Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 116

Tema: Puškarstvo v Sloveniji

  1. #91
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave

    Bravo!
    Ne vem sicer kdo tebi v domači garaži sestavlja puške in iz kakšnih materialov, ampak vsak puškar, ki da nekaj na svoje izdelke ti bo naredil puško zelo dobro in iz kvalitetnih materialov, pa tudi zložil ti jo bo tako, da bo nesla tako kot se zagre. Je pa res, da ne za 1000 €....
    In o cem sem jaz pisal......Drugace pa buca lahko na netu vse kupis ce imas uvozno dovoljenje in sestavis.Potemtakem bi ti moral recimo po tvoje na blaserju za vsako menjavo cevi to urediti puskar.

  2. #92
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Potemtakem bi ti moral recimo po tvoje na blaserju za vsako menjavo cevi to urediti puskar.
    Pol bi jaz kar redno k puškarju zahajal...

  3. #93

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    glede puškarstva na slovenskem je bolj ali manj ena velika žalost. Vsaj v mojih (naših) primerih. Oče dal v popravilo monte carlo 16/16. Desni ejektor ni delal pravilno, včasih pa se levo kladivo ni napelo do konca in se je sprožilo že ko si samo odkočil. Popraviti je dal trem puškarjem-dva privat in eden zelo priznan iz okolice Iga (ne smem povedati imena zaradi reklame, mislim pa da veste kdo je to). Nobeden od puškarjen ni popravil problema, računal pa je le puškar iz okolice Iga (kljub temu da ni popravil). K temu puškarju je dal tudi NASTRELITI in ne samo preizkusiti karabin. No nastrelil ga je tako da je vsaj za 80 cm zgrešil cilj na 100m. Verjamem da niso vsi puškarji taki in da bi nekateri to vse zrihtali ampak glede na moje izkušnje je zaenkrat velika žalost glede puškarjev. Upam da ko postanem puškar da se bo to malo spremenilo :D

  4. #94

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Upam da ko postanem puškar da se bo to malo spremenilo :D
    Če je tvoje znanje tisto, kar si pokazal v temi GECO, potem ti odsvetujem, da se podajaš v ta spoštovan poklic.

  5. #95

    Privzeto

    In kaj je s tem narobe če sem izrazil svoje mnenje. Takšne so pač moje izkušnje s tem strelivom.
    No ja, ti si pa seveda odličen strelec in nenazadnje tudi lovec saj ti nihče ne sme ničesar oporekati, saj imaš ti vedno prav.
    Seveda če pri tebi vse štima z orožjem in strelivom potem mora tudi drugim o tem ni govora. Ja in vedno je kriv strelec in njegovo neznanje.

    Opazil sem pa tudi da v tistih temah kjer pišeš ti se ljudje večinoma kregajo in se ne domenijo kaj dosti. Hmmm le zakaj?

    Pa brez zamere

  6. #96
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Alojz je mojster glede orožja, krogel in balistike... Njegovim trditvam je težko oporekati, ker večinoma držijo in ne govori nekaj na pamet! Od njega sem se že marsikaj naučil!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #97
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Puškarstvo na slovenskem ima kar veliko tradicijo in moje izkušnje so odlične z večino puškarjev s katerimi sem sodeloval, več pa jih je tudi dobrih prijateljev. Največja napaka pa je ta da vsak pričakuje, da bojo vse odlično in seveda tudi zastonj naredili... Po prvem srečanju sigurno ne, z leti sodelovanja pa tudi zastonj marsikaj naredijo...

    Pa še to je zelo pomembno, eni so dobri za določene zadeve drugi pa za druge... Tretji pa imajo dovolj "samostojnega" dela, da se z neumnostmi prav z vsakim prišlekom ne ukvarjajo...

  8. #98

    Privzeto

    Narejena prav za naša lovišča.
    http://www.youtube.com/watch?v=GcEvBwMKZ9s

  9. #99
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Narejena prav za naša lovišča.
    http://www.youtube.com/watch?v=GcEvBwMKZ9s
    "It is comparable to the original tank rounds of World War I in terms of ballistics."

    (malo bolj resnosti, zadnjič sem nekje videl enocevno prelamačo v kalibru .500 Smith & Wesson Magnum. Zanimiva reč za pogone, ni kaj )

  10. #100
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    še tole bi lahko dal k prejšnjemu linku,kako zgleda streljanje s to zverino http://www.youtube.com/watch?v=xohy9gWz7kk


    rukne kot 10 .30-06 pušk naenkrat

Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •