Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 62

Tema: Protest ob spreminjanju Pravilnika o evidenci odstrela ...

  1. #51
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Dragi šef lokalne probleme se rešuje lokalno. Zaradi tega pa res ni nobene potrebe v zrak dvigati celotne države in spreti vsega slovenskega lovstva.

    Ali sem jaz napisal tak predlog sprememb Pravilnika?
    Ali sem jaz podal tak odgovor LZS na ta Predlog?

    Če pa je slovensko lovstvo to, da se brigamo samo za svoje planke, čez pa kvečjemu kaj ukrademo, pa prav.
    Predlog, kakršen je, pelje direktno v odvzem koncesij lovskim družinam ob Ljubljani.
    Verjetno misliš, da se bodo vrane potem ustavile? Da se težave ne bodo pojavile povsod, kjer so malo večja smetišča? Povsod, recimo v Mariboru, Celju in podobnih mestih z večjo in gosto naseljenostjo?

    Če je težava v tem, da se je zagnalo nekaj haloja in je nekaj ubogih starešin moralo mukoma odpreti e-pošto in se treslo od hudega, ker se je nekdo drznil poleg LZS naglas zavpiti, in celo proti njim, potem smo pa res že zelo globoko veš kje.

    Za povrh vsega se bo vsa debata koncentrirala na teh ubogih vranah, ker to vsak razume. Problematika OZULske komisije pa bo seveda ostala ob strani, ker je treba kar nekaj tiskanih strani prebrati in mogoče celo razumeti.
    In ker edini razumejo samo tisti s pravosodnimi izpiti, bo karavana spet lepo odpeketala naprej proti prepadu.

    Super!

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Zakaj je določeno zbiranje kremljev samo teh ptic? Kaj pa ostale? Očitno tu ne gre za nič drugega, kot nadzor nad dejansko uplenjeno kvoto. Zakaj tega nadzora ni drugje?
    Se strinjam. Zaradi mene bi bil lahko nadzor nad uplenjeno kvoto pri vseh lovnih vrstah. Če delamo pošteno ni ne izpolnjujemo "križanke" na koncu leta na pamet se nebi smeli česa bati.



    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Bistvo vsega tega zbiranja krempljev je zgolj in samo VRANA!
    Ob tem pa se postavljajo nova vprašanja in nova dejstva. Je vrana v loviščih, tam, kjer jo smemo loviti sploh problematična? .....
    Vrana je problem urbanega področja in mi tam nimamo kompetenc. Celo zagroženo pod kaznimi. Urbani problem vran mora reševati oblast v mestih in naseljih. Ljubljana je izrazit primer težav z vranami in nepripravljenosti mestnih oblasti, da ga rešijo. Čeprav ravno mesto Ljubljana in okoliška naselja s smetiščem omogočajo problematično rast vranje populacije!
    Res je, vrane precej škode naredijo na nelovnih površinah, na katerih za škodo odgovarja država. In zato pritiska na lovce, ker je to zanjo najležje izvedljivo in jo nič ne stane.
    Ne strinjam se popolnoma, da vrana ni problematična na lovnih površinah. Kolokor sem seznanjen, se precejšnje škode pojavljajo na poljih, kjer gojijo zelenjavo.
    Kar se pa LJubljane tiče, očitno še nimajo dovolj problemov z vranami, sicer bi bili hitro pripravljeni tudi kaj ukrepati.
    Pa še nekaj bi rad dodal, kakor smo lahko že delno prebrali v zadnji številki Lovca v Skumavčevem članku, lov vran je lahko tudi zelo uspešen in zanimiv. Način lova z vabniki pri nas še ni uveljavljen, daje pa zelo dobre rezultate. Pri nas smo se ga nekateri lotili in moram reči, da je stvar super zanimiva in uspešna. Sicer v našem lovišču nimamo veliko vran, pa vendar so uspehi dobri. Najbojše recimo 9 vran v eni uri.

    Kako bi zadeva funkcionirala v lovišču, kjer je vran res veliko, si lahko samo predstavljam. Bi pa rad enkrat poizkusil, če je kdo iz takega lovišča pa ga zanima, mu lahko pridem pokazat kako se stvari streže.
    S takim načinom lova lahko celoten plan za lovišče naredi en lovec v parih lovih. Tako da tiste nogice zbrati nebi bil noben problem.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #53

    Privzeto

    Da bo zgodba ob sprejemnju sprememb ZDLov zaokrožena, kdo je kdo ni sodeloval na teh razpravah, ZR7 objavo fotko, ki kaže tudi na aktivno sodelovanje sedanjega vodstva pri teh procesih.

  4. #54

    Privzeto

    Fantje, jaz pa mislim, (kdo bi verjel da jaz lahko tudi mislim) da moramo biti tukaj zelo previdni, in nisem povsem prepričan, da niso tukaj neki drugi haklci. Kot ugotavljate so te vrane bolj problem primestnih LD-jev. Škodo delajo na poljščinah in zelenjavi, ki jih imajo posajene nekje blizu urbanih naselij, kjer se pa naša pristojnost neha. Če bi država res rada da se preneha škoda po teh ptičih, se to lahko zelo elegantno naredi. Sprašujete kako. Ja kako so pa to rešili z golobi sredi Ljubljane. Kolikor je meni znano so jim dajali v hrano primes, da so postali neplodni. Halo, a je z vranami in krokarji kaj drugače. Tukaj moramo biti pozorni za pisavo, tisto ki je skrita med vrsticami, kot vedno.

  5. #55
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kar se pa LJubljane tiče, očitno še nimajo dovolj problemov z vranami, sicer bi bili hitro pripravljeni tudi kaj ukrepati. ...
    Tu imaš pa popolnoma prav. Vsaj kar se moje LD tiče.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ...Bi pa rad enkrat poizkusil, če je kdo iz takega lovišča pa ga zanima, mu lahko pridem pokazat kako se stvari streže.
    ...
    Najbolj verjetno bi imel težave češ kaj se pa grem.

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ... in nisem povsem prepričan, da niso tukaj neki drugi haklci. Kot ugotavljate so te vrane bolj problem primestnih LD-jev. ...Če bi država res rada da se preneha škoda po teh ptičih, se to lahko zelo elegantno naredi. ...
    Točno tako Pero! Tudi sam sem že tako napisal in podobno je napisano v enem delu Bradačevega protesta. V tem delu se z njim strinjam.
    Škoda le, da se je vse tako napletlo. Ali pa mogoče še dobro da se je, da smo še nekaj stvari spoznali.

  7. #57
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Da bo zgodba ob sprejemnju sprememb ZDLov zaokrožena, kdo je kdo ni sodeloval na teh razpravah, ZR7 objavo fotko, ki kaže tudi na aktivno sodelovanje sedanjega vodstva pri teh procesih.
    Fotka, ki kaže novoizvoljenega Kropeta ki sodeluje pri predaji peticije v parlament je objavljena v mojem zadnjem članku: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=678&Itemid=53

    Fotografij z balkona parlamenta pa nimam, ker sem se za razliko od nekaterih držal pravila, da se tam ne sme fotkat.
    Tako, da objavi ti svojo in mogoče ima še Veper kaj. Gre pa za zadnjo obravnavo, saj na prejšnji tega vodstva še ni bilo izvoljenega.

    Če cikaš na moj protest pri neomenjanju ForumaLOV, je šlo zgolj za poglavje Peticije, ki je odigrala veliko vlogo. O ostalih pogovorih s parlamentarci in lobiranjem med njimi bo moral pa vsak sam navesti. Jaz vem le, da je Bradač k temu pozival in da se je naš član Rock&Roll polno angažiral že od vsega začetka in ne šele v zadnji fazi.

    Je pa to za temo bolj obstranskega pomena in o tem sploh ne bi debatirali več, ker je mimo in neaktualno. Če nas seveda Bradač ne bi po nemarnem izpustil.
    Last edited by ZR7; 4. December 2009 at 09:12.

  8. #58
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave
    ... in do sedaj se še ministru niso opravičili, da niso mislili resno s tem, ko so mu pisno sporočili, da nimajo pripomb na člena 5 in 6 Pravilnika. Če bi bila to napaka, kot nekateri akterji prikazujejo, bi se že pred dnevi lahko ministru opravičili za "pomoto" in jo tudi objavili ter s tem vsaj deloma pomirili lovsko javnost. To se pa žal ni zgodilo. Ali torej sploh ni šlo za pomoto????
    Jaz bi bil na začetku zadovoljen že z obvestilom lovcem na spletnih straneh LZS ali tu pri nas, da bodo to pripombo umaknili in da potekajo vse aktivnosti za to. Bi bilo mnogo manj hude krvi prelite. A očitno tudi to nekomu ustreza. Mogoče se čaka da bo prepozno. Mogoče bo na ministrstvu spet kakšna trgovina. Tako kot se je po mojih informacijah pred sprejetjem zakona iz strani ZLD jev trgovalo za njihov vpis v zakon in so v zameno ponujali privolitev na 10 letno koncesijo.
    Na podlagi molka in preteklih izkušenj se lahko zamisli marsikateri scenarij. Zakaj molk, komu je to v interesu?

  9. #59

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Bistvo vsega tega zbiranja krempljev je zgolj in samo VRANA!
    Ob tem pa se postavljajo nova vprašanja in nova dejstva. Je vrana v loviščih, tam, kjer jo smemo loviti sploh problematična? .....
    Vrana je problem urbanega področja in mi tam nimamo kompetenc. Celo zagroženo pod kaznimi. Urbani problem vran mora reševati oblast v mestih in naseljih. Ljubljana je izrazit primer težav z vranami in nepripravljenosti mestnih oblasti, da ga rešijo. Čeprav ravno mesto Ljubljana in okoliška naselja s smetiščem omogočajo problematično rast vranje populacije!
    Pri iskanju podatkov o odstrelu sivih vran na internetu sem naletel na osnutek AKCIJSKI NAČRT UPRAVLJANJA S POPULACIJO SIVE VRANE V SLOVENIJI 2010-2014, ki ga je pripravil ZGS v obdobju September - Oktober 2009 Ko osnutek preberete, dobite odgovor zakaj se predvideva zbiranje krempljev. Osnutek najdete na http://www.skupnostobcin.si/fileadmi...va_vrana_4.doc Pa lep pozdrav.

    Pravilen link: http://www.skupnostobcin.si/sos/aktu...ash=b2c8ab2788
    Last edited by ZR7; 7. December 2009 at 07:45.

  10. #60
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tone, popravil sem ti citat in link.

    Ni mi pa jasno, kje v tem akcijskem načrtu vidiš obrazložitev, zakaj je potrebno zbiranje krempljev. Jasno je zakaj je vrano nujno pleniti, zakaj kremplji pa ta načrt ne pove čisto nič več od našega dosedanjega debatiranja.

    Me pa zanima, koliko je v pripravi tega načrta sodelovala komisija pri lovski zvezi.

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •