v cal. 308 win., pa je izredno zadovoljen, drugače pa imajo Zastavini karabini povečini cev dolgo 60cm, ki pa ti jo puškar lahko skrajša na 56cm. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  8. #58

    Privzeto

    Hvala!

  9. #59
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    ... drugače pa imajo Zastavini karabini povečini cev dolgo 60cm, ki pa ti jo puškar lahko skrajša na 56cm. LP
    Ali pa na 51cm oz. 20", kar je preizkušena dolžina, saj praviš, da je tudi štuc verzija te dolžine. Sam imam skrajšan celo hitri kaliber 30-06, pri katerem dolžina 20" tudi ni nobena redkost med fabrškimi izdelki.
    Je čisto nekaj drugega s krajšo puško hoditi po grmovju ali laziti po skalah. In seveda je fino tudi gajke premakniti čim bolj proti koncu kopita.

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Že 5 cm krajša cev ti pomeni pri okretnosti veliko. Cev skrajša vsak puškar.

Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •