Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 116

Tema: Puškarstvo v Sloveniji

  1. #51
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Mam še eno vprašanje:icon_smile:
    Dalnogled za na karabin mam naštiman, prej je pripadal češki bokarici, in bo treba zadnjo rinko prestavit 5 cm bolj nazaj. Kako to poškar prestav bol nazaj, odlota?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    Bom kar tu povprašal da ne bom "drekal" in odpiral nove teme... Mogoče kdo ve kako v Sloveniji do puškarskega poklica?
    Hmm, tud mene to zanima. Ve kdo?
    I nikome ništa!

  3. #53

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa pridejo samo rinke? A kdo ve?
    Nebojo prav dosti cenej, ker je treba vse spasat..

  4. #54

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Hmm, tud mene to zanima. Ve kdo?
    V Borovljah obstaja puškarska šola? To je edini način za pridobitev poklica puškar.

  5. #55
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bom šel študirat kako se preč odlota rinka.
    No resno kdo ve kako to naredi?!:icon_smile:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #56

    Privzeto

    Verjetno je treba pogreti.:icon_smile:

  7. #57
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Bom šel študirat kako se preč odlota rinka.
    No resno kdo ve kako to naredi?!:icon_smile:
    Kolikor sem enkrat pri puškarju na ušesa povlekel, je treba kar optiko malo razšraufat, da se leče ne poškodujejo. Problem pri lotanju je tudi ta, da v notranjosti rade nastanejo nekakšne pikice. Tako je vsaj rekel zelo priznan puškar...

  8. #58
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sam v zadnjih nekaj letih, ko opazujem solovce v naši družini, nekako dobivam mnenje, da so ta splošna prepričanja, ki se držijo v naši lovski srenji še najbolj kriva za slabo strelstvo.

    Samo nekaj takšnih prepričanj bom navedel, ki mi včasih še posebej gredo malo v nos.

    - Zastava je najboljša puška
    - Puška mora imeti mehanske merke
    - Puška mora imeti snemljivo montažo
    - Daljnogled je zadosten, če ima povečavo 6x ali 9x in 40mm lečo
    - Edini pravi je sprožilec z naprožilom

    in podobno.


    Sam osebno imam mnenje diametralno nasprotno napisanemu zgoraj in ni možnosti, da bi še kdaj dal 350€ za Suhl montažo ali kaj podobnega pri naših puškarjih. Na podedovani boroveljski bokarici sem jo dal izdelat, ker je stara popustila in se spodobi da puška ostane v enakem stilu.

    Na repetirkah pa me je že nemogoče prepričati v dvodelno picatiny šino, namesto enodelne, kaj šele v kakšen Suhl ali kaj podobnega.

    In ko smo ravno pri Slovenskih puškarjih. Koliko med njimi ste jih že videli, da imajo orodje za lepanje montažnih obročkov? Večina ki jih jaz poznam celo razne tesnilne mase vlivajo na obročke pred vstavitvijo daljnogleda.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Sam v zadnjih nekaj letih, ko opazujem solovce v naši družini, nekako dobivam mnenje, da so ta splošna prepričanja, ki se držijo v naši lovski srenji še najbolj kriva za slabo strelstvo.

    Samo nekaj takšnih prepričanj bom navedel, ki mi včasih še posebej gredo malo v nos.

    - Zastava je najboljša puška, za sode podlagati
    - Puška mora imeti mehanske merke, da si lahko jakno raztrgaš
    - Puška mora imeti snemljivo montažo
    - Daljnogled je zadosten, če ima povečavo 6x ali 9x in 40mm lečo
    - Edini pravi je sprožilec z naprožilom

    in podobno.


    Sam osebno imam mnenje diametralno nasprotno napisanemu zgoraj in ni možnosti, da bi še kdaj dal 350€ za Suhl montažo ali kaj podobnega pri naših puškarjih. Na podedovani boroveljski bokarici sem jo dal izdelat, ker je stara popustila in se spodobi da puška ostane v enakem stilu.

    Na repetirkah pa me je že nemogoče prepričati v dvodelno picatiny šino, namesto enodelne, kaj šele v kakšen Suhl ali kaj podobnega.

    In ko smo ravno pri Slovenskih puškarjih. Koliko med njimi ste jih že videli, da imajo orodje za lepanje montažnih obročkov? Večina ki jih jaz poznam celo razne tesnilne mase vlivajo na obročke pred vstavitvijo daljnogleda.
    Moje mnenje
    Last edited by muzikant; 19. October 2010 at 10:48.

  10. #60

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Sam v zadnjih nekaj letih, ko opazujem solovce v naši družini, nekako dobivam mnenje, da so ta splošna prepričanja, ki se držijo v naši lovski srenji še najbolj kriva za slabo strelstvo.

    Samo nekaj takšnih prepričanj bom navedel, ki mi včasih še posebej gredo malo v nos.

    - Zastava je najboljša puška
    - Puška mora imeti mehanske merke
    - Puška mora imeti snemljivo montažo
    - Daljnogled je zadosten, če ima povečavo 6x ali 9x in 40mm lečo
    - Edini pravi je sprožilec z naprožilom

    in podobno.


    Sam osebno imam mnenje diametralno nasprotno napisanemu zgoraj in ni možnosti, da bi še kdaj dal 350€ za Suhl montažo ali kaj podobnega pri naših puškarjih. Na podedovani boroveljski bokarici sem jo dal izdelat, ker je stara popustila in se spodobi da puška ostane v enakem stilu.

    Na repetirkah pa me je že nemogoče prepričati v dvodelno picatiny šino, namesto enodelne, kaj šele v kakšen Suhl ali kaj podobnega.

    In ko smo ravno pri Slovenskih puškarjih. Koliko med njimi ste jih že videli, da imajo orodje za lepanje montažnih obročkov? Večina ki jih jaz poznam celo razne tesnilne mase vlivajo na obročke pred vstavitvijo daljnogleda.
    off topic ampak vseeno:
    To niso razlogi za slabo strelstvo.
    A si mislu povedat da smo Slovenci lovci generalno slabi strelci?
    Naša lovska sredina je stara,povprečje okoli 60+ let.In tudi vse bolj revna,po zaslugi naše vodstvene nekorumpirane "elite".Večinoma smo lovci "kmetje ali proletarci",ki si težko privoščimo Swarovca od 2-15*56 u osvetlitvijo,ki krasi Blaserja luxus.In tudi po večini si ga ne želimo za našo jago.
    "Vsaka puška upleni" ali je to zastava ali steyr,zelo pa je važno kako si ti navajen na svoje orodje.Zato je zelo dobra navada,na kar me že dolgo opominja moj oče-jagaj z eno puško,spoznaj sprožilec,puško meči pravilno u ramo,itd.
    Dobri strelci na tarčo-tekmovalci so generalno razen nekaj izjem,zelo slabi strelci na premikajočo se živo divljad.Večkrat doživeto pa ne samo v SLO.
    Dober "šič-uspešen uplenitelj" na pogonih je lovec(ne glede ne znamko orožja), ki predvsem ohrani mirno kri,ni zaletav, ima izkušnje, skoraj bi se lahko reklo da ve nekaj več-možno da je tukaj tudi nekaj dobrega lovskega genetskega materiala.

Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •