Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
Jaz sem bil na Lukovici, kjer je bil predstavljen osnutek oz. skelet novega statuta. S strani večine LKD-jev je bilo posredovano jasno sporočilo, da je osnutek oz. predstavljena shema izven smeri v kateri se vidi večina članic lovskega dela KZS. Tudi v kolikor sem jaz razumel prisotne predstavnike LKD-jev, klubov in VK je bila večina mnenja, da je obstoječi statut za lovski del kinologije dober, da imamo dobro zastopanost in glasovalno pravico v organih upravljanja KZS, poleg tega pa je samostojna in ji sedanji statut tudi to omogoča, če le UO KZS - lovski del hoče prevzeti odgovornost upravljanja na sebe. Posledično naj bi popravili statut v točkah, za katere se je izkazalo, da se lahko zlorabijo, nujno potrebna pa bi bila prenova pravilnika o strokovnem delu (PSD). O strnjenju vrst pa dvomim. Razkol je bil in po videnim v Lukovici verjetno tudi bo. In tudi to lahko povem, da so se nekateri obnašali zelo otročje. Kot otroci, če ne obvelja njihova in jim vzameš igračko... Sem brez besed. Na silo in iz ene skrajnosti v drugo ne bo šlo. Žal.
Stečina,
ne vem kako si prišel do spoznanja, da je večina LKD-jev in VK bilo mnenja, da je obstoječi Statut dober, je bilo kakšno glasovanje? Lahko bi zapisal, da ste bili akterji, kateri smatrate, da je obstoječi Statut dober predsedniki sledečih LKD.jev : Gorenjske, Gorice, Koroške,Prekmurja in VK goničev. Mogoče sem kakšnega izpustil.Je to za vas večina? Ne vem zakaj niste v vseh teh letih kaj naredili za lovsko kinologijo, ker vam ta Statut tako dobro služi?
Lepo bi bilo od tebe, da se predstaviš z imenom in primkom in se ne skrivaš pod psevodninim imenom, čeprav je forum, da vemo koga si zastopal.Ne razumem vas tudi, da lovski kinologiji ne želite boljše,ko imamo sedaj veliko možnost da pridemo do avtonomije, kjer bi o vsem odločali sami. Pocenili se bi usluge KZS od rodovnikov, vpisov psov... Vsem je jasno, da je današnji Statut preživel in da naša nobena ideja ne more priti skozi glasovanje, kjer imamo na drugi strani več kot 90 športnih kinologov, ki bi nas naj raje utopili v žlici vode. Kako ste lahko proti za boljši jutri predvsem za vodnike in vzreditelje lovskih psov?