Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 95

Tema: 6.5mm

  1. #71
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res ste smešni,...brcanje puške, udobno streljanje, itd. Vse to je v glavah, pozabiti je treba na odsun, puško prijeti pravilno in ne bo problemov. Ako misliš na odsun, ne moreš biti uspešen strelec.

  2. #72

    Privzeto

    če je odsun prevelik boš nanj tudi če nehote mislil in največkrat se zaradi tega pojavi nadstrel.
    lp

  3. #73

    Privzeto

    Denis,res ni treba misliti na odsun.Je najbolje,da ga kar izbrišeš iz spomina.Puško samo trdno pritisni ob rame in ne boš dostikrat niti vedel,s katero puško streljaš.
    lp

  4. #74
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    No jaz za sebe vem, da sem s 7X57 mnogo mnogo bolj siguren in dam bolj pravičen strel kot s 30.06, ko se nehote ubadam z mislijo kako naj držim puško.


    Pač imam samo 70kg in ne hodim vsak teden v fitnes, da bi bil trd kot skala.

  5. #75
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Že prav. Nič narobe .

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Samo osebna izkušnja kar se tiče odsuna....sem streljal na tarčo, pa mi je bil 7X57 malo hud, ko pa sem streljal na prašiča v kočevju s čuvajevo 300Win Mag, sem mel občutek da streljam z .22 lr....pač adrenalin in vse upliva na človeka... je pa definitivno res da se ne smemo puške bati....

  7. #77

    Privzeto

    Denis jež,
    ob takem ali drugačnem "pričakovanju " strela zelo, zelo redko pride do nadstrela. Po iskušnjah učenja so predvsem podstreli. Vzrok temu pa je kar nekaj dejavnikov.

  8. #78
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber 6,5X...

    Lp!

    Tovariši lovci ali smo malo zašli iz teme? No ja se rado zgodi ampak vseeno. Če se že "ubadamo" z reševanjem problema zakaj 6,5 in zakaj ne. Tisti, ki ste prepričani, da je preslaboten kaliber za jelenjad in divjega prašiča naj vas spomnim, da je 6,5X55 kaliber, ki odgovarja vsem kriterijem zakona. Še to, dobro zadet jelen ne bo šel dlje kot 40 do 50 metrov, slabo zadet, skozi vampe, bo tudi z mojo 9,3X64 šel prav tako daleč kot z 6,5X55. Kar se pa odsuna tiče, nisem kompetentna oseba, ker mene itak nobena ne "brcne" he, he... Jap pa še to, eno takšno 6,5X55 bom dal v bližnji prihodnosti naredit, me prav firbec matra kako se bo obnesla, a mislim, da je vsaka skrb odveč.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #79

    Privzeto

    Živjo
    saj jaz tudi nimam problemov s tem da bi me puška brcala na lovu, ampak na tarčo če daš 10 strelov in več pa ni adrenalina kot na lovu in so ti odsuni kar boleči za ramo če je močno filana municija,kewr če hočeš precizne strele ne moreš nevem koliko tiščati puške v ramo ker potem lahko na dobro grupo zadetkov pozabiš.
    lp

  10. #80

    Privzeto

    6,5;9,3; 8x68 al nej bo pa 300 ultra Rem.mag - če že vnaprej razmišljaš o kalibru,pol je bolje da se niti ne polotiš strelat! Pri strelu je zelo pomembno,da se skoncentriraš na to,kam in kako boš ustrelil,ne pa kako grupo boš nametal - če boš mislil na tisto grupo trapasto si zagotovo na dobri poti,da boš nekej zaj......!!!
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •