Citat sine je objavil: Pokaži objave
+1
Mislim, da bi to debato Marijan moral prestaviti v posebej nitje...

Predvčerajšnjim sem uplenil mojega prvega jelena in nisem občutil nič večjega "veselja" kot takrat, ko sem z mentorjem uplenil prvega in edinega lisjaka... To pravim zato, ker menim, da si obe živali zaslužita enako spoštovanje, ko jim vzameš eno in edino življenje... Sem mislil, da bo prišlo za menoj večje "veselje", ko sem uplenil jelena, pa vidim, da so čisto enaki občutki kot pri uplenjenem lisjaku in gumbarju,...

Lov in streljanje živali vsak jemlje drugače... Trofejaši, netrofejaši, veliko jih vidi v divjadi samo pečenko in mu je škoda patrona za divjad, če nima vsaj 30 kg, odkupna cena pa mora biti pod 2€, vsak ima različne občutke ob uplenjeni živali,...

Sine, Američani in njihov način lova, trofejaštva in velikokrat dobesednega izživljanja nad divjadjo in ostalimi živalmi, pa me ne mika,... Še posebej ne, da bi se tam hvalil, kaj sem predvčerajšnjim uplenil... Koliko posnetkov je na Youtube, ko streljajo divjad dobesedno v kletkah... To je izživljanje, nesposobnost in primitivnost... So daleč za tem, da bi sprejemali lov kot tradicijo in spoštovali uplenjeno žival... Nimajo tudi nobenih običajev, ki bi to negovali... Tega sploh ne poznajo... Tam lahko ima vsak drekec-pekec puško, s katero se potem izživlja...

Z mojim plenom sem se edino pohvalil pred prijatelji (večinoma lovci) tako, da sem jih zvečer 12 povabil na jetrca... Izrekli so mi Lovski blagor, jaz pa sem bil zelo vesel, da smo se zbrali in družili v mejah normale...

Ja, pa še tukaj na forumu sem prilimal par fotografij, da vidite, da se je "pripravnik" v treh letih nekaj naučil... In tega veliko s pomočjo vaših dobronamernih nasvetov (tudi od Muzikantarja, ki zna bit z*j*b*n )...