Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 116

Tema: Puškarstvo v Sloveniji

  1. #1

    Privzeto Puškarstvo v Sloveniji

    Na internetu sem zasledil da kar nekaj slovenskih puškarjev izdeluje orožje, npr. xxxx xxxxx, yyyyyy yyyyy, zzzzzzz zzzzzz, pa verjetno še kateri. Kdo od teh pa je nekako najbolj priznan in dela najboljše izdelke?

    Zanima me pa še glede cevi, ki jih uporabljajo za izdelavo pušk. Prebrati je možno, da uporabljajo cevi Bohler rasant, Walther Lothar, Antinid, Super blitz... te firme so zame povsem nepoznane in jih ne poznam. Kako kvalitetne so te zadeve in s katerim rangom serijskih pušk bi jih lahko primerjali?

    Upam da nisem preveč zakompliciral, ampak me ta tema res zanima.

    moderirano
    Last edited by ZR7; 1. July 2008 at 19:20.

  2. #2

    Privzeto

    A sem dregnil v kakšno veliko skrivnost, da nihče nič ne napiše? :icon_:

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ne vem kako bo s skrivnostmi, vem pa kako bo z omenjanjem puškarjev.
    Reklam na tem forumu ne bo! Torej se tudi puškarjev ne bo omenjalo.
    Seveda pa se lahko debatira o delu puškarja, materialih ipd.

    Puškarji pa se imajo priliko predstaviti v reklamnih člankih na straneh pod ugodnimi pogoji.

    Admin

  4. #4

    Privzeto

    Živjo
    puškar ki ga poznam montira cevi lothar walther,pravi da so zelo kvalitetne in precizne,drugače so pa vse firme ki si jih naštel zelo dobre,samo v pravi cenovni rang cevi moraš poseči,pa bo nesla kot je treba. Saj serijske puške so ravnotako iz teh cevi če se ne motim,vsaj nekatere,samo cenejše puške imajo cenejše cevi,dažje pa dražje cevi,temu primerna je tudi kvaliteta.
    lp
    Last edited by denis jež; 2. July 2008 at 09:18.

  5. #5

    Privzeto

    Na kvaliteto posameznih znamk cevi se res ne spoznam, bi pa bilo zanimivo, če kdo malo napiše katere so kvalitetne in katere ne.

    Sem pa nekoliko gledal izdelke raznih puškarn po Sloveniji. Vsaj te puške, ki sem jih jaz gledal so ponavadi kar višjega cenovnega razreda, saj nisem opazil dosti takih "navadnih". V glavnem so vse bile precej bolj bogato gravirane in okrašene od ostalih klasičnih. Verjamem tudi, da so kvalitetne, saj bi puškarji drugače hitro propadli, če bi delali slabe izdelke.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    Lothar Walter izdeluje izredno kvalitetne,če ne že najboljše cevi,potem je tukej še Bohler itd...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Cevi

    Lp!

    Prijatelj, ki je po izobrazbi uni. dipl. ing. metalurgije je povedal, da je daleč najboljše jeklo Bohlerjevo, tako, da so tudi cevi najbrž najbolj kvalitetne. Sam o tem nimam... Bi pa Roman, če bo to bral, lahko kaj več napisal saj je on zelo kompetentna oseba za to in prav ona dva sta se o tem pogovarjala, jaz pa bolj na ušesa vlekel.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Če kje potem tukaj cena pove vse - dražje - boljše...eno je proizvajalec drugo pa jeklo npr. razlika - Böhler rasant (3 sti razred - 850 N/mm) in Böhler Super-Blitz (7 sti razred - 1100 N/mm2) - se pravi Blitz prenese večje pritiske, cev je lahko tanjša in zato lažja itd.

    P.S. V tujini so najbolj priljubljene Shilen, Hart, Lilja...cevi. Cevi za Blaser (zelo dobre) pa delajo v Italiji :) .
    Last edited by miš93; 2. July 2008 at 14:52.

  9. #9

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem kako bo s skrivnostmi, vem pa kako bo z omenjanjem puškarjev.
    Reklam na tem forumu ne bo! Torej se tudi puškarjev ne bo omenjalo.
    Seveda pa se lahko debatira o delu puškarja, materialih ipd.

    Puškarji pa se imajo priliko predstaviti v reklamnih člankih na straneh pod ugodnimi pogoji.

    Admin
    Ne vem sicer kaj točno ste mislili z demokratičnostjo v namenu foruma, samo če ne moremo debatirati o prednostnih in pomanjkljivostih posameznega puškarja, potlej pa tale forum res ni primeren za servisiranje in podporo slovenskega lovca.

    Dejstvo je, da eden puškar bolj obvlada določeno področje, drugi pa drugo. Verjetno je kdo že doživel slabo izkušnjo in kje za božjo voljo (prosim) naj bi človek iskal tovrstne informacije v 21.stoletju?

  10. #10

    Privzeto

    Jaz nisem mislil nič slabega, ko sem odprl tole temo, če sem kršil katero pravilo, se opravičujem, ampak se mi zdi, da če malo predebatiramo izdelke naših puškarjev, je to povsem isto, kot bi primerjali med sabo različne proizvajalce serijskih pušk, ali pa strelnih daljnogledov, v stilu "swarovski ws. bushnell" tega je pa na tem forumu polno... Če je potem na forumu ničkolikokrat napisano da je Blaser boljši od CZja ali Swarovski boljši od Bushnella, potem je to tudi delanje reklame? Mislim da to ni nikogaršnji namen, pač pa, da se posvetujemo, za kaj je pametno dat denar in za kaj ne.

    No pa se raje posvetimo cevem, prebral sem že nekaj dobrih komentarjev v zvezi s cevmi.

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •