Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 70

Tema: Naboji RWS-EVO (evolution)

  1. #21
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Lej šefe, kar je za pokritizirat, se kritizira, in kar je za pohvalit, se pohvali ne? Sej je ena od desetih rem700 super nese, je pa še zdaleč od neke "out of the box" natančne puške.

    Povdarek je na tem, da če Amerosi kričijo čez evropsko robo, to ni nujno slaba roba. Sam poglejte njihove fabrike. A so sposobni narest eno res natačno puško? Vse kar je pri njih točnega, delajo v custom delavnicah. Dobro no sej kar se tiče orožja ga majo res na tone. Sam kolkor poznam njihovo razmišljanje, kritiziranja evropske robe vsekakor ne morem jemati resno.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    američani so za nekaj svetlobnih let pred evropo, kar se tiče orožja in nabojev.
    Drugače pa "ma kakšen evo neki-barnesa v cev pa bo"

  3. #23

    Privzeto

    Nimam nič proti ameriškemu orožju in nabojem,vendar me razjezi ker use evropsko skritizirajo. Kar nekaj divjadi sem uplenil z winchestrovo kroglo Fail safe,ki je nekaj takega kot barnes. To je dobra krogla,ampak ni EVO nič odzadaj,tako po natančnosti kot po efektu.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #24
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    američani so za nekaj svetlobnih let pred evropo, kar se tiče orožja in nabojev.
    Drugače pa "ma kakšen evo neki-barnesa v cev pa bo"
    Mnja, odvisno kako to gledaš. Če pogledaš kakšne kose si v povprečju lastijo, vidiš da niso nič kaj dosti pred nami. Je pa res, da je orožje pri njih dosti bl razširjeno. Sej pravim, poglej si malo kako imajo izdelane puške (razen kakih custom, ki pa spet stanejo). Sam imam Remingtona 597, MK PAP, in ni prav nič posebnega, da bi lahko rekel, WAW, to je pa Ameriško. Poglej krogle Sierra, Lapua izdeluje vse skupaj z manjšimi odstopanji, poglej tulce, mah lohk so pred nami, sam če ne znajo narest natančnih stvari, naj jih kar imajo.

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tikkat3 je objavil: Pokaži objave
    Lej šefe, kar je za pokritizirat, se kritizira, in kar je za pohvalit, se pohvali ne? ...
    Točno tako! In jaz kritiziram tvoj nekulturen način izražanja.
    Zaenkrat samo to, če bo eskaliralo, pa ...

  6. #26
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    KRAS
    Prispevki
    34

    Privzeto

    Sam jagam z 308 evo.Odločil sem se za to kroglo,ker ne dela potpludb in je zelo precizna.Kar se tiče pa amerikanskega orožja lahko samo rečem,da nima na sebi nič ne za oko in ne za dušo.Sicer divjad to sigurno ne briga.Stvar je bol uprašljiva glede nivoja izgleda lovca.Zapažam pa da smo vedno bol podobni neki specjalni vojaški enoti kot lovcem.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Podpludb ta krogla ne dela, ker je počasna.(in težka).
    Drugače pa meni evropski mauser, crvena zastava in češka zbrojevka delujejo dosti bolj vojaško kot pa remington

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat tikkat3 je objavil: Pokaži objave

    Povdarek je na tem, da če Amerosi kričijo čez evropsko robo, to ni nujno slaba roba. Sam poglejte njihove fabrike. A so sposobni narest eno res natačno puško? Vse kar je pri njih točnega, delajo v custom delavnicah. Dobro no sej kar se tiče orožja ga majo res na tone. Sam kolkor poznam njihovo razmišljanje, kritiziranja evropske robe vsekakor ne morem jemati resno.
    Krucifiks, kdo je dejal da američani kritizirajo evropejsko robo zato ker je evropejska?! Morate vedeti, da je v ZDA po neuradnih podatkih z lovom povezanih 45 milijonov ljudi in da tam vlada popolna konkurenca kar se tiče lovske opreme, to pa pomeni da dobro ostane, slabo pa propade. Ni se tam nekaj forumskih pametnjakovičev izmislilo, da je EVO slaba krogla in so zaradi antireklame poslali celo pošiljko tja od koder je prišla.
    Pa še to naj bo jasno, cena te krogle se mi ne zdi predraga sama po sebi, temveč zato ker je predraga glede na njen učinek. Če krogla opravi kar mora, je zlata vredna. Žal izkušnja z gamsom, ki jo je opisal Grega cene ne opravičuje, saj bi enak ali še boljši učinek dosegel tudi s 3x cenejšim PPU.

    LP

  9. #29

    Privzeto

    Grega K še vedno ni odgovoril ali je našel krogle v kozi. Sej še boljše da so amerikanci poslali nazaj Evolutiojn bo več ostalo za nas,ki smo z to kroglo zadovoljni
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #30
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Lakotnik, samo toliko da boš vedel. Oni so grozno patriotski, vsa roba kar je "Made in USA" je super. A res nič ne gledaš tujih medijev, da se lahko prepričaš. da je tako?
    Seveda konkurenca je. Ampak pejd na en forum ameriški, reci da bi rad kupil daljnogled za 2000 dolarjev in vprašaj katerega ti bodo svetovali. Me prav zanima, če ti bo kdo svetoval Zeissa, Swarovskega ali kaj podobnega. Rekli ti bodo Leupolda Mk4 kupi. Je dbest(za njih). Sorry, sm gledal skoz njega, sem daleč od tega, da bi me navdušil.
    Tud kalibre uporabljajo samo svoje. Preberi si, če mogoče kdo uporablja 7x64 recimo. Mi evropejci uporabljamo svoje in njihove, pač kar se je razširilo. Pri njih pa tega ne boš videl. Malo, ampak res malo uporabljajo 8x57 in 6.5x55 recimo, pa še to ker so dobili cele pošiljke vojaških pušk.
    Tako da še enkrat povdarjam, sicer imajo veliko izkušenj z orožjem in je velik trg, samo so pa izredno patriotski do svoje robe. Mogoče se je na tem mestu za zamislit in bi morali tudi mi podobno gledat na svojo robo.

    Potem si pač ti kupi PPU in s tistim streljaj, enkrat ko boš imel eno res trofejo na muhi ti bo zatajil naboj in se boš tolkel po glavi. Kaj misliš da Winchester XP3 recimo je slaba krogla? Ni, samo ima svojo ceno. Američane pri RWSu sigurno precej moti njegova cena. Kot je pač pri nas, kjer 90% jagrov uporablja S&B in je to oh in sploh.

    RWS: Zakaj bi bile CZ, ČZ bolj vojaške puške? Rem700 ima plastično kopito, kar se rabi v vojski. Ne pa recimo CZ z nemškim naprožilom. Kaj je to vojaška puška mogoče????
    Last edited by tikkat3; 6. December 2009 at 09:36.

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •