Boris.


V Sloveniji vsako leto gnezdi okoli 230 vrst ptic.Vsako leto je še veliko takih ki jih odkrijejo na novo,in vsako leto jih še mnogo le prizimuje ali pa šo na preletu.( Ibis ali navadni klavžar)Od 7 leta naprej sem se okvarjal z ornitologijo,napisal 2 siminarske naloge,in 2x v Mariboru z njima tudi zmagal,Večkrat sem se udeležil tudi taborov.Uglavnem mam poslikanih kar nekaj ptičev,mislim da imam vsega skupaj Pet tisoč dijapozitivov na katerih prevladujejo ptiči.Preplezal sem mnoge stene,prehodil mnogo poti in spremljal gnezdenje ujed,ptic pevk,pobrežnikov itd.


Nekaj let nazaj sem iztopil iz Dopsa ( o razlogih ne bom govoril ) od takrat napej pa še vedno splezam v kakšno orlovo gnezdo,sokolje ali pa si ga preprosto pogledam od blizu kar na tleh ( mali deževnik).Mislim pa da se v koži lovca počutim najbolje,saj smo le lovci zares s srcem in dušo v naravi in pri divjadi.

Povezava 963

Na sliki je mestni golob,v zadnjem času vse večji problem da se mestni golobi parijo z Golobom grivarjem,sami pa vemo da je grivar zaščiten kakor tudi mestni golobi.Ker ne najdemo rešitve obema dopuščamo da se parita med seboj in tako dopuščamo škodo.