http://lov.mojforum.si/lov-about100.html
Citat dolgin je objavil:
Ali ste v LD že prejeli obrazce za izračun koncesije? Nekatere LD so jih namreč že,pa me zanima kako to izgleda in na čem temelji izračun?
Citat toma je objavil:
Pri nas ni še nič vsaj,da bi ja vedel ni nič!! :dkow: :D
Citat dolgin je objavil:
Mi je všeč razlaga,ki je predstavljena v Lovcu,zakaj ni koncesij. Se mi pa zdi absurd,da lahko peščica veleposestnikov,ki so pač "ta prave farbe" , takole trese in ruka celotno slovensko lovstvo.....,na žalost pa to nekateri "naši" heroji še celo podpirajo!!!! :evil: :x
Citat veper je objavil:
Rimskokatoliška cerkev ni peščica in ta je navjvečja veleposestnica. In ker je Nsi v poziciji je pač tako kot je.
Citat 0723Kukov je objavil:
Mi še nismo nič dobili!
Citat Ganges je objavil:
Saj ni nihče :evil: In po mojem še kar nekaj časa ne bo, če pa moramo čakati na ustavno sodišče in evropsko sodišče za človekove pravice.
Citat Krpan je objavil:
Tale NSI ga res preveč lomi. Slišim da spet pišejo nov nov nov Lovski zakon, solirajo pa tudi na področju lova na polhe.
Z koncesijami pa je zgodba bolj zapletena kot izgleda na prvi pogled. LZS se v tem primeru izkorišča samo kot topovska hrana od lovišč z posebnimi nameni, z katero se strelja proti vladi. Čemu bi si normalen človek želel da bi državi nekaj plačeval dokler mu ni treba? Tudi LZS deluje čudno. Po eni strani od vlade zahteva naj spoštuje zakon po drugi strani pa tega samo niso pripravljeni početi če pomislimo samo na nezakonitev izvolitev vodstva LZS in izdajanje izkaznic.
Mislim, da v tem trenutku v tej državi ni več politika, ki bi podpisal koncesijo za 20 let. Zadnji je to storil Franci But, ko je GG-jem dal v upravljanje gozdove. (baje so ga potem zadnji trenutek sneli z štrika)
Največ kar lahko pričakujemo v tem mandatu je podelitev začasnih odločb o upravljanju z lovišči. Za naslednji mandat pa se moramo dobro pripraviti in prevzeti pobudo v svoje roke. Z "moramo" mislim nas navadne lovce in državljane, ki želimo ohraniti dostopnost do lova vsem.
Citat Dihur je objavil:
Citat Ganges je objavil:
Saj ni nihče :evil: In po mojem še kar nekaj časa ne bo, če pa moramo čakati na ustavno sodišče in evropsko sodišče za človekove pravice.
Ti tudi verjameš v ta štos ???????
Citat ZR7 je objavil:
Citat Ganges je objavil:
Saj ni nihče :evil: In po mojem še kar nekaj časa ne bo, če pa moramo čakati na ustavno sodišče in evropsko sodišče za človekove pravice.
Sodišče za človekove pravice nima s to zadevo nič! Najprej moramo zadevo urediti doma, potem so šele oni na vrsti. Tako nekako, naj me popravi kdo ki je bolje podkovan v teh stvareh. Ustavno sodišče pa se glede na to, kolikokrat je bila zadeva že na dnevnem redu, dela norca oz. je dirigirano od tistih, kateri imajo interes. Drugače ni moč razumeti, da so zadevo, ko je šlo za sodniške plače imeli rešeno takoj in tudi takoj objavljeno na netu. Naš zakon pa se relaga iz seje v sejo!
Očitno gre za manipulacijo. In ker točno vemo, da tu manipulira NSi, ima sigurno tudi pri ustavnem sodišču svoje prste zraven.

Krpan, paraviš, da se moramo sprijazniti s tem, da ne bo koncesij za 20 let. Nasprotno! Zakon tako pravi in to moramo zagovarjati in se za to boriti. Ne smemo biti taki kot trenutni samozvani predsednik LZS in njegova klapa, ki se že sedaj ližejo z NSi in obljubljajo dogovore in sodelovanje pri novem zakonu. Vztrajati moramo na sprejetem zakonu, ker le z njim divjad in lovstvo kolikor toliko znosno živi. Vsak premik na slabše pomeni katastrofo in ga lovci ne smemo dopustiti.
Na nas je, da osvestimo javnost, katera bo ali vplivala ali celo sodila čez čas! In slabše razmere za divjad bo obsodila in to izkazala v političnem življenju. Ko ljudje ne bodo smeli v gozd na sprehod, ko bodo povsod po naravi table "privatno", ko bo kratkočasno cvetel lovski turizem in ropal naravo in iztrebljal divjad, ne bomo več sami. A tedaj bo žal prepozno!
Citat Krpan je objavil:
Ali bo novi zakon znosen za divjad in lovce se bo videlo, ko bo v celoti stopil v veljavo. Bistveno vlogo bodo igrale višine koncesij. Od njih je odvisno koliko bo lov, še dostopen vsem državljanom in koliko se bo vlagalo v lovišča. Sam zagovarjam podelitev koncesij za nedoločen čas oziroma dokler LD izpolnjuje minimalne zahteve za upravljanje loviča. Državi bomo slej ko prej plačevali za to, da bomo lahko skrbeli za njeno divjad in res ne razumem kako si lahko vodstvo LZS prizadeva za čimprejšnje plačevanje, saj si z tem zapira možnost pogajanja o višini koncesije, ki pa je zame v tem trenutku bistveno vrašanje. Dolgoročno bomo lahko divjadi in lovstvu najbolj koristili če bomo z dialogom med vsemi vpletenimi dosegli nek minimalen dogovor, ki bi nekaj časa veljal in se ne bo spreminjal vsake 4 leta ko bo na oblast prišla druga politična opcija.
Citat ZR7 je objavil:
Predlog novega zakona! Moti me, da že kar govorimo o novem zakonu, kot bi bilo nujno da ga dobimo. Ta predlog novega zakona ni nič drugega kot šlampasto prepisano nekaj iz obstoječega, izvzeto vse kar je v korist divjadi, izvzeto vse kar zahteva odgovornost upraviteljev zasebnih lovišč in dodano tisto, kar omogoča premoč denarja v licitiranju za zlorabo divjadi! Osnutek je že v osnovi tako slab in celo kriminalen, če ga postavimo ob ostale zakone, ki varujejo okolje in divjad, da se o njem sploh ni moč pogovarjati! Politična opcija, ki je spisala tako kriminalen predlog, tudi v drugo ne more spisati nič boljšega! Politična opcija, ki tudi v okviru vladajoče koalicije ne prodre s takim predlogom, a kljub temu zaradi svojih umazanih krvavih interesov rine naprej, ne more najti skupne besede z lovci, ker so stališča skregana v temeljih! V prizadevanjih za dobrobit narave in divjadi! To je naše osnovno poslanstvo! Kakršnokoli kupčkanje, ki bi prezrlo to osnovno vodilo, je nesprejemljivo!
Ker pa so prizadevanja omenjene politične struje radikalna in skušajo vplivati na ostale v vladajoči koaliciji, je nujno angažiranje lovske zveze. A te to pač ne zanima in njeno trenutno vodstvo le gleda, kako si bo omastilo brke! Drugače njenega obnašanja ne morem razumeti! In njeno prizadevanje in obljubljanje o sodelovanju pri tako kriminalnih predlogih nikakor ne morem podpreti!
Ker torej LZS ne ukrepa in ne deluje proti prizadevanjem, katera izkazuje NSi, je dolžnost vsakega od nas, da v svojem okolju po svojih močeh vsem ljudem pojasnujemo situacijo in jih poskušamo pridobiti, da izrazijo svoj glas za divjad, za naravo in proti zasebnim loviščem, lovu za denar. Edina oblika lova, ki je sprejemljiva za naravo, divjad, tudi človeštvo, je trajnostna izraba naravnih virov! Ta pa je že v obstoječem zakonu preslabo zastopana, kaj šele v teh novih predlogih, kjer je le črka na papirju, ostala določila pa jo gladko prezirajo!

Naloga lovcev bi morala biti, da dosežejo, da se državi koncesija plača v obliki našega dela v loviščih. Na podlagi trenutnega zakona in pametno vrednotenih del, se to v neki meri še da izpeljati. Po novih predlogih velja samo še krvavi denar plačan za pravico do morjenja, kateri se bo vračal le v kmetijstvo, nikoli pa divjadi in naravi! Trdim!
Citat dolgin je objavil:
Točno ZR7,se strinjam s tabo! Ne gre mi v lubenico,zakaj za hudiča se tako branijo izvajanja zakona,saj le-ta velj,ne glede na vse pritožbe,mater,a bomo res mogli en štrajk nardit da nas bo kdo slišal?
In Veper,se strinjam tudi s tabo,je res,da ima rimokatoliška cerkev vse niti v svojih rokah,samo se mi pa zdi trapasto,da 23000 slovencev samo nemo gleda in kima kar pač oni rečejo! Prmejduš,pa sej nismo hlapci,ali pač? In sedaj nam bodo vzeli še tisto malo zadovoljstva ki ga imamo! Je pa tudi res,da tukaj LZS ne stori ničesar,da bi zaščitili interese svojih članov,ne vem,ali nič ne tuhtajo naprej,kaj bo,če bo ta predlog zares sprejet? Več bo "posameznikov" ki bodo imeli svoja lovišča in po njih harali po svoje,manj bo po drugi strani članov LZS - ja in s tem tudi občutno manj denarja,s katerim bi pač razpolagali in potem bojo javskali,ampak "po toči je zvoniti prepozno"!
Sramota da se ne znamo postaviti zase,vsak k.......... danes išče svoje pravice in iz tega naredi velik pomp,mi pa smo še kar tiho......
Citat Ganges je objavil:
Citat Dihur je objavil:
Ti tudi verjameš v ta štos ???????
Ne verjamem. Seveda je vse kaj drugo vmes :D Ponovil sem samo njihov zagovor (ironično) zakaj ni koncesij. :wink:

lp
Citat Krpan je objavil:
Citat ZR7 je objavil:
A te to pač ne zanima in njeno trenutno vodstvo le gleda, kako si bo omastilo brke!
:he:
Zadetek v polno!
Citat veper je objavil:
Če bi imeli dostop do podatkov o premoženju večine ki vodi LZS in onih ki podpirajo Nsi bi ugotovili,da je precejšno in vsekakor z malo truda dovoljšno za "najem " svojega lovišča in to posledično seveda še poveča za nekaj let premoženje. Sistem tajhunskega potopa najboljših firm in seveda potem odkup in takoj po popolnem izčrpanju prisilna poravnava (torej vračilo upnikom 20% v petih letih) No in verjetno bi resnično ostalo le še kakšnih 20% divjadi, ko nas bi obvestili,da lahko ustanovimo LDeje po starem in gospodarimo z divjadjo. Vendar le toliko časa ,da popravimo stalež in povrnemo tržno vrednost koncesij in seveda lovišč. Potem pa spet vse od začetka.
No to je pa zgodba ,ki jo bodo pisali zanamci ,saj se divjadi stalež ne poveča čez noč ampak v mnogo letih pametnega in vzdržnega gospodarjenja z njo.

Samo moje skromno mnenje. :roll: