http://lov.mojforum.si/lov-about25.html
Citat jelen.slavnik je objavil:
Predlagam volitve po večinskem sistemu. Predsednik naj bo tisti, ki pridobi
največje število glasov lovcev.

Slavnik
Citat ZR7 je objavil:
Predsednika LZS bi morali voliti na zboru starešin, kateri bi morali za svoj glas pridobiti mandat v lastni družini.
Tudi obstoječi zakon je tako naravnan, ker zapoveduje LZS kot zvezo lovskih družin, ne pa ZLD-jev, kjer so nekateri igrali igrice mimo volje lovcev in na svoj konto!
Citat veper je objavil:
In zato dragi mojZR7 imamo nelegalno izvoljenega predsednika. Oziroma je predsednikLZS še vedno Lepičnik Bojan pa lahko še tako vlečejo na eno ali drugo stran. :roll:
Citat ZR7 je objavil:
Da, veper, mislim, da si s tem povedal celotno bistvo in izhodišče za nadaljne reševanje te godlje.
Citat Dihur je objavil:
________________________________________
Kaj pa pravite na tole? Bodite pozorni na datum izdaje potrdila!

REPUBLIKA SLO VENIJA
IJPRAVNA ENOTA LJUBLJANA
SEKTOR ZA UPRAVNE NOTRANJE ZADEVE
ODDELEK ZA JAVNI RED
1000 LJUBLJANA, AdamiČ Lundrovo nabrežje 2
Telefon: 0l/306-30-86 telefax: 01/23 1-81-63 e-pošta: ue.lj-sunz(
Šifra: 021-2032/2006-2 (21007)
Datum: 03.03.2006
Upravna enota Ljubljana izdaja, na podlagi 179. člena Zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št. 22/05-uradno prečiščeno besedilo in Uradni list RS, št. 119/05), na zahtevo g. Lepičnika Bojana, v zadevi vpisa Lovske zveze Siovenje v register društev, naslednje
POTRDILO
s katerim potrjuje, da je Lovska zveza Siovenije, s sedežem v Ljublj ani, Župančičeva ulica
9, z odločbo št. 02/05-13-S-026-570/97 z dne 21.10.1998, vpisana v register društev pn
Upravni enoti Ljubljana pod zaporedno številko 1087.
Matična številka zveze je 5145392.
Zakoniti zastopnik zveze je Lepičnik Bojan.
Potrdilo se izdaja za potrebe članic Lovske zveze Siovenije.
Upravna taksa, po tar. št. 4.1 X 2 Zakona o upravnih taksah v znesku 510,00 SIT, je plačana v gotovini. Potrdilo o plačilu upravne takse je
Potrdilo vročiti
g. Bojan Lepičnik
del.


Nova pravila in sprememba zastopnika torej še niso registrirana pri upravni enoti zato je občni zbor 04.03.2006 nesmiselen ker naj bi volil organe v nasprotju z registriranimi pravili.
Kdo bo odgovarjal za nezakonit sklic občnega zbora?
Dokument je bil poslan danes na ZLD-je.
____________________
Da se ne pozabi !!!
Citat ZR7 je objavil:
Dihur! Bravo!

Dokument smo že videli, sedaj pa je začela zadeva še funkcionirati!
Pričakujem nadaljne poteze predsednika B. Lepičnika za ureditev te zbrke!
Citat veper je objavil:
Oblast prevzeta z zvijačo
naj bo pregnana z gorjačo
naj narod si sam
postreže z enako pogačo
združno ugrizne v oblastniško kračo. :twisted:
Citat ZR7 je objavil:
Veper, pa ti si pesniška duša!
Citat veper je objavil:
Mogoče mi bodo na Tromostovju še spomenik postavili in sedanjega v muzej deportirali a nje a nje :D :D
Citat wolf1 je objavil:
Stvari se premikajo, samo ni treba odnehat, pravda vedno najde svoj pravi cilj. :lol:
Citat Dihur je objavil:
Pravica, ki zamudi, je krivica !!!!
Citat Ganges je objavil:
En stari rek, ki pa ne glede na poltično prepričanje velja:

"Narod si bo pisal sodbo sam!"

lp[/i]
Citat wolf1 je objavil:
Kaludernik



Pridružen/-a: 05.04. 2006, 16:24
Prispevkov: 2
Kraj: Postojnsko-Bistriska ZLD

PrispevekObjavljeno: 05 Apr 2006 16:51 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
No pa ste dobili še enega forumca. Prav je da se sliši tudi glas iz druge strani, ne pa da samo šimfate in plujvate vse vprek po novo izvoljenem vodstvu LZS in ljudeh ki želijo dobro slovenskemu lovstvu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krpan



Pridružen/-a: 08.03. 2006, 09:40
Prispevkov: 20
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: 05 Apr 2006 17:35 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Pozdravljen lovski tovariš! Lahko, da omenjeni ljudje želijo dobro slovenskemu lovstvu vendar lovski javnosti tega ne znajo predstaviti. Koristno bi bilo, da svoje namene jasno predstavijo, ne pa da se gredo kuhinjo nekje v ozadju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
veper



Pridružen/-a: 07.03. 2006, 15:20
Prispevkov: 185
Kraj: Loški potok

PrispevekObjavljeno: 05 Apr 2006 17:59 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Krpan torej če sem te prav razumel delajo probljižno takole:
Dober dan jez sem ta in ta ,mislim drugače kot vi in sem si pripravil močno glasovalno pozicijo .Kako sem to storil je moja stvar ,če ste nasedli pa vaša. Delal bom kar bom hotel ,kar sem dokazal že s tem ,da sem bil izvoljen na način kot sem si ga zamislil in izpeljal,neglede na legalno ali nelegalno noto. Seveda bom delal v korist lovstvu v kolikor bo le to delalo v korist meni in mojim somišljenikom.

Lovski hvala lepa ta in ta. Confused
_________________
veper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kaludernik



Pridružen/-a: 05.04. 2006, 16:24
Prispevkov: 2
Kraj: Postojnsko-Bistriska ZLD

PrispevekObjavljeno: 05 Apr 2006 18:00 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Spoštovani lovski tovariš!

Ne razumem o kakšni kuhinji govoriš! V kolikor jo ti poznaš mi prosim odpiši in jo opiši.

Sam sem v organih ZLD in LZS že skoraj celo desetletje in nepoznam nobenih skrivnih srečanj, "kuhinj" in podobno. Poznam samo ljudi, kateri imajo svoj značaj, karakter in moralo. Poudariti moram, da so to ljudje, kateri ne delajo za svoje lastne interese ali celo več za svojo lastno korist in svoj žep. Spomni se samo novih lovskih izkaznic, katere so projekt spoštovanega gospoda ne lovskega tovariša BIVŠEGA predsednika LZS B. Lepičnika. Totalno povožen projekt, kjer je vseh 22000 lovcev v Sloveniji moralo financirati fotografije točno določeni firmi (studiu), same izkaznice pa smo dobili s astronomsko zamudo!!!! Naj mi kdo prosim pojasni to traparijo?

Na žalost sem spoznal pa tudi kar precej gospodov, katerim je edini cilj osebna afirmacija, kateri so jezni na vse ki ne mislijo in delajo tako kot oni, kateri so imeli 12 let v rokah oblast in so bili pri "koritu", in so to "korito" skušali pripeljati v slovensko lovsko organizacijo. Ti gospodje so polni sami sebe, arogantni in prepričani o centralističnem vladanju v neskončnost. Ne gospodje to vam ni uspelo!

Osebno čestitam novo izvoljenemu predsedniku, lovskemu tovarišu Bogdanu Mahnetu in mu želim obilo uspeha pri čiščenju tako zanemarjenega hleva kot je LZS?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:
Citat jagr je objavil:
Kaludernik, tvoj nastop odraža prepričanje v svoje in edino svoje prav. Seveda negira obstoj kuhinj, lobijev in brani svoje ideje. To je tudi prav.
Pa vendarle... Če si desetletje v vodstevnih strukturah si postal skoraj nezamenljiv, zmagal na vsaj treh volitvah, ustvaril lobi in v zavesti dosegel prepričanje,da je tvoje delo pravilno. Saj to misli tudi druga ekipa, ki ti je konkurirala na volitvah. Saj nismo v komunizmu in si imel tam, od kje si konkurenčno ekipo, opozicijo ali kaj že?
Vprašal bi te, ali si imel v svoji vodstveni ekipi predstavnike vseh struktur, mislim tudi na navadne ljudi, delavce, revnejše, drugače misleče?
Namreč, poklicni mladinski, partijski in szdljevski kadri, ki so le menjavali funkcije, naj bi bili stvar preteklosti! Sklepam, da nisi bil in da nisi ves čas predsednik kakšne območne zveze. Po desetih letih je težko sestopiti z oblasti. Še Kastro, Čaučesku in drugi niso sestopili. Raztolmačili so ljudstvu da so povabljeni na doživljensko funkcijo. Podobno tudi Franco, Musolini in drugi.
Domnevam, da sodiš med nove lovske managerje (nov poklic, kot kaže) in da se poleg ukvarjanja z vodenjem tam nekje nisi preveč ukvarjal z lovom, da ne poznaš in ne razumeš narave! Vprašal bi te za kakšen profit dela ta nova struktura lovskih managerjev? Kdo jim je naročnik storitev? Zastonj se še mačka ne goni!!! Ali je to moč, vpliv ali veljava? Denarja ni poleg, tako da dvomim, da je denar motiv teh ljudi. Ali pa je????
G. Vojko Šemrov je pisal v Lovcu 4 o tem, kako tudi osebno mislim, na kakšen način so izpeljane volitve. To pa je bila štala! Izvedena v manirah izkušenj najboljših politkomisarjev. In o ZLD-jih in željah te ekipe je pisal, o nameri, da se ozakonijo in zadržijo. Zakaj volitve niso izvedene na pošten način, ampak po strukturi, ki je ni več? To meče močen sum, da z namerami ljudi, ki so na takšen način prišli na oblast nekaj ni v redu!
In centralizem po mojem mnenju ustvarja ta ekipa, ki je zdaj prišla ali poskušala priti h koritu! Kako si je ta ekipa vzela pravico da edina razume interese slovensega lovstva? Kaže, da so vsi drugače misleči sovražniki te ekipe. Pa niso! Tudi mi mislimo, da razumemo interese slovenskega lovstva, le da naše razumevanje izhaja iz interesov narave, divjadi in lova. Pa tvoje besede o čiščenju štale, tvoje organizacije (saj si član LZS) zvočijo grozeče! Še slabše, čiščenje je podobno "čistki", ta beseda pa spominja na enega gospoda z brki, ki je živel v Rusiji. Staljin mu je bilo ime. Sodila mu je zgodovina in je pristal na smetišču zgodovine. Ali so mustače le zunanji znak podobnosti med čistilci?
Citat ZR7 je objavil:
Včeraj smo dobili Lovca, v katerem je Šemrov napisal članek, s katerim se popolnoma strinjam. Kot predstavnik ZLD je jasno povedal, da po novem zakonu pač ZLD nima več iste vloge kot prej. Pa v bistvu s tem v lastno skledo pljuva, česar si v drugih ZLD-jih očitno ne upajo oz. se boje za že pridobljene privilegije.

Tisti, ki sedanjega "pučističnega" vodstva ne priznamo, izhajamo iz čisto preprostega dejstva, da zakon v navezi lovska družina - zveza, ne pozna nobenega drugega subjekta. Vse ostalo je poleg in na drugih relacijah. In v tej situaciji so člani občnega zbora zveze lahko v prvem samo lovske družine in eventuelno poleg še predstavniki ZLD-jev, če se lovske družine posamično zanje sploh odločijo!
Nikakor pa ne more statut neke organizacije, ki obstaja na podlagi zakona o društvih, predpisati obvezno članstvo. In nikakor ne more le ta izključevati prisotnosti na občnem zboru slovenske lovske zveze lovskim družinam, temeljnim članicam!

Zakon o lovu in divjadi je naš temeljni zakon. In najprej je treba spoštovati njega in potem v okviru tega graditi naprej.
Nič nimam proti ZLD-jem ali kakršnimkoli zvezam posameznih lovskih družin, če bodo skrbele za tisto, za kar jih bodo lovske družine pooblastile in zaradi česa bodo ustanovljene. Vendar le te ne morajo odločati na občnem zboru LZS v imenu temeljnih članic, lovskih družin. Ponavljam, v zakonu o lovu in divjadi so samo lovske družine in njihova zveza LZS!

Sedanje "vodstvo" LZS pa je izkoristilo situacijo v ZLD-jih in namero njihovih vodstev, da kljub novemu zakonu in volji slovenskih lovcev ostanejo na položaju! Ne na mestu, kjer bi pomagali članstvu, ampak na mestu, kjer hočejo še naprej odločati v njegovem imenu.
Sedanje "vodstvo" je prekinilo poizkuse prejšnjega, zame še vedno edinega legitimnega, ki je preko zbora starešin vseh lovskih družin poskušalo uveljaviti določila novega lovskega zakona in postaviti lovske družine na mesto katero jim gre.

Tistim, ki se s sedanjim vodstvom in staro, vsiljeno vlogo ZLD-jev ne strinjamo, očitajo težnje po centralizaciji. Pomislite, kaj je večja centralizacija!?
Da o temeljnih zadevah na občnem zboru lovske zveze Slovenije odločajo lovske družine ali predstavniki ZLD-jev, katerih še nikoli v teh prelomnih časih nisem videl v svoji lovski družini, da bi prišli po mandat za odločanje o stvareh, katere se nedvomno tičejo vseh Slovenskih lovcev!

Zakon je lepo pripravil teren za pošteno demokratično odločanje o naši dejavnosti. Le ZLD-ji niso pripravljeni na svojo novo vlogo, ali da bi ostali brez nje. In te egoistične težnje so izrabili posamezniki, kateri so se mimo volje Slovenskih lovcev postavili na čelo njihove organizacije. Pri tem se sklicujejo na statut LZS. Statut, kateri je v določenih delih v nasprotju z zakonom je zame ničen, če ravno te dele izrablja za samovoljo posameznikov. "Začasno vodstvo" bi moralo najprej pripraviti nov statut, kateri bi moral biti usklajen z zakonom! Zakaj ni? Ker je imel edino nalogo pripraviti nove volitve! Zakaj tako? Ker so tako v Celju odločili predstavniki ZLD-jev!
Tovariši lovci - predstavniki ZLD-jev, zato vidite, trdim, da ste vi krivi za današnjo krizo Slovenskega lovstva! Zato trdim, da omogočate posameznikom in politiki, da bodo speljali Slovensko lovstvo tja, kjer mu ne bomo več mogli reči Slovensko in divjad tja, kamor so svojo pripeljali npr. Hrvati.

Moje mnenje mnogokrat spodbijajo z besedami, češ kakšen da je Lepičnik in kaj je počel ob izkaznicah. Ne zagovarjam ga, v času izkaznicah sem tudi jasno povzdignil glas proti načinu na karšnega so nas takrat silili v srajce in seveda mislim, da je kot predsednik za to odgovoren. Vendar zaradi tega, ker sem takrat "moral" obleči Labodovo srajco sedaj ne mislim postavljati v out človeka, ki ima voljo in namen rešiti kar se rešiti še da. V nasprotju z "nasprotniki", kateri zaradi osebnih zamer ne vidijo dlje od svojega nosu. Ali pa še prekleto dobro in nas namenoma peljejo v prepad.
Tudi o vodstvu ZLD Ljubljana nimam bleščečega mnenja. Preveč so živeli v oblakih in premalo so bili med lovci člani lovskih družin. V prelomnih časih bi se morali v njih zaletavati, namesto da jih je treba z lučjo iskati. Vendar jim izražam vso spoštovanje, da so sprevideli, kakšna je njihova nova, zakonsko predpisana vloga in so to tudi jasno povedali.
O njihovih delegatih v OZ LZS pa še nimam dovolj nedvoumnih informacij, da bi javno kaj rekel!

Spoštovani Kaludernik, pričakujem tvoje argumente s katerimi boš poskušal spremeniti moje mnenje.