Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 74

Tema: Trocevke

  1. #51
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    mam sula 12/12 7×65r
    ampak trocevka je bila v preteklosti orožje za štant ne pa delavna puška.
    če pa kupujež za čakat in pogon je pa idealna rešitev 2,5-15×56.
    15X?? Za štant ne rabiš 15x povečave. Na 200m popolnoma zadošča 6x. Torej če iščeš univerzalni daljnogled, vzemi ne prevelikega z manjšo povečavo čim bližje 1x in največjo do 5x ali 6x. To se da dobiti za znosno ceno in ne bo pretirane škode ob robustni uporabi na pogonih.
    Povečava 2,5x ne omogoča več merjenja z obemi očesi!

  2. #52

    Privzeto

    Jaz bi ti pa svetoval dober 1,5-6X42 z osvetlitvijo križa.Možno ga je zmontirati nizko na puško in povsem zadostuje za driling.Ker sem prepričan,da boš driling uporabljal za pogone ter predvsem za čakanje jeseni ter pozimi.Pozimi ne potrebujemo nobenih 56 leč.V gozdu listje pada in tudi na najbolj odročnih mestih(krmiščih,mrhoviščih),kjer se povprečno strelja do 30m ta strelni daljnogled povsem zadostuje.Izberi si enega dobrega evropskega proizvajalca in to je to.Moj favorit za kombinirane puške kot je trocevka bi bil Schmidt und Bender 1,5-6x42 Zenith-Flash Dot(križ FD7).Z malo brskanja pospletu,ga dobiš novega že za 1100eur.Lp.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Se strinjam z obema,da je za tako uporabo in pa tudi puško povsem zadost do 6x povečave..
    Mogoče osvetlitev res nebi bila slaba izbira,samo nimam popolnoma nobenih izkusenj (kaj pomeni osvetlitev pri nocnem gledanju,ali se svetilnost daljnogleda s tem zmanjša??) z tako optiko.
    Verjetno se za tak rang daljnogleda kot si gaomenil ti kuje,nebom odločil,ker bi ga bilo škoda za po grmovju vlečt..
    V mislih sem imel Meopto 1,5-6x 42,ki je conovno dokaj ugodna varianta in za takšne namene dovolj "robustna"..

    Hvala za nasvete.
    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Verjetno se za tak rang daljnogleda kot si gaomenil ti kuje,nebom odločil,ker bi ga bilo škoda za po grmovju vlečt..
    V mislih sem imel Meopto 1,5-6x 42,ki je conovno dokaj ugodna varianta in za takšne namene dovolj "robustna"..
    lp
    Pa še samo 480 € pride , kje pa mogoče še malo manj.

  5. #55
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    ...
    V mislih sem imel Meopto 1,5-6x 42,ki je conovno dokaj ugodna varianta in za takšne namene dovolj "robustna"...
    Sam bom letos v praksi preveril Bushnelloovega Trophyja 1,75-5 x 32. Majhen, praktičen in preizkušen na prijateljevi risanici. Za nekaj pod 300€.

  6. #56

    Privzeto

    Povečava 2,5x ne omogoča več merjenja z obemi očesi!
    Šef,tudi 1,5x-tna ti ne omogoča tega! Imam 1.5-6x42 in ne moreš meriti z obemi očesi,pa da si bog,ker je to že prevelik daljnogled in ti oko že zazna del ohišja,kar moti pri merjenju! Če že kakšen,potem so to širokokotni daljnogledi,ki imajo majhne povečave in zelo majhne premere objektiva....
    Je pa za moje pojme 1,5-6x42 idealna rešitev za jago!
    Pa vzemi si takega da ima križ v drugi planjavi,da se ti veča in manjša ko menjaš povečavo!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #57

    Privzeto

    [
    Pa vzemi si takega da ima križ v drugi planjavi,da se ti veča in manjša ko menjaš povečavo!

    Jap je kar dobra stvar to da se ti križ tanjša in debeli z različno povečavo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Imam 1.5-6x42 in ne moreš meriti z obemi očesi,pa da si bog,ker je to že prevelik daljnogled in ti oko že zazna del ohišja,kar moti pri merjenju! Če že kakšen,potem so to širokokotni daljnogledi,ki imajo majhne povečave in zelo majhne premere objektiva....
    Je pa za moje pojme 1,5-6x42 idealna rešitev za jago!
    Pa vzemi si takega da ima križ v drugi planjavi,da se ti veča in manjša ko menjaš povečavo!
    ubistvi ti pri povečavi 1,5x ni potrebno gledati z obema očesoma,ker imaš v tem primeru dovolj široko vidno polje in je za streljanje na kratke razdalje dobra približava..

    No naj povem,odločitev je padla,imam že novega pomagača za trocevko,čaka le še puškarja,potem pa na strelišče
    Izbral sem Meopto 1,5-6x42
    Upam da se bo dobr odrezala..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #59

    Privzeto

    Jaz streljam na vseh povečavah, imam variabla 1,5-6x povečavo, z obema očema.Tudi na 9x pri flobertu na 35m streljam z obema., je pa res da se moraš navaditi. Najprej sem imel težave streljati golobe z obema, ampak vaja dela mojstra

  10. #60
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto op

    No Andrejček pametna odločitev! Ne bo ti žal, vem kuk je jagat z meopto, pa sej bomo hmal na Trojic sprobal.
    Moli da bo kmalu sneg.
    Amir
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •