Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Lovska tekmovanja! 1970/1972

  1. #1

    Lightbulb Lovska tekmovanja! 1970/1972

    Pozdrav vsem Lovcem iz Canade

    A ve kdo kje ali kako se lahko dobijo/ce se sploh lahko!, slike ali informacije glede tekmovanj psov/mislim da je bilo Evropsko tekmovanje psov v Ljubljani leta 70-71! Ce je kdo sodeloval na tem tekmovanju in ve malo vec kdo je zmagal in z katerim psom/:-))jaz vem kdo je bil to, me zanima ce se je kaj v Lovsko slovenskih arhivih glede tega tekmovanja kje kaksna informacija in po moznosti slika z lovcem in njegoviom psom, je zmagal z obema psoma v razlicnih kategorijah!!!

    Za vse informacijo vam bom zelo hvalezen


    Lovski pozdrav vsem
    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Sam sem še premlad, da bi vedel za to, mogoče pa se le najde kdo na forumu, ki se spomni tega dogodka.

    Sigurno pa bi lovce zanimalo malo več o lovu v Kanadi, kako poteka, kaj se lovi,... Zato vljudno vabljen, da nam poveš malo več o tem ali pa tudi pošlješ kake slike z lova v tej čudoviti deželi. V drugem delu foruma se nam je oglasil potomes slovencev in nam nekoliko približal lov v Avstraliji.

    Lep pozdrav v Kanado!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 1970/ 1972

    Lp!

    Tudi moj pozdrav v Kanado našim rojakom.

    Bom doma Lovce prebrskal pa ti kaj več napišem AlojzC, "ni blema".

    Kakor je že Ganges zapisal, daj predstavi malo lovstvo v Kanadi in kakšne fotke iz tvojih lovskih pohodov prilimaj in tudi kakšno z rezultati takšnega pohoda.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #4

    Privzeto Hvala za spodbudne vrstice!

    Se vam prav lepo zahvaljujem za spodbudne odgovore, ce bo slo tako naprtej upam bom kmalu izvedel kje in kako bom lahko dobil informacijo ki jo iscem.
    Bdw, informacija se tice mojega oceta in seveda nasih psov iz moje mladosti.

    Kaj se tice lova tukaj v Canadi, ceprev sem odrascal kot sin lovca, sam nisem dobesedno lovec, pot me odnesla v drugacno smer, tako sem clan streljaskega kluba tukaj/amatersko. Vsaj nekaj mi mi pa je se ostalo ki me nekako veze z lovstvom.

    Ko bom imel malo vec casa, bom pa z veseljem kaj napisal, o lovstvu tukaj. Je nekaj prav lepih tock v sev.ontariju za lov ali pa samo za opazovanje razlicnih zivali.

    Tole za zdaj in upam da se se kdo kaj oglasi z kaksno informativno vrstico.

    Lep pozdrav vsem v Sloveniji
    Alojz

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Psi

    Lp!

    Takole Alojz C nekaj sem našel, a ne vem če je to to. Leta 1969 je bila 31. maja in 01. junija mednarodna razstava psov v Mariboru. Organiziral jo je Klub za vzrejo športnih in službenih psov Maribor.
    06. in 07. junija 1971 je bila mednarodna razstava psov v Ljubljani.

    To sem našel. Danes bom poskusil dobiti podatke še za leto 1972.

    Drugače poskusi malo natančneje definirati. A je bilo to tekmovanje lovskih psov ali je bila razstava.

    Če hočeš mi po ZS pošlji svoj naslov in ti strani v lovcu fotokopiram in pošljem po pošti.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #6

    Privzeto Janez L, se ti zahvaljujem za tvoj odgovor!

    Koliko se spomnim je bilo kot omenjas 06./07 junija 1971(Ljubljani) in to je bila razstava/tekmovanje mednarodnih lovskih psov. Sigurno je bilo (mednarodno)ker po zakljucitvi tekmovanja je moj oce imel veliko povprasevanj od Italjanskih in Nemskih lovcev po ta starejsem psu ce ga zeli prodati, a ga ni zelel ga je zadrzal zase do konca njegovega zivljenja(psa)a je od starosti moral biti ustreljen.
    Janez a mi lahko posljes kaksen link od kod dobivas / si dobil to informacijo? A ima LOVEC revija domaco stran in ce imajo arhivski dostop na netu, bi tudi sam pregledal kaj se se da najti glede slik in tekmovanj. Smo imeli Lovca narocenega in v izdaji iz leta 1971/2 (nisem siguren) je bil clanek z sliko v njem.
    Ce imas moznost? mi lahko posljes direktno na moj primary e-mail naslov kaksen link ali novo informacijo acsamguca64@hotmail.com

    Pozdrav preko oceana
    Alojz

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Tekma

    Lp!

    Leta 1972 ni bilo pri nas nič mednarodnih tekmovanj. Kar se pa tiče tistih mailu in še ostalega. To so vezani letniki revije lovec. Tega v elektronski obliki ni, skenerja pa nimam. Tako če želiš mi na z.s. pošlji naslov, jaz vse lepo fotokopiram, dam v kuverto in pošljem čez ocean.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #8

    Privzeto

    Sigurno pa bi lovce zanimalo malo več o lovu v Kanadi, kako poteka, kaj se lovi,... Zato vljudno vabljen, da nam poveš malo več o tem ali pa tudi pošlješ kake slike z lova v tej čudoviti deželi. V drugem delu foruma se nam je oglasil potomes slovencev in nam nekoliko približal lov v Avstraliji.
    aderm

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •