Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 95

Tema: 6.5mm

  1. #81
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    saj jaz tudi nimam problemov s tem da bi me puška brcala na lovu, ampak na tarčo če daš 10 strelov in več pa ni adrenalina kot na lovu in so ti odsuni kar boleči za ramo če je močno filana municija,kewr če hočeš precizne strele ne moreš nevem koliko tiščati puške v ramo ker potem lahko na dobro grupo zadetkov pozabiš.
    lp

    Gumo na kopito in podloži ramo...pa bo dosti bolje.

  2. #82

    Privzeto

    Ima že kdo kaj praktičnih izkušenj z odstrelom srnjadi in ostale divjadi s kalibrom 6.5x55, predvsem mislim na podpludbe in prestrel, kakšne naboje uporabljate?

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar se tiče srnjadi mislim, da ni razlike z drugimi kalibri. Nekaj pomeni tudi krogla, v glavnem pa mesto zadetka, kot pod katerim stoji divjad, teža divjadi, itd.

  4. #84

    Privzeto 6,5

    V začetku sem uporabljal Normo in je nekaj živali, kljub odličnemu zadetku odskočilo, enkrat je bil potreben celo pes. Nato sem rabil nabavil Lapuo z kroglo Mega in rezultati so bili boljši.
    Prijatelj mi je napolnil naboje z kroglo Corelokt (10g) in od takrat sem z tem nabojum več kot zadovoljen (19 kosov je ostalo praktično v ognju).

    Sicer o kalibru vse najboljše, četudi v 75 let starem Karl Gustavu.

    Če želiš poizkusiti se javi na ZS.

    lp pepo

  5. #85

    Privzeto

    Sem bil na Švedskem, pa žal ni bilo priložnosti za oddati strel. Je bilo pa tako, da so vsi, katere sem videl imeli 6.5 x 55, 3/4 starga KarlGustava, ostali nove puške.
    Pa so mi rekli da uporabljajo tri krogle:
    polnooplaščeno - nastreljena za tekmovanja in ruševca
    vulkan - za srnjad in damjeka
    orix - za jelena, prašiče in losa

    No imel sem priliko videti nekaj odstreljene divjadi in je bilo vse (podpludbe, prestrel ...) OK. Res da je, da sta bila največja košuta damjeka in losovo tele.

    Je pa res še nekaj, da se držijo pravila, da ne streljajo dlje kot 150m.

    Na Finskem pa za losa ne dovolijo tega kalibra, streljajo pa tudi ruševce s 30-06.

    Za zaključek : 100 ljudi, 100 čudi pravijo. Izbira je vaša, samo znotraj zakonskih predpisov ostanite.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    LP!

    Če bi izbirali med 6,5x55 ali 57,bi izbal katero? (lovišče z gamsi,srnjadjo,tu pa tam kak pujs..)

    Meni bi nekak bolj odgovarjala 57,jo je pa kar težko najti v tem kalibru (puško mislim)!
    Sem mal po spletu gledal,55 se še najde,za 57 (r) je pa kr problem,sploh kar se karabinov tiče..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    A bi mi znal mogoče kdo povedat,če Sako,Geco in pa Rem. polnijo naboje (če jih,katere?) v kalibru 6,5x57??
    RWS ima dve krogli,pa S&B eno,to je pa tud vse kar sem našel!
    ...x55 SE je še kej,v tem kalibru ni nič..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #88

    Privzeto

    Ker si tudi sam ogledujem ta kaliber vem da je z naboji težko, oziroma je majhna izbira.RWS ima 4 krogle, TMS 6g, KS 7 in 8,2g in DK 9,1g, čeh ima eno kroglo..Geco nobene..

    Za doma napolnit pa se dobi več krogel, napr, http://www.norma.cc/sortimentladd.as...20Norma&Lang=2

    http://www.sako.fi/pdf/datatables/Sa...atable2008.pdf

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Ker si tudi sam ogledujem ta kaliber vem da je z naboji težko, oziroma je majhna izbira.RWS ima 4 krogle, TMS 6g, KS 7 in 8,2g in DK 9,1g, čeh ima eno kroglo..Geco nobene..

    Za doma napolnit pa se dobi več krogel, napr,
    Glede norme je za kalibre 6,5mm takole glede zrnov http://www.norma.cc/content.asp?Typ=...rik=Components
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    mogoče kdo ve za katero kuglo gre?
    Sorodnik, ki ima puško v tem kalibru, niti sam ne ve, kako se ji reče, je pa starejša tovarniška krogla(rws), ki pa je v nobenem katalogu že nekaj let ni za videt.
    kaliber je 6.5x57r, zrno pa težko 10.5g.


Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •