Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 116

Tema: Puškarstvo v Sloveniji

  1. #31

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Mogoče kdo ve, pri katermu puškarju bi najcenej prišel skozi s Suhlovo montažo.

    LZ
    Ne vem zakaj nekateri vztrajate pri suhlovi montaži, ki jo je treba narediti po meri in je zato neprimerno dražja. V čem vidite prednost pred ostalimi (npr zasučna ali "švenk").

  2. #32
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ne vemo kam z dnarjam
    To maš tud prav alojz!! Še pomislu nism
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni večjih razlik v ceni med suhlom in švenkom, bolj je pomembno kdo ti dela

  4. #34

    Privzeto

    Montaže so precenjene, saj je res da mora biti dobro narejeno, vendar je večina pušk serijskih, tako da z so lahko tudi montaže serijske, kar močno zmanjša ceno. In tudi redko katera suhlova je v celoti ročno narejena. Vse so polizdelki, ki jih puškar samo še prilagodi puški.Lep primer je Češka zbrojevka.
    Sam imam na karabinu suhlovo montažo, če bi se še enkrat odločal, bi dal fiksno. Je cenejša, nič ni treba brunirat....daljnogleda pa tako ali tako ne jemlem dol.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Sam imam na karabinu suhlovo montažo, če bi se še enkrat odločal, bi dal fiksno. Je cenejša, nič ni treba brunirat....daljnogleda pa tako ali tako ne jemlem dol.
    Eden od razlogov, da sem se odločil za fiksno montažo oz. weaver šino. Obnoviti sem dal karabin (kopito, odstranitev merkov itd.) ter kupil nov daljnogled. Na puški je bila suhl montaža. Puškar mi je rekel, da montaža ni ravno ne vem kako dobro narejena, ter mi svetoval novo montažo. Cena... uffff - za moje mnenje precenjena montaža (saj je uporabna, ampak v moje primeru ne). Nato sem se odločil za weaver šino ter jeklene rinke (cca. 100€ weaver šina + 40€ rinke), saj je daljnogled širokokotni in ga ne bom jemal dol.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #36

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Montaže so precenjene, saj je res da mora biti dobro narejeno, vendar je večina pušk serijskih, tako da z so lahko tudi montaže serijske, kar močno zmanjša ceno. In tudi redko katera suhlova je v celoti ročno narejena. Vse so polizdelki, ki jih puškar samo še prilagodi puški.Lep primer je Češka zbrojevka.
    Sam imam na karabinu suhlovo montažo, če bi se še enkrat odločal, bi dal fiksno. Je cenejša, nič ni treba brunirat....daljnogleda pa tako ali tako ne jemlem dol.
    Odvisno od potreb lovca... eni jemljemo dol dlajnoglede glede na vrsto lova drugi pač ne. Seveda zdej švenk ali suhl montaža... izbira vsakega posameznika. jaz imam Suhl, ker je pučka že tako montažo že imela gor, ko sem jo kupil, pa je čisto o.k. brez pripomb.
    Strokovno vprašanje.... kolikšna je cena za suhl montažo in švenk... ???

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Suhlova od 400€ dalje (podnožje + rinke)....
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #38

    Privzeto

    Jaz sem dal za svojo, pred 5 leti 55.000 sit. Komplet z bruniranjem, montažo snemljivega nabojnika in menjavo vijakov ki držijo puško in kopito.

  9. #39

    Privzeto

    Nekaj je,da ti puškar naredi dobro! Je pa res,da majo eni res ovrednoteno svoje delo bolj kot zlatarji. Polizdelke kupi za max. 150€ (po Egunu recmo),obdelava,montaža,broniranje itd. pa ti na gorenjskem takoj upilijo še za dodatnih 300€ (minimalno)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #40
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    jaz mam na vseh sulovo montazo na drilingu in na mk in bo tko tudi ostalo ta montaza je preverjena ze tolko let.je pa to stvar posameznika

Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •