Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 116

Tema: Puškarstvo v Sloveniji

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Dejansko stanje kot si ga opisal drži kot pribito, dodal bi da puška ne naredi lovca ali , vendar pa je treba realno pogledati na stvari in reči bobu bob.

  2. #62

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Dejansko stanje kot si ga opisal drži kot pribito, dodal bi da puška ne naredi lovca ali , vendar pa je treba realno pogledati na stvari in reči bobu bob.
    Ja seveda, muzikant,oni ki trdi ga je zastava najboljša puška,verjetno še druge ni imel v rokah.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    - Zastava je najboljša puška, za sode podlagati
    Jaz osebno nimam Zastavine puške, samo v starejših časih drugega orožja ni bilo, kot produkcija Zavodi Crvena zastava, sistem je bil tako naštiman, še posebej po modelu M70 v 70-ih in 80-ih letih prejšnjega stoletja. Ljudje niso mogli in niso znali, ni bilo interneta ( da naročiš puško po pošti ), da primerjaš vse strelivo, optike, montaže, kalibre na enem mestu. Večinoma so ljudje bili omejeni na 7x57R, 7x64, 8x57...v kasnejših 80-ih še 30-06 in tisti, ki so imeli srečo, da so koga poznali v Borovljah, da so imeli 7x65R ali kak peti kaliber...Časi so drugačni in mnenja se krešejo predvsem v strostnih generacijah strelcev in lovcev.

    Za info poznam lovca, ki že 30 in več let jaga z Zastavino 7x64, optika 4x32 Zaiss in je potolkel na desetine jelenov, stotine prašičev in srnjadi. In jo ne menja za noben Blaser, Mannlicher, Sauer itd...Strelja od vedno najcenješo municijo in še pred dnevi sem mu dal lovski blagor...če kdaj uletim k njemu, poslikam lovsko sobo. Solovec, ki ne ve kaj je lovski turizem v drugih družinah in državah. Puška je vsakemu nekaj posebnega, nekaj skoraj intimnega...saj s časoma preživi s puško več časa k z ženo. Tako, da "pljuvanje" in dajanje v nič nekatere izdelke puškarstva ne najde vedno najboljšega odziva.Bi rekel dotični lovec, fantič nauči se dihat, potem pa pljuvaj
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #64
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Puška je vsakemu nekaj posebnega, nekaj skoraj intimnega...
    No nekaterim pa tudi le orodje. To lahko rečem za očeta in njegovo M70 30-06.
    Sicer pa so vsi kalibri, ki si jih naštel lovsko najbolj uporabljeni kalibri v Srednji Evropi, kamor naše lovstvo tudi spada (in seveda tudi naša divjad).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    No nekaterim pa tudi le orodje. To lahko rečem za očeta in njegovo M70 30-06.
    Sicer pa so vsi kalibri, ki si jih naštel lovsko najbolj uporabljeni kalibri v Srednji Evropi, kamor naše lovstvo tudi spada (in seveda tudi naša divjad).
    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz osebno nimam Zastavine puške, samo v starejših časih drugega orožja ni bilo, kot produkcija Zavodi Crvena zastava, sistem je bil tako naštiman, še posebej po modelu M70 v 70-ih in 80-ih letih prejšnjega stoletja. Ljudje niso mogli in niso znali, ni bilo interneta ( da naročiš puško po pošti ), da primerjaš vse strelivo, optike, montaže, kalibre na enem mestu. Večinoma so ljudje bili omejeni na 7x57R, 7x64, 8x57...v kasnejših 80-ih še 30-06 in tisti, ki so imeli srečo, da so koga poznali v Borovljah, da so imeli 7x65R ali kak peti kaliber...Časi so drugačni in mnenja se krešejo predvsem v strostnih generacijah strelcev in lovcev.

    Za info poznam lovca, ki že 30 in več let jaga z Zastavino 7x64, optika 4x32 Zaiss in je potolkel na desetine jelenov, stotine prašičev in srnjadi. In jo ne menja za noben Blaser, Mannlicher, Sauer itd...Strelja od vedno najcenješo municijo in še pred dnevi sem mu dal lovski blagor...če kdaj uletim k njemu, poslikam lovsko sobo. Solovec, ki ne ve kaj je lovski turizem v drugih družinah in državah. Puška je vsakemu nekaj posebnega, nekaj skoraj intimnega...saj s časoma preživi s puško več časa k z ženo. Tako, da "pljuvanje" in dajanje v nič nekatere izdelke puškarstva ne najde vedno najboljšega odziva.Bi rekel dotični lovec, fantič nauči se dihat, potem pa pljuvaj

  6. #66
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    - Zastava je najboljša puška, za sode podlagati

    Zastave so zelo dobre delovne puške za katere se ne ravno sekiraš kam jo položiš, če boš zanjo skrbel bo ona tebi služila. Kvaliteta je super za denar, ki jo dobiš. Vložiš nekaj denarja za dober daljnogled in to je popolno orodje za gospodarjenje z divjadjo.
    Last edited by hunterxxxl; 19. October 2010 at 15:02. Vzrok: napake
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #67
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Vidim, da sem dregnil v osje gnezdo in bom zato malo bolj utemeljil svoj pogled na te stvari.

    Časi se spreminjajo in če so bile nekdaj Zastave edino dobro orožje v naših krajih je to enako kot, da bi še danes mislil, da so Lancie in Alfe najboljši avtomobili na svetu, ker pač desetletja nazaj ni bilo tekmecev, ki bi jim segli do kolen (zgodovina avtomobilizma mi je blizu, zato dajem takšne primerjave). Vmes se je vse spremenilo in prav je, da te spremembe vsi opazimo.

    V letošnjem letu sem 5 prijateljem lovcem pomagal pristreliti ali montirati daljnogled na njihove zastave (enemu celo dve). In sicer v naslednjih kalibrih 8x57 2x, 30-06 2x, 7x64 1x in .223 1x. Z vsemi sem streljal leže (kot sem navajen) s treh peščenih blazin in z nobeno nisem bil sposoben dat 3 zaporednih strelov, ki bi vsi bili nad 8. S Tikko, Titanom, Sakojem in celo eskadriljo avstrijskih pušk se ti kaj takšnega skoraj ne more zgoditi. S svojim Titanom 6 (ki je od zastave dražji za skoraj zanemarljiv odstotek) streljam s takšnega položaja 5 desetk ali v slabem primeru 3 desetke in dve devetici. S Tikko T3 Hunter je enaka zgodba.

    Ni pa problem le Zastavah, da ne bo pomote. Sam imam občutek, da se morda del težav za moje slabe izkušnje skriva tudi v montažah, ki so bile na večini pušk, z izjemo zastave v .223 in ene .30-06, Suhl izvedbe. Pri teh zadnjih dveh pa je bila ena montaža snemljiva neznanega proizvajalca s podobnim sistemom kot ga ima Leupold in ena z weaver dvodelno šino in weaver obročki z alu sediščem in jeklenim trakom čez cev daljnogleda ter dvema vijakoma le na eni strani.

    V vseh primerih bi dal roko v ogenj, da je fiksna montaža z dobrimi obročki mnogo boljša rešitev kot te snemljive. Itak je cena takšne montaže tako visoka, da bi bilo po mojem mnenju bolje razliko investirat v dober daljnogled 1.5-6x42 ali 2.5-10x50 ter ga uporabljati tudi za lov od blizu. Ali pa tako kot delam sam pač menjaš daljnogled pred zimo za 1-4x24 na fiksni montaži in puško pač dvakrat letno pristreljuješ. Sam pač snemljivim montažam ne zaupam.

    Glede sprožilca pa menim, da je za 90% situacij dober klasičen sprožilec zlata vreden in je naprožilo nepotrebno. Skoraj vsa naprožila, ki sem jih poskusil, jih slovenski puškarji nastavijo tako, da ti na napetem prožilcu prst ne more počivat in zato pred strelom s prstom naprej potuješ po zraku, ko se pa dotakneš pa poči, magari nikoli točno ne veš kdaj se boš dotaknil. V osnovi zgrešen princip, po mojem lastnem skromnem mnenju.

    Glede debate pa prosim upoštevajte, da je vse zapisano le moje mnenje in ne neka univerzalna resnica v katero bi vas rad prepričal!
    Last edited by De_Tomaso; 19. October 2010 at 19:49.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #68
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Še ene dve izventematske objave, pa bo tema zaklenjena in v smeteh!!!

    admin

  9. #69

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave

    Glede sprožilca pa menim, da je za 90% situacij dober klasičen sprožilec zlata vreden in je naprožilo nepotrebno. Skoraj vsa naprožila, ki sem jih poskusil, jih slovenski puškarji nastavijo tako, da ti na napetem prožilcu prst ne more počivat in zato pred strelom s prstom naprej potuješ po zraku, ko se pa dotakneš pa poči, magari nikoli točno ne veš kdaj se boš dotaknil. V osnovi zgrešen princip, po mojem lastnem skromnem mnenju.

    Glede debate pa prosim upoštevajte, da je vse zapisano le moje mnenje in ne neka univerzalna resnica v katero bi vas rad prepričal!

    Odgovor glede na začeto debato in se navezuje na temo:icon_:

    Kje pa piše da more prst počivat na naproženem sprožilcu? Tu ti nedam prav, da bi lahko reko, da ga pri nas neznajo nardit, ker ni nobene razlike s tistim čez Karavanke, razen, če ga kdo ne nardi, da se ga lahko od zuni štela, pol se ga vrjetno da not. Moje naprožilo se da vedno nastavit, da lahko daš prst gor.

    K bistvu naprožil, tak so ga vsaj meni v šoli razložili; ko se ti odločiš za strel, kjerkoli kadarkoli, si izbral cilj, ki ga bi naj tvoja krogla zadela. Ko si ti 100% odločen za strel, naprožiš sprežilo, ki ti je v pomoč za lepše oddan strel, in ustreliš. Ne naproža se puške, ko se pride na štant, kar smo tud že imeli, ne naproža se puške ko se vidi kos na 300 metrov, ipd. Točno pred strelom. Če do strela ne pride se puško primerno zavaruje in sprožilo sprosti. Če pa malo čakaš in mencaš pa prst nikol nima nič delat na sprožilcu! To pa tudi že menda vsi vemo?
    Nasploh so nas učili, da je nemško naprožilo narejeno kot zelo varno. Se pravi sam sprožilec je bil v osnovi zamišljen kot zelo trd, zaradi varnosti, za pogone ipd, ko se pa ti odločiš naprožit je pa to strel z naslona, lahko tudi na pogonu, ampak takrat more pa bit tik pred strelom, ker pol pa to ni varno :)
    Zaradi tega je pa ključno, da vsak spozna svoje orožje in svoja naprožila, svojo strelivo in svoje prste, za varen lov in manj hude krvi

    Rad bi samo povedal sledeče, veliko je govora o predragih puškarjih, šalabajzerskih storitvah in še čemu. Kar 80% procentov drži ampak ostalih 20% je zelo sposobnih ljudi in nevem a je to že v prejšnjih desetletjih blo, al je sam zej v tem čudnem času tolk pametnih ljudi, ki o puškarstvu vejo več kot zato izšolani ljudje.

    lp:icon_smile:
    Last edited by mahrenberg; 20. October 2010 at 14:45.

  10. #70

    Privzeto

    Meni je pa ravno puškar iz Slovenije izdelal vrhunsko naprožilo. Do sedaj sem glede naših puškarjev imel dobre izkušnje.

Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •