Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Spletna stran DPLL

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Spletna stran DPLL

    http://lov.mojforum.si/lov-about346-0.html

    Citat kurare je objavil:
    Vse, ki vas zanima lov z lokom vabim k ogledu spletne strani Društva za promocijo lova z lokom.

    www.dpll.si

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat Ganges je objavil:
    Škoda edino, da ni stran tudi v slovenščini. Sam sicer razumem angleško je pa veliko takih, ki ne.

    Drugače pa čestitke ob odprtju strani :wink:
    Citat kurare je objavil:
    Ganges, ni namen da bi bila stran v angleščini ampak pri nekaterih novicah sem uporabil copy/paste iz angleščine, verjetno sam veš kako dolgotrajno je lahko prevajanje...

    Janez
    Citat ZR7 je objavil:
    Res Janez, a vendar. Verjetno je vaš namen, pa moja želja je tudi taka, da bi Slovenskim lovcem dokazali, da je lok lahko enakovredno orožje za lov tudi pri nas.
    In če želite za to uporabiti tudi te vaše spletne strani, bi bilo dobro vsaj osnovne menuje posloveniti ali pa narediti dvojezično verzijo. Že tista analiza odstrela s strelnim orožjem je vredna da si jo vsakdo prebere, pa je vprašanje, če se ne bo obrnil stran, ko pride na "angleško" stran, katero pač ne razume.
    Samo pripomba, sicer pa mi je všeč, da ste stran postavili in še zahvala, ker ste nam jo predstavili.

    LP
    Citat kurare je objavil:
    Bom urgiral da se direktoriji prevedejo v slovenščino!

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat veper je objavil:
    Janez tole je pol zmage,kopa bomo brali v slovenščini bo pa cela. Veselo na delo in veliko uspeha .Zastavljeno je pa zelo ambiciozno. :D
    Citat kurare je objavil:
    Hvala za dobre želje!

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat dingo je objavil:
    Ne vem kaj pomeni to naslajanje (ne naslanjanje) in slikanje ob bitju, ki si mu vzel življenje. Pa še z lokom povrhu.
    Malo si prečitaj o učinkih strela s šibrami, s kroglo ali z lokom!

    Ne vem zakaj ne vzameš v roke fotoaparat ali videokamero. Tam ti žival večno živi.
    Z malo znanja grafike, si pa potem napravi križ, kamor naj bi streljal!

    Za take stvari je pa potrebno nekaj znanja!
    Streljat in ubijat pa zna vsah črnuh sredi džungle!
    Citat veper je objavil:
    Dingo saj si si prebral pravila in ostala določila na forumu LOV kajne :oops: Glej tam piše (med drugim) da nasprotniki lova in lovstva na tem forumu pač nimajo svoje sobe. To pomeni,da če te lov ne veseli ,oziroma če nimaš nič skupnega z ljudmi,ki izmenjujemo mnenja in znanja na tem forumu pač nisi na pravem forumu torej tistem ki bi tebe zanimal. Saj sam tudi preletim sem in tja strani društva nasprotnikov lova,vendar tam ne puščam svojih prstnih odtisov iz preprostega razloga ki je najverjetneje popolnoma jasen vsem uporabnikom.No ja pa vendar ti bom povedal za vsak slučaj če nisi razumel. Jaz sem lovec in lovim in rad gledam slike z lova in trofeje in še rajše pripovedujem in poslušam lovske zgodbe. Vse to pa na forum nasprotnikov lova ne sodi,ravno tako kot nasprotniki lova pač naj nebi puščali sledi na lovskem forumu. Tako preprosto je to. Če pa boš kdaj hotel fotografirati divjad ,se mi lahko vsekakor pridružiš na lovu ,ali pa v debati o fotografijah divjadi in podobno veš na naših spletnih straneh je galerija različnih fotografij ,ki niso vedno trofeje tudi veliko narave in žive divjadi je shranjeno v njej,zato ti predlagam da jo obiščeš in boš videl nekaj zares dopadljivih trenutkov ujetih v fotografijo. Pa lep dan še naprej Dingo.

    P.S. Če pa te zanimajo učinki strelnega orožja imaš na razpolago več prispevkov ravno na našem forumu ,ki je pač lovski in lovci se z balistiko tudi ukvarjamo veš.
    [quote="dingo"]
    Citat veper je objavil:
    Dingo saj si si prebral pravila in ostala določila na forumu LOV kajne :oops: Glej tam piše (med drugim) da nasprotniki lova in predlagam da jo obiščeš in boš videl nekaj zares dopadljivih trenutkov ujetih v fotografijo. Pa lep dan še naprej Dingo.

    Spoštovani Veper!

    Mogoče se res nisem spravil na pravo stran. Sedaj je, kar je. Sem pač povedal svoje mišljenje.

    Fotogalerijo sem si pa ogledal od prve in tudi do zadnje slike. So mojstrske.
    Nekaj druga je napraviti dobro sliko, kot pa streljati!
    Sam imam fotoaparat v rokah od leta 1962. Bo še kak dobra slika!

    Pa priden bodi!
    Citat kurare je objavil:
    Dingo, sicer ti je Veper že vse povedal, tu nimam kaj dodati - a kot zanimivost:
    V nekaterih afriških in ameriških loviščih so ugotovili, da je tam kjer se za lov uporablja izključno lok, divjad manj plašna in izven lovske sezone intenzivno tržijo foto-lov.

    Stvari niso vedno črno/bele...

    Janez
    Citat dingo je objavil:
    Stvari niso vedno črno/bele...

    Janez, kurare, ti si umirjen kakor izgleda. Tale Veper je pa izgubil živce in je s taho ihto pisal, da so mu vejice kar skakle na mesta, kjer ne smejo biti.
    Enako je s pikami in s presledki. Ti imaš urejeno vsakdanjo slovnico.
    O teh zadevah, slovničnih, sem se začel (še ni končano) učiti leta 1955.
    Pika in vejica res nista pomembni v tej mali debati.
    Moti me edino sla po ubijanju.
    Kljub temu sem prijatelj z vsemi lovci, ki jih poznam; jih ni malo.
    Razlog, da se razumem z lovci je samo v spoštovanju do hobija. Jaz zelo spoštujem moj hobi (ni povezan z ubijanjem) in s tem tudi razumem nekoga, ki ima svoj hobi.

    Pa lep pozdrav!

    Mislim, da ni zamere z ene ali druge strani. Mnenja so pa pri meni dobrodošla. Za sedaj je pa vsaj z moje strani zadeva končana.
    Priden bodi!

    Glede podpisa spodaj - nisem vernik!
    Citat kurare je objavil:
    Ni nobene zamere.
    Lep pozdrav tudi tebi in pa veliko užitkov pri tvojem hobiju ti želim!

    Janez
    Citat miner1 je objavil:
    Hm, ne vem kako bi se izrazil, da bi razumeli moje mnenje obenem pa da ne bi prišlo do zamer. Lok v lovstvu. Sem proti. Mislim, da je to sla po ubijanju in neko dokazovanje. Mi lovci naj bi se zavedali kaj je naše poslanstvo. Da obvladujemo populacijo, da izločamo bolano, slabotno divjad in ta naj bi bila pokončana v najkrajšem času in brez muk itd. Zagovornik loka mi bo zatrdil, da je on boljši strelec in žival bo padla na nastrelu. Možno. Lahko pa trdim in sem prepričan, da bo več krivolova. V Sloveniji ga je že sedaj zadosti. Druga stvar je to, ko boš divjad zastrelil se ti jo enostavno ne bo ljubilo iskati, ker te nobeden ni slišal in se boš hotel izogniti tudi stroškom iskanja. Kako je v drugih državah in na kakšen način lovijo ne vem samo moja želja je ta da pri nas ostane tako kot je, da ohranjamo in ohranimo tradicijo, ki žal počasi umira. Upam, da se ne bo usul plaz kritik na moje pisanje, če se pa bo pa nič zato. Kot vsak imam tudi jaz pravico izraziti svoje mnenje.
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    miner1 je vse napisal v celoti se strinjam z njim glede lova z lokom.
    Citat ZR7 je objavil:
    Krivolov z lokom?
    No, pri tem bi se debata zavlekla približno v isto smer, kot se razvija ko govorimo o liberalizaciji orožja.
    Namreč barabe niso še nikoli iskale dovoljenj.
    Jaz sem za lov z lokom. Sicer ne vem, ali bi bil sposoben izpolniti zahtevne kriterije, ki jih morajo taki lovci dosegati. A menim, da je način lova z lokom mnogo naravnejši in ob današnjih izdelkih ustrezen.
    Se tudi popolnoma strinjam, da bomo sčasomo prisiljeni uporabljati lok v urbanih področjih. Na način kot ga je prikazal Kurare v članku na spletnih straneh v rubriki Divjad!
    Citat kurare je objavil:
    Lok v lovstvu. Sem proti. Mislim, da je to sla po ubijanju in neko dokazovanje
    V čem vidiš dokazovanje? Po tem, da imamo na spletni strani slike lovcev z uplenjeno divjadjo?

    (Večjo oz. izrazitejšo)Slo po ubijanju? -Glej, "navadni" lovec gre na lov male divjadi v kakšno lovišče kjer je le te veliko in upleni/odstreli 10 ali več npr. fazanov v nekaj urah - ali je to lov ali sla po ubijanju (lahko bi uplenil le enega fazana in odšel domov)??? Ni mi jasno od kod lahko sklepaš, da ima tisti, ki lovi z lokom večjo slo po ubijanju?

    Mi lovci naj bi se zavedali kaj je naše poslanstvo. Da obvladujemo populacijo, da izločamo bolano, slabotno divjad in ta naj bi bila pokončana v najkrajšem času in brez muk itd.
    Mi, lovci lahko izvajamo naše "poslanstvo" neodvisno od vrste orožja s katerim lovimo. Lok in lovska puščica sta definitivno primerno orožje s katerim je divjad "pokončana v najkrajšem času in brez muk itd."

    Druga stvar je to, ko boš divjad zastrelil se ti jo enostavno ne bo ljubilo iskati, ker te nobeden ni slišal in se boš hotel izogniti tudi stroškom iskanja
    Torej meniš, da je tisti ki lovi oz. želi loviti z lokom že v osnovi manj odgovoren lovec, ki mu je že pred strelom popolnoma vseeno, če bo divjad zgolj ranil oz. obstrelil? Tole meji že na žaljenje...

    Lep pozdrav!

    Janez

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about346-0-asc-15.html
    Citat ZR7 je objavil:
    Kolikor sem uspel prebrati članek o tečaju in izpitu za licenco lova z lokom, ki ste ga imeli pred časom, se mi zdi, da ga ne zmore narediti vsak pik zigmer! Po mojem menju so vsi ti lovci z lokom v povprečju bolj usposobljeni tako za zalaz kot prepoznavanje divjadi od povprečnega lovca z ognjenim orožjem. Jaz jih občudujem!
    Citat kurare je objavil:
    ZR7, tečaj lahko opravi vsak, ki se dovolj posveti temi lova z lokom. Tečaj ni namenjen temu, da bi ga "čim manj kandidatov opravilo" :lol: . Tudi nekih čudežnih :shock: sposobnosti zalezovanja ne učimo. Večinoma smo "regularni" lovci, ki pa želimo loviti (tudi) z lokom.

    Aja, še to. Pred kratkim sem srečal znanega lovca z Gorenjske, gospoda B.G., ki je zadnji napisal članek proti lovu z lokom v "Lovca" in sicer leta 1995, vprašal sem ga ali je še nasprotnik. Odgovoril mi je: "Ah, to je bilo včasih."

    Ja, tako je to.

    Janez
    Citat miner1 je objavil:
    Napisal bi samo še to potem se umikam iz te debate, ker mislim da ni vredno. Oseba, ki plača odstrel živali zame ni lovec pa naj bo to s puško ali z lokom. Kurare mogoče nisi eden tistih jih je pa veliko, ki plačujejo ne da bi vedeli kaj streljajo in niso pripravljeni za divjad nič narediti. Če se je pa kdo prepoznal v tem in je vžaljen pa ne morem pomagati nisem se dolžan nobenemu opravičevati. Na koncu bi dodal, da v svoji lovski karieri nisem plačal še nobenega odstrla v gmajni in na travnikih sem pa že nekaj postoril.
    Po mojem menju so vsi ti lovci z lokom v povprečju bolj usposobljeni tako za zalaz kot prepoznavanje divjadi od povprečnega lovca z ognjenim orožjem.
    ZR7 tvoj post pa raje ne bi komentiral.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat miner1 je objavil:
    ...
    Po mojem menju so vsi ti lovci z lokom v povprečju bolj usposobljeni tako za zalaz kot prepoznavanje divjadi od povprečnega lovca z ognjenim orožjem.
    ZR7 tvoj post pa raje ne bi komentiral.
    No, saj bom jaz obrazložil to svoje mišljenje, da ne bo nesporazumov in hude krvi.
    Namreč lov z lokom primerjam malo z lovom s fotoaparatom. V zadnjih dveh letih sem ugotovil, da sem vedno lažje zasledil in zalezel divjad za odstrel kot pa za dobro fotografijo. Zmerne razdalje za puško in sodobno namerilno optiko so pač mnogo nad razdaljami, ki jih potrebujemo za dober posnetek živali, ko naj zasede večino površine fotografije. Še tako čudežne številke povečav na sodobnih fotoaparatih v praksi zbledijo! Uspeh prinese le potrpežljivost in previdnost.
    Z lokom se mi zdi dokaj podobno. Priti divjadi na razdaljo ki jo potrebuješ za strel je zelo podobno kot pri fotografiranju. Mogoče še malo bolj zahtevno.

    S tisto primerjavo pa nisem nič slabega mislil. Pač taka so moja videnja.

    Pa en LP
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat miner1 je objavil:
    Oseba, ki plača odstrel živali zame ni lovec pa naj bo to s puško ali z lokom.
    Ah dej Miner, ne moraliziraj!
    Kaj si pa ti drugega kot plačnik. Vsako leto plačaš za to da lahko streljaš živali, da pa jo pred tem lahko opazuješ in slediš tokom celega leta je tvoj privilegij in ne požrtvovalnost. Lahko si pereš vest, da nisi plačnik sedaj, ko plačaš 25.000 SIT članarine, kar je resnično smešen znesek v primerjavi s tem, da lahko jagaš in visiš po hišicah na drevesih 365 dni v letu ter streljaš praktično vso lovno divjad v Sloveniji. Ko boš moral za lov plačati 300 ali 500 eurinov boš pa morda malce drugače razmišljal.

    Pa še to.
    Vedno so imeli v svojih LD težave tisti lovci, ki so bili pogosto prisotni v gojišču, poznali divjad, ki se tam nahaja, zanjo veliko naredili in na koncu tudi veliko uplenili. Četudi so vso divjad odstrelili korektno so jih označili za streljače ter na prvem občnem zboru sprejeli ukrepe za onemogočanje takih članov pri lov z raznimi omejitvami in podobnimi piz....! Da o vodnikih lovskih psov ne bi niti govoril....
    In tebe te na koncu moti nekdo, ki je pripravljen plačati za odstrel, da lahko imate potem krasno lovsko veselico in ste vsi mastni do ušes, ali pa da si pobelite lovsko kočo, ali kar koli drugega. Človek pride, plača, odstreli in potem se ti umakne iz gojišča, da se lahko ti nemoteno smukaš po njem in naprej gojiš svoje gozdne ljubljenčke. In kaj te tukaj sedaj sploh moti???
    Mogoče to, da ti v lovišču delaš on pa ne? Kdo te pa sili?! Slovenci smo prav malce mazohistični. Najprej si naložim kup enega dela in omejitev potem pa pri drugih hočemo doseči, da bi se jim smilili oz. da bi razumeli naše žrtvovanje. Le smejejo se nam lahko kakšni butelni smo....
    Citat kurare je objavil:
    Oseba, ki plača odstrel živali zame ni lovec pa naj bo to s puško ali z lokom
    Ja, jaz sem že plačal za odstrel divjadi...in verjetno tudi še bom - zato ker rad lovim z lokom kar pa v naši podalpski deželici kjer sem član LD, sicer zaenkrat še pripravnik (tak pripravnik z 10+ letnimi lovskimi izkušnjami, torej ne popoln analfabet :shock:), na mojo veliko žalost :roll:, ni dovoljeno.

    Nisem tip, ki bi hodil vsako leto na safarije in bi bil internacionalni morilec divjadi - kolekcionar.

    V primeru, da bi lahko z lokom lovil v rojstni deželi Sloveniji ne bi imel potrebe po tem, da bi še dodatno plačeval odstrel. Močno upam, da bom tako nekoč zate pravi lovec!

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat miner1 je objavil:
    Oseba, ki plača odstrel živali zame ni lovec pa naj bo to s puško ali z lokom.
    Ah dej Miner, ne moraliziraj!
    ....
    Ne vem, zakaj ne bi, če tako rečeš pošteni izjavi o njegovem prepričanju. Le da bi jo jaz vzel le kot izjavo in ne označeval po svoje!

    Bi vse prosil, da se vzdržimo osebnih označevanj na tak način.
    Nasprotno prepričanje najlažje in najkulturneje spremenimo če lepo predstavimo svoje mnenje. Če pa že v uvodnem stavku nekako napademo pisočega, je na obzorju le špetir in užaljenost!

    In tega ni treba, saj konec koncev naj bi vsaj v temeljih stremeli za istimi cilji.

    Mogoče bi bilo v teh naših odnosih dobro vpeljati malo rahločutnosti. :roll:
    Citat miner1 je objavil:
    Kaj si pa ti drugega kot plačnik.
    Seveda sem plačnik. Članarina je povsod plačljiva. Ni pa nujno, da jo vsako leto konzumiram.

    da pa jo pred tem lahko opazuješ in slediš tokom celega leta je tvoj privilegij in ne požrtvovalnost.
    Tukaj se dobro vidi komu privilegij komu požrtvovalnost.
    in visiš po hišicah na drevesih 365 dni v letu
    Ta hišica je bila narejena iz požrtvovalnosti in če te ne bi bilo bi privilegirani na njej čepeli in gledali v nebo.
    Vedno so imeli v svojih LD težave tisti lovci, ki so bili pogosto prisotni v gojišču, poznali divjad, ki se tam nahaja, zanjo veliko naredili
    Do tukaj se s teboj strinjam.
    In tebe te na koncu moti nekdo, ki je pripravljen plačati za odstrel, da lahko imate potem krasno lovsko veselico in ste vsi mastni do ušes, ali pa da si pobelite lovsko kočo, ali kar koli drugega.
    Kaj me moti ti bom na koncu v parih stavkih napisal.
    Da smo mastni do ušes znamo sami poskrbet zase in tudi za druge čeprav smo Gorenjci :lol: Za nakup zemljišča ter izgradnjo lovske bajte smo prispevali v večini člani sami seveda ob pomoči donacij.
    Človek pride, plača, odstreli in potem se ti umakne iz gojišča, da se lahko ti nemoteno smukaš po njem in naprej gojiš svoje gozdne ljubljenčke. In kaj te tukaj sedaj sploh moti???
    Mogoče to, da ti v lovišču delaš on pa ne? Kdo te pa sili?!
    Tukaj ti pa ne znam odgovorit. Lahko ti povem samo to , da je pri nas lovišče mi nimamo gojišča. Obore so pri nas zgodovina.
    Kaj me moti. Moti me to, da se vedno več trguje na račun prosto živeče divjadi. Mislim, da tukaj lovci izgubljamo ime. Nisem zaplankan jager daleč od tega. Vsa leta sodelujem s prijatelji iz drugih družin in jim odstopim recimo tako divjad katere oni nimajo in obratno. Zagovarjam prijateljstvo med lovci in to, da kolikor se vzame iz lovišča, da se v taki meri v lovišče tudi vrne. Višek ustvarja špetirje, čeprav je včasih potreben. LP
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat miner1 je objavil:
    .... Višek ustvarja špetirje, čeprav je včasih potreben. LP
    Podpišem!!!
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Po ogledu spletne strani Društva za promocijo lova z lokom (DPLL)
    in pri pregledu novic na tej strani je razbrati, da se kurare, Janez in
    ostali veselite in zelo pričakujete sprejetje novega lovskega zakona,
    ki je trenutno še v fazi predloga (ZDLov-2).

    Bil bom zelo vesel, če se pri svoji slutnji motim.

    Še bolj bom vesel, če vas ne srečam v loviščih širom domovine.
    Lok v današnji dobi sodi na športne poligone, svobodno tekmujte
    in prav nobene potrebe ni po vnosu loka v lovišče.
    Citat kurare je objavil:
    Bil bom zelo vesel, če se pri svoji slutnji motim.

    Še bolj bom vesel, če vas ne srečam v loviščih širom domovine.
    Veš, jelen.slavnik, življenje navadno ni zgolj "eno samo veselje".

    Jaz bom pa vesel, če boš ti malo žalosten in se bova nekoč srečala "v loviščih širom domovine".

    Lep pozdrav!

    Janez
    Citat kurare je objavil:


    :lol: :lol: :lol:

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •