Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 95

Tema: 6.5mm

  1. #21

    Privzeto

    RWS, upam da jelena nisi "pritisnil" zaradi sebe, in ne zaradi drugih.
    Pa bodo spet dejali, sej pade...pade pade..ko pa enkrat ne pade je pa veselica....če bo strel sploh prijavljen...in se bo tak jelen iskal...ali boste dejali saj sem zgrešil, nič mu ni..

  2. #22

    Privzeto

    Zanimivi kalibri ti 6,5x..... . Na švedskem skoraj 70% losov mislim na samice, teleta in SAMCE uplenijo z 6,5x55 SE; krogla 10,0g mega. Pri nas pa kao ni dovolj J. Saj tudi ni potrebno takoj oddat strela na divjad, ko se pojavi na travniku ali jasi..... Živčki zbor pa je. A da je ornk jelen ali pa merjasec enkrat v življenju, ja pol pa mora biti minimalno en dobr magnum, če ne že vsaj 8x68, 9,3x....., si boste tudi diagonalne strele lahko privoščili.
    Sicer pa danes v teh 6,5x...... lahko dobiš dovolj krogel, nad 9g in je uredbi zadoščeno. Pa strelna razdalja naj bo pod 300 m, na katero vsi tako radi oddajate strele. V pogovoru ali kasneje pa celo z daljinomerom ugotoviš, da je ta nemogoča razdalja povsem zadovoljiva, med 150 in 170 metri. A veš, ampak je bilo pa daleč.

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jaz bi tudi lovil srnjad z malim kal. pa ne morem, ne smem, ker imamo v lovišču tudi prašiče. Prijatelj, ki je sicer odličen strelec je moral raniti in izgubiti dva prašiča, da je prišel do tega spoznanja. Tudi žival boli in trpi, tako kot mi.....

  4. #24

    Privzeto

    Iz istega razloga, ne kupim sicer meni zelo Ok kalibra 6.5x57R. Imamo takšno lovišče, da lahko srečaš povsod jelenjad, mogoče pujsa...medota in zato bom raje vzel malo močnejši naboj, v smislu 8x57JRS, 7x65R...

  5. #25

    Privzeto

    detel, če te muči odsun puške, to itak opaziš samo na strelišču na lovu NE, upam pa, da je razumljivo, da si kaliber in puško omisliš po načinu, vrsti, ...
    lova, kaliber,.... po zastopanosti posamezne divjadi v lovišču kjer loviš. Še bi se našlo za naštevat....

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber 6,5...

    Lp!

    Na brzino "prečekiral" spletne strani Norme, Lapue in RWS-a. Da odgovori vsem našim zakonskim predpisom (teža, kaliber, energija) so za lov jelena in prašiča dovoljene v kalibru 6,5X55SE štiri. Vse teže 9 in 9,1 grama. Lapua ima dve težki 9 gramov, Norma in RWS pa po eno, teže 9,1 gram. Kar je težjih, padejo pri energiji na 100 metrov saj nobena ne dosega predpisanih 2500 joulov.

    Kaj pa, to sem mimo grede videl pri Normi, 6,5-284? Ma hude podatke.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber 6,5...

    Lp!

    Oprostite za Lapuo sem malo zamešal ima tudi samo eno lovsko kroglo tega kalibra, ki odgovarja vsem trem kriterijem to je 10,1 gramska Mega ki ima na 100 metrov 2506 joulov energije, 9,1 gramski Naturalis ima na 100 metrov 2300 joulov. Moram še za Sako pogledat potem pa bo.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber 6,5...

    Lp!

    Tako Sako ima tudi samo eno v tem kalibru 10,1 gramski Gamehead, ki ima na 100 metrov 2616 joulov, sicer ima še 9 gramski Racehead, ki ima na 100 metrih 2903 joule, a je to krogla za tarčo in lisice. Tako, sedaj sem se nabrskal in še kaj zanimivega izvedel he, he... Nujno moram dati delati en kratki karabin s polnim olesjem v tem kalibru.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kaliber 6,5...

    Lp!

    Uf še za Bellota sem pogledal ta nima krogle v kalibru 6,5X55SE, ki bi odgovarjala vsem trem kriterijem. Takole sedaj naj še kdo drug kaj zapiše, jaz imam končno konec službe in odhajam na Zlatoroga he, he...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mons pubis
    Prispevki
    14

    Privzeto

    Že nekaj let uporabljam med ostalimi kal. tudi blaserco v kal. 6.5x57. Moram napisati, da sem z puško izredno zadovoljen, saj je točna in ima dovolj energije za odstrel vse naše visoke divjadi razen medveda. Za odstrel srnjadi, telet..uporabljam RWS KS 8,2g za kakšno skupno jago na kateri ne pričakujem težje divjadi pa nafilano Lapuo Mega 10.1g. Lani sem z MEGO odstrelil junico, ki je naredila dobro zadeta še kakšnih 20m in imela solidno istrelno rano in krvno sled.
    Če ljudje ne bi težili, bi znali leteti.

    http://www.muzzle.de/N5/wolf4.gif

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •