Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
Imam kroglo balistic tip zrno 11,7g v kalibru 30-06 podpludbe so neizmerne in me zanima če bi bila ta krogla boljša in nasplošno iščem kroglo ki ne bo delala podbludb na mesu zanima me tudi teža zrna katere najbolj ugaja temu kalibru za nepoškodovanost mesa....!!! ????

Iz prve roke : že nekaj let( 8-10 let ) uporabljam omenjeno kroglo in to 125 gr., lastna polnitev N 140- 52 gr.- Vo 910 m/s. Iz začetka sem bil malo skeptičen -( mehka in lahka krogla , visoka hitrost....)v praksi pa se je pokazala kot zelo dobra izbira za odstrel srnjadi. 120kg težek jelen odskočil 70 m . Prašiče streljam z ABC, v pripravi so LOS.
Pri strelu med 7-9 rebrom so poškodbe z kroglo balistic- tip minimalne ( kar velja za večino krogel in kalibrov ) , pri strelu skozi plečeta pa ne poznam krogle , kjer je vsaj eno pleče neuporabno .
In še nekaj glede podplutb. Le - te niso merilo o kvaliteti krogle oz. nepoškodovanosti mesa.V praksi je največkrat tako, da pri najbolj krvavem kosu divjadi poščipaš rebra in s tem zavržeš dober kg mesa 3 kvalitete- prav nasprotno pa pri čistem strelu skozi plečeta zavržeš 3-4 kg mesa 2 kvalitete.
Toliko iz prakse. kaj boš izbral in katere krogle ti bodo najboljše delale je pa povsem tvoja izbira.Pri poplavi oz. širokrm izboru krogel , ki so danes na tržišču boš moral sprejeti kompromis- predvsem pa izhajaj iz dejstva , da univerzalne krogle NI.

Še naprej dober pogled.