Stran 54 od 58 PrvaPrva ... 444505152535455565758 ZadnjiZadnji
Rezultati 531 do 540 od 575

Tema: Geco

  1. #531
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V ponedeljek je bil geco TM v kalibru 7x57 ponovno v akciji. Bil sem prepričan, da je mladič ž, vendar se je kasneje po zobovju pokazalo, da je mladica. Streljana na 48 m, padla na mestu. Teža 10kg. Na sliki sta vstopna in izstopna strelna rana.

  2. #532
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V torek je mi je prišlo na travnik 8 komadov srnjadi. Izbral sem najmanjšo. Na cca 70m, padla na mestu. Deset kilogramov. Vstrel rahlo višje za plečetom (na sliki je tam temnejša dlaka), izstrel na sredini telesa. Geco je zakon.
    Oba komada sta poslikana, kot sta počakala.
    Last edited by main757; 19. December 2013 at 20:09.

  3. #533

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ... Deset kilogramov. Vstrel rahlo višje za plečetom (na sliki je tam temnejša dlaka), izstrel na sredini telesa. Geco je zakon.
    Oba komada sta poslikana, kot sta počakala.
    Je možno videt sliko izkoženih?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #534
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Nimam nobene slike, ker sta obe takoj šli v privatne roke. Za prvo je kupec rekel, da je bilo precej krvi med rebri in kožo, vendar ga to ne moti. Vzel je namreč samo meso s stegen, plečet, in hrbta.
    Takrat, ko bom slučajno pri izkoženju bom poslikal.

  5. #535
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem vprašal še kupca drugega komada kakšne so bile krvavitve. Je rekel, da je bila razlita kri, ki jo je postrgal z nožem. Nič ni jamral, da je kaj narobe.

  6. #536
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Eno hitro vprašanjce... geco 223 VM, saj to je verjetno navadna polnooplaščena krogla (fmj) a se motim?

  7. #537
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Danes sem pregledal vse moje objave v tej temi in naredil statistiko. Zanimalo me je koliko metrov od nastrela povprečno obleži divjad, kakšen je modus in kakšna je mediana. Vključeni sta 2 lisici, 1 ozimec, 1 lanjščak divje svinje , ostalo je srnjad. Skupaj je bilo 21 komadov. Objavil sem vse komade, ki sem jih uplenil, odkar uporabljam geco.

    Rezultati so presenetljivo dobri: Povprečje pobega je 5,57m.
    Modus je 0m, kar pomeni, da je najpogostejši dogodek padec v ognju.
    Mediana, ki je srednja vrednost zaporedja vseh pobegov je pravtako 0m.
    V vseh primerih sem streljal s kalibrom 7x57 (brez R). Naboj je bil Geco TM, 10,7g.
    Last edited by main757; 7. February 2014 at 15:33. Vzrok: vejica

  8. #538

    Privzeto

    No vidiš sedaj kako se da statistika zavajati.
    Po tvojem je najpogosteje padec v ognju. Srednja vrednost pobegov pa tudi 0m.
    Povprečen pobeg(vzorec 21 kom) pa 5,5m. Vstavi to v Gausovo krivuljo.
    Če študiraš ob delu ti povem, da statistike ne boš opravil.
    Last edited by alojz1; 7. February 2014 at 15:47.

  9. #539
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Lojze, preberi si kaj je mediana in modus v statistiki. Prej si mi pisal o firmi, ki izvaja raziskave. Hahaha. Dugače je moja statistika padla že pred leti padla z 9.
    Hvala za lepe želje.......NOT

  10. #540

    Privzeto

    Za oceno 9 bi moral vedeti:
    - nobena statistika ni verodostojna, če ista oseba določi vhodne podatke, jih zbira, obdeluje in razlaga rezultat. Najmanj bi bil obtožen, da si določil cilj potem pa statistiko uporabil za utemeljitev.
    Podjetje Mediana dela ravno to. Določi kdo mora zmagati na volitvah in tako naredi statistiko. Potem pa jih Borut na laž postavi.

    Sploh pa je takšen prikaz brez vrednosti. Kaj bi naredil, če bi 10 kosov padlo na mestu en pujsek pa naredil 5 km. Povprečje bi bilo porazno.

    -Pa tudi rezultati ne držijo. Enkrat določaš na dve decimalki. Drugič zaokrožiš metre.
    Kot sem napisal. Vnesi podatke v Gausovo krivuljo pa boš videl neumnost.

    In nazadnje sem se jaz z statistiko ukvarjal ko tebe še ni bilo. Pa takrat je bilo treba stvar obvladati. Za oceno 9 si moral pa že predavatelja učit.

Stran 54 od 58 PrvaPrva ... 444505152535455565758 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •