V naši LD imamo že dolgo let problem s krivolovom. V glavnem gre za nastavljanje zank za srnjad iz čiste objestnosti! Sumi se samo eno osebo, za katero so vsi prepričani, da je ravno ona kriva, ampak enostavno ne moreš skoraj nič, če je ne dobiš zraven, ko zanke postavlja. Meso tako ubite srnjadi nato tudi pusti v zanki, da razpade in ga nikoli ne vzame. Bojda tako rešuje svoje površine pred škodo po divjadi (vinograd). Tako smo letos v zankah našli že 2 kos srnjadi (prvo je bila srna, sedaj srnjak). Bila je obveščena policija, ki si je ogledala kraj, ampak so rekli naj podamo še uradno prijavo zoper neznanega storilca.

Sedaj pa bi moral napisati to prijavo pa se mi pojavlja nekaj vprašanj. Rekli so naj bo v prijavi navedena ocena škode, ki nam je bila s tem povzročena. Pa me zanima ali kdo ve koliko je ta znesek. Ali moramo približno oceniti trofejno vrednost srnjaka + meso, ali je kak skupno sprejet znesek za izgubo določene vrste divjadi,...? Se mi zdi, da sem enkrat nekje bral odškodnine za posamezno vrsto divjadi, ki je pridobljena s protipravnim lovom pa tega sedaj ne najdem.

Na splošno pa sploh ne morem verjet, da obstajajo taki pokvarjeni ljudje Je pred kakima 2 letoma lovski čuvaj našel mrtvo srno v zanki, ki sta jo sesala njena mladiča - torej že mrtvo mater!!!

lp