Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 95

Tema: 6.5mm

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    jazbec, žal te moram razočarat, zaradi drugih lovcev nisem pritisnil jelena,pa sem imel takšne pogoje, da skoraj ni mogoče zgrešiti(ležal sem, puška pa je ležala na rukzaku, jelen pa je stal na 80korakov več kot minuto), vem da je za nekatere skrajno neetično streljat jelena z kalibrom ki ni dovoljen za ta lov, kdor pa pozna 243win tudi iz prakse je povsem drugega mnenja.
    Treba je vedet da ima 243win blizu 2400j na 100m,podobno kot 6,5x57, ne pa da ga nekateri primerjajo z 223 ali 222rem, ki je dosti slabši.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mons pubis
    Prispevki
    14

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    jazbec, žal te moram razočarat, zaradi drugih lovcev nisem pritisnil jelena,pa sem imel takšne pogoje, da skoraj ni mogoče zgrešiti(ležal sem, puška pa je ležala na rukzaku, jelen pa je stal na 80korakov več kot minuto), vem da je za nekatere skrajno neetično streljat jelena z kalibrom ki ni dovoljen za ta lov, kdor pa pozna 243win tudi iz prakse je povsem drugega mnenja.
    Treba je vedet da ima 243win blizu 2400j na 100m,podobno kot 6,5x57, ne pa da ga nekateri primerjajo z 223 ali 222rem, ki je dosti slabši.
    preden sem kupil 6.5x57 sem imel 243 za katero moram žal povedati, da ni primerljiva z 6.5x57 saj ima ob zadostni energiji premajhno maso krogle. Pri 243 je bila že pri strelih na srnjad zelo slaba krvna sled tako, da sem moral velikokrat tudi pri dobrih strelih skozi pluča ali srce uorabljati krvosledca.
    Če ljudje ne bi težili, bi znali leteti.

    http://www.muzzle.de/N5/wolf4.gif

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Buši je objavil: Pokaži objave
    preden sem kupil 6.5x57 sem imel 243 za katero moram žal povedati, da ni primerljiva z 6.5x57 saj ima ob zadostni energiji premajhno maso krogle. Pri 243 je bila že pri strelih na srnjad zelo slaba krvna sled tako, da sem moral velikokrat tudi pri dobrih strelih skozi pluča ali srce uorabljati krvosledca.
    primerljiva ali ne,oba kalibra sta "eksoticna" posebaj za lov na srnjad in pa gamsa (ceprav je za gamsa se vcasih 7 mm krogla al pa se vec premalo),SeVeDa ob pravi izbiri krogle!
    po tem kar si povedal,sklepam da si uporabljau pretrdo kroglo na 243 win

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    js sm že tut par komadov srnjadi z 308 streljal, pa vse dobro zadel, pa tudi niso padli na mestu, predlani sm streljal srnjaka z normo ballistic tip, srce mu je povsem razbilo, pa je šel še okoli 150m. Je pač precej odvisno od tipa krogle.
    Med 6.5x57 in 243 enostavno ne more biti velike razlike, mogoče imaš primernejšo kroglo, kot si jo imel pri 243win.
    Mislim da je treba pri 243 vzeti bolj mehko kroglo(ala rws ks).

  5. #35
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ok malo se ustavimo tukaj, ker če bomo tako nadaljevali bomo prišli od zaključka, da za srnjad pa mora biti vsaj .308 ali pa še raje kaj več.

    Ne vem kako potem nekateri lovijo s .222 srnjad, če še .243 in 6.5 X55 nista dovolj. Sam sem na stališču, da ob pravi izbiri krogle in pravilnih zadetkih tudi jelen pade pod 6.5 X55 brez problema.

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    js sm že tut par komadov srnjadi z 308 streljal, pa vse dobro zadel, pa tudi niso padli na mestu, predlani sm streljal srnjaka z normo ballistic tip, srce mu je povsem razbilo, pa je šel še okoli 150m. Je pač precej odvisno od tipa krogle.
    Med 6.5x57 in 243 enostavno ne more biti velike razlike, mogoče imaš primernejšo kroglo, kot si jo imel pri 243win.
    Mislim da je treba pri 243 vzeti bolj mehko kroglo(ala rws ks).

    RWS KS mehka ??

    Tomaso, še enkrat ti povem, da jelen pade tudi s kal. 22 !

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ja,ks je mehka:icon_smile:

    ja normalno da pade z .22 kalibrom, sej če pri strelih ne bi bilo še strelčevega faktorja, verjetno nebi bilo takih omejitev glede energije.Če bi sama kugla našla pleče, bi blo res super

  8. #38

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    primerljiva ali ne,oba kalibra sta "eksoticna" posebaj za lov na srnjad in pa gamsa (ceprav je za gamsa se vcasih 7 mm krogla al pa se vec premalo),SeVeDa ob pravi izbiri krogle!
    po tem kar si povedal,sklepam da si uporabljau pretrdo kroglo na 243 win

    lp
    Da sta 243win in 6.5x57 eksotična kalibra za lov na srnjad, hallo, to sta med najbolj primernimi kalibri za lov srnjadi. 223 in podobni so malce slabotni, posebej ob malo slabšem zadetku, kar je močneje od 7x57 pa daje lovcu lažno zaupanje v njegove strelske sposobnost...ja res si morem nabavit najmanj 8x68, za srnjad

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zakaj bi bil 243 ali 6,5x57 bolj primeren za lov srnjadi kot 308, ali npr. 7x64?:icon_smile:

  10. #40

    Privzeto

    Nisem napisal da sta bolj primerna. Sta pa prvenstveno namenjana za srnjad, gamsa...Če bi kupoval puško samo za srnjad, bi sigurno vzel 6.5x57.
    7x64, 308win in podobni pa so univerzalni kalibri. Ob izbiri prave krogle lahko z njim jagaš vse.

    Potrebno je ločit bolj ozko namenske naboje in pa univerzalne.

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •