Ne packamo svojega ugleda le pri spuščenih psih v lovišču.
Prav uspešno pluvamo v lastno skledo tudi pri sami divjadi.

Včeraj se je v eni od primestnih (Ljubljana) lovskih družinah zgodilo sledeče:
Zjutraj je bil na dokaj prometni cesti povožen lep mladič - srnjaček. Odbilo ga je nekaj metrov od ceste kjer je obležal s prelomljeno hrbtenico.
Ura se je prevesila že v popoldne, ko je človek, ki stanuje v bližini osebno obvestil enega od sosedov lovcev, ki je pravkar prišel domov. Le ta se je s solovcem takoj odpravil žival rešiti muk, kajtu obveščen je bil, da srnjaček leži s pokonci dvignjeno glavo. Res je bilo tako, ne samo da je imel dvignjeno glavo, ob tesnejšem približanju se je s pomočjo prvih nog nekako dvignil, zvlekel in prevali čez cesto v lovišče druge LD, kjer je bil s strelom tudi pokončan.

Nato pa najzanimivejše. Lovec, ki je izvršil coup de grace je poklical svojega gospodarja in mu povedal zgodbo. Sledi presenečenje. Gospodar je za povoženo žival vedel že od jutra. A je bil njegov edini ukrep sedenje v vaškem gostinskem lokalu, kjer je bil ob vračanju ljudi iz služb s strani drugih lovcev tudi opažen.
Za primere povoza v sosednji družini, katero meji omenjena cesta je pa že bilo večkrat v praksi videno in izpričano, da se sploh ne zmenijo, četudi jim je povoz javljen. Tudi sam osebno sem že na njihovem področju knikal srno, ki se je dolge ure mučila, ker se pozivu niso odzvali. Jaz sem jo vsaj rešil muk in sporočil dogodek, čeprav je to že bil. Vse je dokumentirano na fotografijah z datumi in dovolj prepoznavno okolico. Tisto srno so v naslednnji noči raznesli lisjaki ali psi. Našel sem le še nekaj ostankov.

Očitno so v nekaterih družinah pripravljeni posvinjati celotno organizacijo in ugled modernega Slovenskega lovca za nekaj fičnikov, ki jih pridobijo, če zatajijo povoženo žival in odstrelijo drugo, ki jo prodajo.
Seveda pa uspešno zamenjujejo spol povožene srnjadi, kar se lepo vidi iz evidenc in za kar so inšpektorji že napovedali ukrepe. Pravilno a pozno.

Kako bi vi imenovali take gospodarje in take LD? Jaz jim pravim mrharji in mrharska pobijalska društva. Imena lovec ne zaslužijo, niti taka družina ne zasluži naziva "lovska"